ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ କମଲ ହାସନ ଦେଇଥିଲେ ତାଙ୍କଠାରୁ ୨୪ ବର୍ଷ ବଡ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡପତ୍ର, କିନ୍ତୁ ଆଜି ନିଜେ ଏକାନ୍ତରେ ଜୀବନ କାଟୁଛନ୍ତି

ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସାହାଯ୍ୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ ପାଗଳ କରିଦେଇଥିବା ଭେଟେରାନ ଅଭିନେତା କମଲ ହାସନଙ୍କ ଜୀବନ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ତଥା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।୬୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ କମଲ ହାସନ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ଜୀବନକାଳ ମଧ୍ୟରେ ସେ ଦୁଇଥର ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ମଧ୍ୟ ୧୧ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ। ଆଜି ବି ସେ ଏକୁଟିଆ ରହୁଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଜି ତାଙ୍କ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ଅକୁହା କଥା।

୪୫ ବର୍ଷ ର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାତ୍ରା:

କମଲ ହାସନଙ୍କୁ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ କଳାକାର ଭାବରେ ଦେଖାଯାଏ | ସେ ୮ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଜୀବନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ୧୯୬୦ ରେ, ଶିଶୁ କଳାକାର ଭାବରେ ସେ ପ୍ରଥମେ କନ୍ନମ୍ କରୁଲମ୍ ଫିଲ୍ମରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ | ଏଥି ସହିତ, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିନେତା ଭାବରେ କମଲ ପ୍ରଥମେ ୧୯୭୫ ମସିହାରେ ପରଦାରେ ଆସିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଆପୋରଭା ରଙ୍ଗଙ୍ଗଲ ଚଳିତ ବର୍ଷ ବାହାରିଥିଲେ।

୨୪ ବର୍ଷ ବଡ ଭାନିଙ୍କ ସହ ବିବାହ :

ଅଭିନୟ କରୁଥିବା ସମୟରେ କମଲ ହାସନ ତାଙ୍କଠାରୁ ୨୪ବର୍ଷ ବଡ ପୋଷାକ ଡିଜାଇନର ଭାନି ଗଣପତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ବିବାହ ସମୟରେ କମଲଙ୍କୁ ୨୪ବର୍ଷ ହୋଇଥିଲା। ଭାନି କମଲ ହାସନଙ୍କ ପାଇଁ ପୋଷାକ ଡିଜାଇନ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଘନିଷ୍ଠତା ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲା, ଯାହାକି ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ବିବାହର ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା ।

ତଥାପି, ଏହି ସମ୍ପର୍କ କୌଣସି ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିପାରିଲା ନାହିଁ | ଏକ ଦଶନ୍ଧି ପରେ, ଦୁହେଁ ୧୯୮୮ ମସିହାରେ ପରସ୍ପର ଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ହେବାର କାରଣ ହେଲା ଅଭିନେତ୍ରୀ ସାରିକା |

କମଲ ହାସନଙ୍କ ସହିତ ସାରିକାଙ୍କ ନିକଟତରତା ହେତୁ ଭାନୀ ଏବଂ କମଲଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ରେ ଗାର ପଡ଼ିଗଲା ହେଲା। ୧୯୮୮ ମସିହାରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲେ ଓ ଏହି ବର୍ଷ ସାରିକା ଏବଂ କମଲ ହାସନ ବିବାହ କରିଥିଲେ।

ଅବଶ୍ୟ, ଏହାପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ କଳାକାର ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଲାଇଭ-ଇନ ସମ୍ପର୍କରେ ଥିଲେ | ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ସାରିକା ମଧ୍ୟ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ କମଲ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ସାରିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ୨୪ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା | ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଥିଲେ |

ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ବାପା – କମଲ ହାସନ:

ସାରିକା ଦୁଇଟି ଝିଅକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଜଣଙ୍କର ନାମ ଶ୍ରୁତି ଏବଂ ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କ ନାମ ଅକ୍ଷରା। ଶ୍ରୁତି କମଲ-ସାରିକାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଝିଅ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅକ୍ଷରା ଦ୍ୱିତୀୟ ଝିଅ। ଉଭୟ ଶ୍ରୁତି ଏବଂ ଅକ୍ଷରା ଠିକ ସେମାନଙ୍କ ମା ପରି ଦେଖାଯାନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବିବାଦରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ କମଲ ହାସନଙ୍କ ଜୀବନର କାହାଣୀ ସେଠାରେ ଶେଷ ହୁଏ ନାହିଁ | ସେ ୨୨ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଅଭିନେତ୍ରୀ ସିମରନ ବାଗଗାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡେଟ କରିଛନ୍ତି।

ସିମରନଙ୍କ ପରେ ଗୌତମ ତାଡିମାଲା ମଧ୍ୟ କମଲଙ୍କ ଜୀବନରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ୨୦୦୫ ରୁ ୨୦୧୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁହେଁ ସଂପର୍କରେ ରହିଥିଲେ | ୨୦୧୬ ରେ, ଗୌତମ କମଲଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଶେଷ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ |

ଆଜି ୬୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ କମଲ ଏକାନ୍ତରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *