ବାହାଘରରେ ଟଙ୍କା ଦେଲେ ନାହିଁ ତ ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ବାତିଲ କରିଦେଲେ ବାହାଘର, କହିଲେ- ମୁଁ ବନ୍ଧୁ ନୁହେଁ ସା-ପ ପାଳିଥିଲି

ବ୍ରିଟେନର ଜଣେ ମହିଳା ନିଜ ବାହାଘର ଦିନ ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର କିମ କାର୍ଦଶିୟାଙ୍କ ଭଳି ଜୀବନଶୈଳୀରେ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ବହୁତ ଟଙ୍କା ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇନଥିଲେ ତ ସେ ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ଉପରେ ରାଗି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ନିଜ ବାହାଘର ମଧ୍ୟ ବାତିଲ କରି ଦେଇଥିଲେ।

ସୁଜେନ ନାମକ ଏହି ମହିଳାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ବିରାଟ ବାହାଘରର ବହୁତ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ହେଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ଏହି ସ୍ବପ୍ନ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା ତ ସେ ନିଜର ହେବାକୁ ଥିବା ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଲମ୍ବା ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ କହିଛନ୍ତି କି କେମିତି ତାଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ତାଙ୍କ ବାହାଘରରେ ଟଙ୍କା ନଦେଇ ତାଙ୍କ ସହିତ ‘ବିଶ୍ଵାସ ଘାତ-କତା’ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି କି ମୋତେ ୧୪ବର୍ଷ ବୟସରେ ପ୍ରେମ ହୋଇଥିଲା, ୧୮ବର୍ଷ ବୟସରେ ସେ ମୋ ହାତରେ ମୁଦି ପିନ୍ଧାଇ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ୨୦ବର୍ଷ ବୟସରେ ଆମର ପୁଅ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଆମେ ନିଜ ସ୍ବପ୍ନର ବାହାଘର ବିଷୟରେ ଯୋଜନା କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲୁ। ଏଥିପାଇଁ ବାହାଘରରେ ୧୫ହଜାର ଡଲାର୍ସ ବା ପାଖାପାଖି ୧୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଏକତ୍ର କରି ନେଇଥିଲୁ।

ହେଲେ ମୁଁ ମୋ ବାହାଘରକୁ ସ୍ମରଣଯୋଗ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ ଆମକୁ କମ ସେ କମ ୬୦ହଜାର ଡଲାର୍ସ ବା ପାଖାପାଖି ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା। ମୁଁ ନିଜ ଜୀବନରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ସ୍ପେଶାଲ ଅନୁଭବ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଥିଲି ଏବଂ ଏହାପରେ ତ ମୋ ଜୀବନ ସାଧାରଣ ହେବାର ହିଁ ଥିଲା।

ଏହି ମହିଳା ଜଣଙ୍କ ଆଗକୁ ଲେଖିଥିଲେ- ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ନିଜର ସବୁ ଅତିଥିଙ୍କୁ କହିଥିଲୁ କି ଦୟାକରି ଟଙ୍କା ଉପହାରର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅତିଥିଙ୍କ ଠାରୁ ୧୫୦୦ଡଲାର୍ସ ବା ୧ଲକ୍ଷ ପାଖାପାଖି ଟଙ୍କା ବାହାଘର ପାଇଁ ନିଆଯାଉ। ମେରୀ ମେଡ କହିଥିଲେ କି ସେ ସର୍ଭିସ ସହିତ ହିଁ ପାଖାପାଖି ସାଢ଼େ ତିନିଲକ୍ଷ ଦେବା ପାଇଁ ହିଁ ଶପଥ କରିଥିଲେ।

ସେ ଆଗକୁ ଲେଖିଥିଲେ କି ମୁଁ ତାଙ୍କ ଚେଷ୍ଟାକୁ ଦେଖି ବହୁତ ଇମୋଶନାଲ ହୋଇ ଯାଇଥିଲି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୋ ଏକ୍ସ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ପରିବାର ପୂରା ଦୁଇ ଲକ୍ଷ ଦେବାପାଇଁ କଥା କରିଥିଲେ। ମୁଁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲି କି ଲୋକମାନେ ମୋତେ କେତେ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ମୋର ସା-ପ ଭଳି ବନ୍ଧୁ ହିଁ ମୋତେ ଧୋ-କା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଥିଲେ।

ସୁଜନ ଲେଖିଥିଲେ କି ଆମେ ଏତେ ଲୋକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ପଠାଇଥିଲୁ କିନ୍ତୁ କେବଳ ୮ଜଣ ଲୋକ ଏହା ଉପରେ ପଜେଟିଭ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଥିଲେ। ମୋର ଅଧିକାଂଶ ବନ୍ଧୁ ଧୋ-କେ-ବା-ଜ ବାହାରିଲେ। ମୋ ପ୍ରିୟ ବନ୍ଧୁ ଯାହା ସହିତ ମୁଁ ସୁଖ-ଦୁଃଖ ବାଣ୍ଟୁଥିଲି, ସେ ମଧ୍ୟ ମୋତେ ଧୋ-କା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ବାକି ଲୋକ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଅଫର ଫେରେଇ ନେବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ।

‘ମୁଁ ଏହାପରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଲୋକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ପତ୍ର ପଠାଇଥିଲି ଏବଂ ଗୋ ଫଣ୍ଡ ମି ପେଜ ବନେଇଥିଲି କିନ୍ତୁ ଆମେ କେବଳ ୨୫୦ଡଲାର୍ସ ଏକତ୍ର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲୁ। ମୁଁ ଏଥିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ-ବିରକ୍ତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲି ଏବଂ ମୁଁ ଚାରିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ନିଜ ବାହାଘରକୁ ଶେ-ଷ କରିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲି ଏବଂ ନିଜ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ବ୍ରେକଅପ କରି ଦେଇଥିଲି।’

ସୁଜନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସବୁଠାରୁ ଦୂର ସାଉଥ ଆମେରିକାରେ ବ୍ୟାକଫ୍ୟାକିଙ୍ଗ ପାଇଁ ବାହାରି ସାରିଛନ୍ତି। ସେ ଫେସବୁକ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- ଦାନ କରିବା କେତେ କଷ୍ଟକର ଅଟେ ବନ୍ଧୁ? କଣ ମୁଁ ତୁମ ପାଇଁ କିଛି ମୂଲ୍ୟ ରଖୁନାହିଁ? ମୁଁ ତୁମ ମାନଙ୍କ ଭଳି ସା-ପକୁ ନିଜ ଜୀବନରୁ ବାହାର କରୁଛି ଏବଂ ନିଜ ଜୀବନକୁ ଏକୁଟିଆ ଜିଉଁଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *