7 ଜଣଙ୍କୁ ବସାଇ କ୍ଷିପ୍ର ବେଗରେ ବାଇକ ଚଳାଇଲେ ଯୁବକ, ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଦୁନିଆରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଉଥିବା ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ବାଇକରେ ବସିଥିବାର ସ୍ପଷ୍ଟ ନଜର ଆସୁଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଉଚ୍ଚ ବେଗରେ ରାସ୍ତାରେ ବାଇକ୍ ଚଳାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଏ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସର୍ବଦା କିଛି ନା କିଛି ଭିଡିଓ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ କିଛି ଭିଡିଓ ରହିଥାଏ ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି । ଆଜିକାଲି, ଏହିଭଳି ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଡଲାଇନ ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏତେ ଲୋକ ବାଇକରେ ବସିଛନ୍ତି ଯାହା ଗଣିବା କଷ୍ଟକର ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ କି ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ବାଇକରେ ବସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖି ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡୁଛି ଯେ କିପରି ନିୟ-ମର ଉଲଂ-ଘନ କରାଯାଉଛି ।

ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଦୁନିଆରେ ଲୋକପ୍ରିୟ ହେଉଥିବା ଏହି ଭିଡିଓରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ନଜର ଆସୁଛି ଯେ ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ବାଇକରେ ବସିଛନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଉଚ୍ଚ ବେଗରେ ରାସ୍ତାରେ ବାଇକ୍ ଚଳାଉଥିବାର ଦେଖାଯାଉଛି । ଯୁବକମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ଏହି ବିପ-ଜ୍ଜନକ ଷ୍ଟ-ଣ୍ଟ ଏକ ଖେଳ ପରି, କିନ୍ତୁ ବୋଧହୁଏ ସେମାନେ ଭୁଲିଯାଉଛନ୍ତି ଯେ ଅନେକ ସମୟରେ ଏହିପରି ଷ୍ଟ-ଣ୍ଟ ଦୁର୍ଘ-ଟଣାରେ ପରିଣତ ହେବାକୁ ଅଧିକ ସମୟ ଲାଗେ ନାହିଁ । ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ବାଇକରେ ଅଧା ଡଜନରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହା କରିବା ଆଦୌ ଠିକ ନୁହେଁ । ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ଭିଡିଓକୁ 5.5 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି । ଏହି ଭିଡିଓକୁ ପୱନ ଦୀପ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ, ଅନେକ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କର ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛନ୍ତି ଯେ କେଉଁଠି ପଡିଯିବ ନାହିଁ, ସମ୍ଭାଳିକି ଗାଡି ଚଲାନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଏହା କରିବା ଆଦୌ ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pawan Deep (@__p__a__w__a__n_____)

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଅନେକ ଲୋକ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଦେଖେଇ ହେବା ପାଇଁ ବାଇକରେ ଅନେକ ବିପ-ଦପୂ-ର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟ-ଣ୍ଟ କରି ଦୁର୍ଘ-ଟଣାର ଶି-କା-ର ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁର୍ଘ-ଟଣା ବେଳେବେଳେ ଏତେ ବିପ-ଜ୍ଜନକ ହୋଇଥାଏ ଯେ ଆହ-ତମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ନିଆଯିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ । ଏପରି ମୂର୍ଖତା ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ନେଇପାରେ । ତେଣୁ, ଗାଡି ଚଲାଇବା ସମୟରେ ଜଣେ ଏପରି ଅବହେଳା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଯାହାଦ୍ଵାରା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇପାରେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *