ବ୍ୟକ୍ତି କୁ ଲାଗୁଥିଲା ବୟସ କାରଣରୁ କମଜୋର ହେଉଥିଲା ଆଖି, ଚେକ କରିବା କୁ ଗଲେ ତ ଡାକ୍ତର ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଚାଇନା ରେ ଜଣେ ୬୦ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ କୁ ଲାଗିଥିଲା କି ବୟସ କାରଣରୁ ତା ଆଖି କମଜୋର ହେବାକୁ ଲାଗିଛି, କିନ୍ତୁ ଯେବେ ସେ ଡାକ୍ତର ଙ୍କୁ ଦେଖାଇଲା ତ ହୋସ ଉଡିଗଲା। ପ୍ରକୃତ ରେ ପୂର୍ବ ଚୀନ ର ଜିଆଙ୍ଗସୁ ର ସୂର୍ଯ୍ୟ ସହରରେ ରହୁଥିବା ବାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟ ର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନା କୁ ନିଜର ଆଖି ଦେଖାଇବାକୁ ଗଲେ ତ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଡ଼ାହାଣ ଆଖି ତଳେ କିଛି କୀଟ ଦେଖା ଯାଇଥିଲା।ଏହା ପରେ ଅପରେସନ ସାହାଯ୍ୟ ରେ ତାଙ୍କ ଆଖିରୁ ଗୋଟେ କି ଦୁଇଟା ନୁହେଁ ୨୦ ଟି ଧଳା ପତଳା ରାଉଣ୍ଡ ୱାର୍ମ ବାହାର କରାଯାଇଥିଲା।ଏହି କୀଟ କୁ ନିମାଟୋଡା କୁହାଯାଇଥାଏ । ଯିଏ ଆଖି ଭିତରେ ରହି ଆଖିକୁ ବହୁତ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ ।

ଭିଡିଓ ରେକର୍ଡ କରି ଦେଖାଇଲେ କୀଟ ଙ୍କୁ:

ଅପରେସନ ସମୟରେ ଏକ ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ବନାଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ପୁରା ଦେଖା ଯାଇଥିଲା କି ଡାକ୍ତର ସି ଟିଙ୍ଗ, ବାନ୍ ଆଖିରୁ ଜୀବନ୍ତ କୀଟ ବାହାର କରୁଥିଲେ।ପତଳା ଚିମୁଟା ସାହାଯ୍ୟରେ ଡାକ୍ତର ଗୋଟେ ଗୋଟେ କରି ୱାର୍ମ ବାହାର କରୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟେ କଣ୍ଟେନର ରେ ରଖୁଥିଲେ।

କଣ କୁହନ୍ତି ଡାକ୍ତର:

ଡାକ୍ତର ସି ଟିଙ୍ଗ କହିଛନ୍ତି କି ଏହା ସାଧାରଣତଃ କୁକୁର ବିଲେଇ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ପଶୁ ଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖା ଯାଇଥାଏ।କିନ୍ତୁ ଏଥର କୌଣସି ମଣିଷ ଆଖିରେ ଏହି କୀଟ ଦେଖା ଯାଇଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ୱାର୍ମ ର ଲାର୍ଭା କୁ କୀଟ ରୂପରେ ବିକଶିତ ହେବା ପାଇଁ ୧୫ ରୁ ୨୦ ଦିନ ସମୟ ଲାଗିଥାଏ। ମାନେ ଏହା ଅଧିକ ଦିନ ଧରି ବାନ୍ଙ୍କ ଆଖିରେ ରହି ଆସୁଥିଲା । ହେଲେବି ବାମ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି ପାଳିତ ପଶୁ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ସେ ବାହାରେ ବ୍ୟାୟାମ କରିଥାନ୍ତି। ଏହା ହୋଇ ପରେ କି ସେ କୌଣସି ପଶୁ ର ସମ୍ପର୍କ ରେ ଆସିଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କୁ ସାବଧାନ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। କାରଣ ନିମୋଟେଡା ପଶୁରୁ ମଣିଷ କୁ ଚାଲି ଆସନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *