ଯେତେବେଳେ ବାହାଘର ପରେ ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ଶାଶୁ ସହିତ ବିଗିଡିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ବୋହୂ କାଜୋଲଙ୍କ ସଂପର୍କ, ପୁଣି ଏମିତି ହେଲା..

ଟାଉନର ପସନ୍ଦଯୋଗ୍ୟ ଯୋଡିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ କାଜୋଲ ଏବଂ ଅଜୟ ଦେବଗଣ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି। ଏହି ଯୋଡିଙ୍କୁ ଫ୍ୟାନ୍ସ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଆହୁରି ପୁଣି ଯେଉଁଠାରେ ଅଜୟ ଦେବଗଣ ଶାନ୍ତ ସ୍ୱଭାବର ଅଟନ୍ତି ସେଠାରେ, କାଜୋଲ ଚୁଲବୁଲି ସ୍ବଭାବର ଅଟନ୍ତି। ଦୁଇଜଣ ଅନେକ ଥର ଏହି କଥାକୁ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି କି କାଜୋଲ ଘରେ ଅଧିକ କଥା କୁହନ୍ତି। ଏମିତି ଯେତେବେଳେ ବାହାଘର ପରେ କାଜୋଲ ନିଜ ଶଶୁର ଘରକୁ ନୂଆ-ନୂଆ ଆସିଥିଲେ ତ ତାଙ୍କର ଶାଶୁଙ୍କ ସହିତ ତାଳମେଳ ପଡିବାରେ ଟିକେ ଅସୁବିଧା ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ଆସି ଯାଇଥିଲା। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ଶାଶୁ ବୀଣା ଦେବଗଣଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କକୁ କେମିତି ସମ୍ଭାଳି ଥିଲେ…

ବାସ୍ତବରେ, ଯେତେବେଳେ କାଜୋଲ ଅଜୟ ଦେବଗଣଙ୍କ ସହିତ ବାହା ହୋଇ ପ୍ରଥମ ଥର ନିଜ ଶାଶୁଘରକୁ ଆସିଥିଲେ ତ ତାଙ୍କୁ ଦେବଗଣ ପରିବାର ସହିତ ତାଳମେଳ ବସାଇବାରେ ବିରକ୍ତି ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଶାଶୁ ବୀଣା ଦେବଗଣ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ହିଁ ଏହାକୁ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ କରିଥିଲେ, ଯାହାକି ମଧୁରତାରେ ପରିଣତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା।

କାଜୋଲ ଏକ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ ଶାଶୁଘରର ପ୍ରଥମ ଅଭିଜ୍ଞତା ବିଷୟରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ ସେହି ସମୟରେ କହିଥିଲେ କି ‘ବାହାଘରର କିଛି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଦେବଗଣ ପରିବାରରେ ଚଳିବାରେ ବିରକ୍ତି ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା। ଏମିତି ଏଥିପାଇଁ ହେଉଥିଲା କାରଣ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନିଥିଲେ କି ‘ତାଙ୍କ ପ୍ରକୃତି ଶାଶୁଘରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ଅଲଗା ଥିଲା।’

‘ଅନ୍ୟ ଦିଗରେ ଯେଉଁଠାରେ କାଜୋଲ ଆଉଟଗୋଇଙ୍ଗ, ନିଜ ହୃଦୟର କଥା ସଫାସଫା କହି ଦେଉଥିଲେ ଏବଂ ଚୁଲବୁଲି ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବର ଥିଲେ, ତ ସେଠାର ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଦେବଗଣ ପରିବାରର ସମସ୍ତେ ବହୁତ ଶାନ୍ତ ଏବଂ ଧୀରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା ଭଳି ଲୋକ ଥିଲେ।’

କାଜୋଲ ସେହି ସମୟରେ କହିଥିଲେ କି ‘ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁକିଛି ବହୁତ ଅଲଗା ଏବଂ ନୂଆ ଥିଲା, ଏଥିପାଇଁ ସେ ନା ଅଧିକ କଥା କହୁଥିଲେ ଏବଂ ନା ହିଁ ନିଜ ଇଚ୍ଛା ଅନୁସାରେ ରୋଷେଇଘରୁ କୈାଣସି ଖାଦ୍ୟ ନେଉଥିଲେ।’

ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ କି ‘ସେ ତ ବାହାଘର ପରେ ବୀଣା ଦେବଗଣଙ୍କୁ ମାଆ କିମ୍ବା ମମ୍ମୀ କହୁନଥିଲେ ବରଂ ସେ ତାଙ୍କୁ ଆଣ୍ଟି କହି ଡାକୁଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ କେବେବି ମିସେସ ଦେବଗଣ ଆପତ୍ତି କରିନାହାନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ଥର ଶାଶୁଙ୍କ ବନ୍ଧୁମାନେ ଗୋଟିଏ କଥାରେ ନିରାଶ ହୋଇ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ବୀଣା ନିଜ ବୋହୂକୁ‌ ବଞ୍ଚାଇ କହିଥିଲେ କି ଯାହା ବି କୁହେ ତ ହୃଦୟରୁ କହିଥାଏ।’

ଜଣା ଯାଉଛି, ବର୍ତ୍ତମାନ କାଜୋଲ ଏବଂ ଅଜୟ ଦେବଗଣଙ୍କ ବିବାହିତ ଯୋଡ଼ି ଲୋକମାନଙ୍କ ସଂପର୍କକୁ ଅତୁଟ ରଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ଦେଉଛି। ଲୋକମାନେ ଏମାନଙ୍କୁ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଦୁଇଜଣଙ୍କ ସଂପର୍କ ଆଜି ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ ଏବଂ ସେମାନେ ଦୁଇଟି ଛୁଆଙ୍କର ବାପା-ମାଆ ମଧ୍ୟ ଅଟନ୍ତି।

କାଜୋଲ ଏବଂ ଅଜୟ ଦେବଗଣଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଦେଖା ସିନେମା ‘ହଲଚଲ’ର ସୁଟିଂରୁ ହୋଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ କାଜୋଲ, ଅଜୟଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଖା ହୋଇଥିଲେ ତ ସେ ଏହା ଦେଖିଥିଲେ କି ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ କୋଣରେ ଏକୁଟିଆ ବସିବାକୁ ଭଲ ଲାଗେ। ଅଧିକ କଥା ମଧ୍ୟ ହେଉନଥିଲେ। ସେତେବେଳେ କାଜୋଲଙ୍କୁ ଲାଗିଥିଲା କି ଏମିତି କେମିତି ହୋଇପାରିବ କି ଜଣେ କିଛି କଥା କହିବ ନାହିଁ।

ହେଲେ, ଧୀରେ-ଧୀରେ ଅଜୟ ଦେବଗଣ କାଜଲଙ୍କ ସହିତ କଥା ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ‌ବନ୍ଧୁତା ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହି ସିନେମା ପରେ ଦୁଇଜଣ ସାଥିହୋଇ ଅନେକ ସିନେମା କରିଥିଲେ, ଯାହା ହିଟ ହୋଇଥିଲା ଯେମିତି ‘ଇଶକ’, ‘ପ୍ୟାର ତୋ ହୋନା ହୀ ଥା’, ‘ଦିଲ କ୍ୟା କରେ’, ‘ରାଜୁ ଚାଚା’ ଏବଂ ‘ୟୁ ମୀ ଔର ହମ’। ସମୟ ସହିତ ଅଜୟ ଏବଂ କାଜଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଏବଂ ୧୯୯୯ରେ ଦୁଇଜଣ ବାହା ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *