ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଏଫଆଇଆର ହୋଇସାରିଛି, କେତେକଙ୍କୁ ଜେଲ ଯିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପଡିଛି।

ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଆସ୍ତେ ଆସ୍ତେ ଗମ୍ଭୀର ହେବା ଆଡକୁ ଗତି କରୁଛି ଏବଂ ତା ସହିତ ରିୟାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଏବେ ଗିରଫ ହେବାର ଖଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଝୁଲୁଛି ।ବିହାର ସରକାରଙ୍କ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତର ସୁପାରିଶକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲାକୁ କେନ୍ଦ୍ରସରକାର ସିବିଆଇକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଛନ୍ତି।

ଆମେ ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ କି,କେବଳ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଏକ ମାତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୁହନ୍ତି ଯାହାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏଫ୍ଆଇଆର୍ ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ବଲିଉଡରେ ଅନେକ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଜେଲର ଅନ୍ଧାରି ଚାରି କାନ୍ଥ ମଧ୍ୟରେ ରହିବାକୁ ପଡିଛି ।  ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ । ନଜର ପକାନ୍ତୁ ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ।

ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ

କର୍କଟ ରୋଗ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କିଛିଟା ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ ଙ୍କ ନା ଅପରାଧ ଦୁନିଆ ସହ ଜଡିତ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ସଲମନ ଖାନଙ୍କ ପାଇଁ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କ ନା ଅପରାଧ ଜଗତ ସହ ଜଡିତ ଥିଲା। ଏକ କଳା ହରିଣ ଶିକାର କରିବା ମାମଲାରେ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ ଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁ କାରଣରୁ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର କୋର୍ଟ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ଏହା ଛଡା ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିବାଦ ସହ ମଧ୍ୟ ଜଡିତ ଥିଲା।2008 ମସିହାରେ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ ଏକ ହଳଦିଆ କ୍ଷୁଦ୍ର କୁର୍ତ୍ତା ପିନ୍ଧି ଏକ ଫଟୋ ସୁଟ୍ କରିଥିଲେ।ଓମ୍ ନାମ ଶିବୟା କୁର୍ତ୍ତା ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଥିଲା | ଏହା ପରେ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କ ବିରୋଧରେ କିଛି ଲୋକ ଧାର୍ମିକ ଭାବନାକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।ଏହି କାରଣରୁ ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେଙ୍କୁ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିଲା। ତେବେ ପରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ ହମ ସାଥ ସାଥ ହେଁ, ଦିଲଜଲେ, ସରଫରୋଶ, କଲ ହୋ ନା ହୋ ଏବଂ ମେଜର ସାହାବ ଇତ୍ୟାଦି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ୱେତା ବସୁ ପ୍ରସାଦ

ଶିଶୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବରେ ଶ୍ୱେତା ବସୁ ପ୍ରସାଦ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ଟିଭି ସିରିଏଲରେ କାମ କରିଛନ୍ତି। ସେକ୍ସ ର୍ୟାକେଟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଶ୍ୱେତା ବସୁ ପ୍ରସାଦଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।ତାଙ୍କୁ ଜେଲରେ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା। ସେ ଜେଲରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ହେତୁ ଏହା ଘଟିଛି ବୋଲି ଶ୍ୱେତା କହିଥିଲେ। ସ୍ପାଇଡର୍, ଇକବାଲ୍ ଏବଂ ବଦ୍ରିନାଥ କି ଦୁଲହନିଆ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଶ୍ୱେତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣି

ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣି ନାମ ଗଣାଯାଏ।ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କ ନାମ ପ୍ରକୃତରେ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍ ଛୋଟା ରାଜନ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା।ଡ୍ରଗ୍ ଡିଲର ବିକି ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କ ନାମ ଜଡିତ ହେଉଥିଲା। 2003 ମସିହାରେ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣି ହଠାତ୍ ବଲିଉଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ପରେ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣି ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ବିକି ଗୋସ୍ୱାମୀଙ୍କ ସହ ଦୁଇ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ମମତା କୁଲକର୍ଣ୍ଣିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଜେଲର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

ମଧୁବାଲା

ବଲିଉଡର ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଅଭିନେତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଧୁବାଲାଙ୍କ ନାମ ଗଣାଯାଏ। ମଧୁବାଲାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ଲୋକମାନେ ଏବେ ବି ପାଗଳ।ତଥାପି ମଧୁବାଲାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏପରି ଏକ ମୋଡ ଆସିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ଜେଲରେ ବିତାଇବାକୁ ପଡିଥିଲା।ମଧୁବାଲାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରକୃତରେ 1957 ମସିହାରେ ମଧୁବାଲା ବି.ଆର ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ଏକ ଫିଲ୍ମରେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଦସ୍ତଖତ କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିନଥିଲେ। ସେ କେବଳ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରିନଥିଲେ ବରଂ ଆଗରୁ ଆଡ଼ଭାନ୍ସ ନେଇଥିବା ଫି ମଧ୍ୟ ଫେରସ୍ତ କରିନଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବି.ଆର ଚୋପ୍ରା ମଧୁବାଲାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଦିନ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ମଧୁବାଲାଙ୍କର କେତେକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୋଗଲ-ଏ-ଆଜମ, ତାରାନା, ଚଲ୍ଟି କା ନାମ ଗାଡି ଏବଂ କାଲା ପାନି ଇତ୍ୟାଦି ସାମିଲ ଅଛି।

ଅଲକା କୌଶଲ

ଜଣାଶୁଣା ଟେଲିଭିଜନ ତଥା ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏବଂ ଅଭିନେତା ବରୁଣ ବାଡୋଲାଙ୍କ ବଡ଼ ଭଉଣୀ ଅଲକା କୌଶଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଥରେ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା।ପ୍ରକୃତରେ 2017 ମସିହାରେ, ଅଲକା କୌଶଲଙ୍କ ଅନେକ ଚେକ୍ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ବାଉନ୍ସ ହେବାକୁ ଲାଗିଥିଲା।ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କିଛି ଦିନ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଅଲକା କୌଶଲ ବଜରଙ୍ଗୀ ଭାଇଜାନ,ବଧାଇ ହୋ ଏବଂ କ୍ୱିନ ଭଳି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏବଂ କବୁଲ ହୈ,ସ୍ୱରାଗିନୀ ପରି ଟିଭି ସିରିଏଲରେ ଅଭିନୟ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ମୋନିକା ବେଦି

ବଲିଉଡର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୋନିକା ବେଦୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡିଥିଲା।ବାସ୍ତବରେ, ମୋନିକା ବେଦୀଙ୍କ ନାମ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ଡନ୍ ଆବୁ ସାଲେମଙ୍କ ସହ ଯୋଡା ଯାଇଥିଲା।ସେ ଆବୁ ସାଲେମଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିଲେ।ଦୁହେଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ପର୍ତ୍ତୁଗାଲରେ ରହୁଥିଲେ। 2002 ରେ, ମୋନିକା ବେଦିଙ୍କୁ ଆବୁ ସାଲେମଙ୍କ ସହିତ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା।ମୋନିକା ବେଦି ପର୍ତ୍ତୁଗାଲ ଯାଇ ସେଠାରେ ରହିବାକୁ ଏକ ନକଲି ପାସପୋର୍ଟ ତିଆରି କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍ ଜଣଙ୍କୁ ଯୋଡି ନଂ1, ଲୌହ ପୁରୁଷ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ପରି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ତେବେ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ କଣ ଆମକୁ କମେନ୍ଟ ରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଜଣାନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ତେବେ ଗୋଟିଏର ଶେୟର ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କରନ୍ତୁ | ଏବଂ ଏମିତି ବିଭିର୍ନ ପ୍ରକାରର ଖବର ପାଇବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *