୫୬ ବର୍ଷର ସ୍ୱାମୀ ୧୦୫ ସନ୍ତାନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି , ୨୩ବର୍ଷ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ୧୦ମାସରେ ୧୦ ଟି ସନ୍ତାନର ମା କରେଇଦେଲେ

‘ହମ୍ ଦୋ ହମାରେ ଦୋ’ ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦମ୍ପତି ଏହି ସୂତ୍ର ଆପଣାଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସହିତ ପରିଚିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହାର ସ୍ଲୋଗାନ୍ ହେଉଛି ‘ହମ୍ ଦୋ ହମାରେ 105’। ହଁ , ତୁମେ ଏହାକୁ ଠିକ୍ ପଢିଛ । ମସ୍କୋରେ ରହୁଥିବା ଏହି ବିଲିୟନେୟାର ଦମ୍ପତି 105 ପିଲା ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ସ୍ୱାମୀ (ମେଟ ଗାଲିପ) 56 ବର୍ଷର ହୋଇଥିବାବେଳେ ପତ୍ନୀ (କ୍ରିଷ୍ଟିନା ଓଜଟର୍କ)ଙ୍କୁ 23 ବର୍ଷ ବୟସ।

କ୍ରିଷ୍ଟିନା ପ୍ରଥମେ 17 ବର୍ଷ ବୟସରେ ମା ହୋଇଥିଲେ । ତା’ପରେ ସେ ହୋଟେଲ ଚେନର ବିଲିୟନେୟାର ବ୍ୟବସାୟୀ ମେଟ ଗାଲିପଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଉଭୟ ପ୍ରଥମ ଦେଖାରେ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଗଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ବାହା ହୋଇଗଲେ।

ବିବାହ ପରେ ଦୁହେଁ ମିଶି ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲେ ଯେ ସେମାନେ ଏକାଠି 105 ପିଲାଙ୍କ ପିତାମାତା ହେବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ କ୍ରିଷ୍ଟିନା ଗତ ଦଶ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦଶଟି ସନ୍ତାନର ମାତା ହୋଇସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ମା ହେବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ମାର୍ଚ୍ଚ 2020 ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । 16 ଜାନୁୟାରୀ 2021 ରେ ସେ ଦଶମ ସନ୍ତାନର ମାତା ହୋଇଥିଲେ ।

23 ଟି ସନ୍ତାନର ମା ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଅଟକି ଯିବେ ନାହିଁ । ସେମାନଙ୍କର ଲକ୍ଷ୍ୟ ହେଉଛି 105 ପିଲା ।

ଏହି ଦମ୍ପତି କୁହନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନଙ୍କର ମଦ୍ୟପାନ ଏବଂ ସିଗାରେଟରେ ନିଶା ରୁହେ କିନ୍ତୁ ଆମକୁ ପିଲାମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ନିଶା ରହିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି କେହି ଭାବୁଥିବେ କି ଏହି 23 ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ମହିଳା କିପରି ମାତ୍ର 10 ମାସ ମଧ୍ୟରେ 10 ଟି ସନ୍ତାନର ମାତା ହୋଇଗଲେ? ବାସ୍ତବରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ସରୋଗେସି ମାଧ୍ୟମରେ ପିତାମାତା ହୁଅନ୍ତି ।

ସରୋଗେସିର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଅନ୍ୟର ଗର୍ଭ । ଏହି ଲୋକମାନେ ପ୍ରଥମେ ଏକ ସରୋଗେଟ୍ ମାତା ଖୋଜନ୍ତି ଯିଏ ନିଜ ଗର୍ଭ ପ୍ରଦାନ କରିବ। ତା’ପରେ ତୁମର ଶୁକ୍ରାଣୁ ଏବଂ ଅଣ୍ଡାକୁ ଲ୍ୟାବରେ ମିଶାଇ ସରୋଗେଟ୍ ମାତୃ ଗର୍ଭରେ ଲଗାଯାଏ । ୯ ମାସ ପରେ ଯେତେବେଳେ ପିଲାଟି ଜନ୍ମ ହୁଏ ଏହା ଉପରେ ସରୋଗେଟ୍ ମାର କୌଣସି ଅଧିକାର ରୁହେନାହିଁ।

105 ପିଲାଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ଅଧିକ ସରୋଗେଟ୍ ମା ଖୋଜୁଛନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ପିଲାଙ୍କୁ ପରିଚାଳନା କରିବା ମଧ୍ୟ ସହଜ କାମ ନୁହେଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦମ୍ପତି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଲାଳନପାଳନକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି । ପିଲାମାନଙ୍କର ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ରାତି ୮ ରୁ ସକାଳ ୬ଟା ମଧ୍ୟରେ ଶୋଇଥାନ୍ତି।

ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ପିଲାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନେବା ପାଇଁ ଦମ୍ପତି ଜଣେ ଆୟା ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି । ଇଏ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଶୁର ଏକ ସବିଶେଷ ବିବରଣୀ ରଖେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଏହି ଦମ୍ପତି ଟ୍ରାକ୍ କରନ୍ତି।

କ୍ରିଷ୍ଟିନାଙ୍କ ବଡ ସନ୍ତାନ ୬ବର୍ଷ ବୟସର । ଏହା ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବିବହାରୁ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସେ ୧୭ ବର୍ଷର ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହି ଦମ୍ପତି ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ପିଲାଙ୍କ ସହ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ମଜା ରେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଦମ୍ପତି ତାଙ୍କର ଏକ ଅଲଗା ସହର ବସେଇପରିବେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *