ବାଘ ବନାଇବା ପାଇଁ କୁକୁରକୁ କରିଦେଲେ ରଙ୍ଗୀନ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରାଗିଲେ ଲୋକେ।

ବାଘର ରୂପ ରଙ୍ଗରେ ଏକ କୁକୁରର ଫୋଟୋ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ରତାର ସହିତ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଫୋଟୋ ଦେଖି ଆପଣ ନିମିଷକ ପାଇଁ ଭାବିବାକୁ ଲାଗିବେ ଯେ ଏହି ଗୋଟିଏ କୁକୁର ନା ବାଘ ଅଟେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଫୋଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ପଶୁଙ୍କ ହିତରେ କାମ କରୁଥିବା ସଂସ୍ଥା ଗୁଡିକ ଏହାର ଆରୋପୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି।

ବାଘର ରଙ୍ଗରେ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଥିବା କୁକୁରର ଏହି ଫୋଟୋ କଥିତ ସ୍ତରରେ ମାଲେସିଆର ଅଟେ। ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ସୂଚିତ କରାଇବା ପାଇଁ ମାଲେସିଆ ଏନିମଲ ଏସ୍କାଲେସନ ନିଜର ଆଧିକାରୀକ ଫେସବୁକ ପେଜରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯଦି କାହାରି ପାଖରେ ଏଥିସହିତ ଜଡିତ କୌଣସି ସୂଚନା ରହିଛି ତେବେ ସେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସନ୍ତୁ। ସ୍ଥାନୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ମୁତାବକ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ସଂସ୍ଥା ତରଫରୁ ଲେଖା ଯାଇଛି ଯେ, “ଏକ ରହସ୍ୟମୟ ପୁରସ୍କାର ସେ ଲୋକମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା କରୁଛି ଯିଏ ଘଟଣାର ସମସ୍ତ ସୂଚନା ସହିତ ଆଗକୁ ଆସିବେ”

କୁକୁରର ଫୋଟୋ ସମୂହ ଦ୍ୱାରା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଛଡା ଯାଇଛି, କୁକୁରକୁ ବାଘର ଷ୍ଟ୍ରାଇପ୍ ସହିତ ନାରଙ୍ଗୀ ରଙ୍ଗର ରଙ୍ଗୀତ କରାଯାଇଛି। ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬,୦୦୦ରୁ ଅଧିକ କମେଣ୍ଟ ଆସିଛି ଯେତେବେଳେ ୩,୦୦୦ ଲୋକ ଏହାକୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଘଟଣା ନା କେବଳ ପଶୁ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟଥିତ କରିଛି ବରଂ ସେହି ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତାରେ ପକାଇ ଦେଇଛି ଯେଉଁମାନେ ପଶୁଙ୍କ ହିତର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଭାବିଥାନ୍ତି। ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, “ମୋତେ ସେହି କୁକୁରକୁ ଦେଖି ଦୟା ଆସୁଛି। କୃପା କରି ସେହି ସ୍ଥାନ ଖୋଜନ୍ତୁ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଅଛି, କୃପାକରି ତାକୁ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ କାରଣ ଭୟ ଲାଗୁଛି ଯେ କିଛି ଭୁଲ ହୋଇଯିବ। କୌଣସି ଲୋକ ତାଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାରି ଦେବେ। କୃପାକରି ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।

ଅନ୍ୟ ଜଣେ ବ୍ୟବହାରକାରୀ କୁକୁରର ଶରୀର ଉପରେ ରଙ୍ଗର ବିପଦକୁ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ,”ଏହା ଦୁଃଖର କଥା ଯେ କୁକୁରର ବାଳକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଯାଇଛି। ସେହି ବାଳକୁ ସଫା କରିବା ପାଇଁ କୁକୁରଟି ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଗୁଡ଼ିକୁ ଚାଟୁଛି ଯାହା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କଣ ଆମକୁ କମେନ୍ଟ ରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ଆମର ଏହି ଲେଖା ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଲାଇକ ଶେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ | ଏମିତି ପ୍ରିତିଦିନ ନୂଆ ନୂଆ ଦେଶ ବିଦେଶର ଖବର ସହ ମନରଞ୍ଜନ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ଜ୍ୟୋତିଷ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ଫେସବୁକ ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *