ପ୍ରସିଦ୍ଧ ‘Jerusalema’ ଗୀତରେ ପିଲାଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ ଡ୍ୟାନ୍ସ, ନୃତ୍ୟ ଦେଖିକି ଆପଣ ମଧ୍ୟ କହିବେ ବାଃ!

କେବଳ ବଲିଉଡ ଫିଲ୍ମ ନୁହେଁ ବରଂ ସେମାନଙ୍କର ଗୀତ ଦୁନିଆରେ ବିଖ୍ୟାତ । ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଦେଖିଥିବେ ଯେ ବିଶ୍ଵର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଲୋକମାନେ ଏହି ଗୀତଗୁଡ଼ିକ ଉପରେ ନଚିବାର । ଅନେକ ଥର ପିଲାମାନଙ୍କର ଜବରଦସ୍ତ ନୃତ୍ୟର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୁଏ । କିନ୍ତୁ ଏଥର ବଲିଉଡ ନୁହେଁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏକ ଗୀତରେ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ନୃତ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ପ୍ରତିଭା ବୟସର ଗୋଲାମ ନୁହେଁ

ପ୍ରତିଭା ବୟସକୁ ମାନନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ହେବେ ଯେ କେବଳ ଭାରତ ନୁହେଁ ଅନ୍ୟ ଦେଶର ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ ଜବରଦସ୍ତ କଳାକାର ଅଟନ୍ତି । ଯଦିଓ ସେମାନଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ମଞ୍ଚ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରତିଭା ମଞ୍ଚ ପାଇଛି । ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ଡକ୍ଟର ଜେ.କେ ସୋନି ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଏହି ଗୀତ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଗାଁର ବାଳକମାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଜବରଦସ୍ତ ନୃତ୍ୟ

ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ପଛପଟେ ଏକ ଗୀତ ବାଜୁଛି ଏବଂ ତିନିଜଣ ପିଲା ଜଣେ ଦକ୍ଷ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ପରି ନାଚୁଛନ୍ତି । ପିଲାମାନଙ୍କର ଡ୍ୟାନ୍ସ ଏପରି ଯେ ବଡ଼ ମାନଙ୍କୁ ଶିଖିବାକୁ ଅନେକ ବର୍ଷ ଲାଗିବ । ଏହି ପିଲାମାନେ ଆଫ୍ରିକାର କିସା ଗାଁର ବୋଲି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ନୃତ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସେମାନେ ସହରର ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଟକର୍ ଦେଉଥିବାର ନଜର ଆସିଛନ୍ତି । ତିନି ପିଲାଙ୍କ ଗୀତ ଠିକ୍ ସମାନ ଏବଂ ତିନିଜଣଙ୍କର ଗତିବିଧି ମଧ୍ୟ ସମାନ । ନାଚିବାବେଳେ ଏହି ପିଲାମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି । ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି ଭିଡିଓରେ ଚାଲୁଥିବା ଏହି ଗୀତ ହେଉଛି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତ ଯେରୁଶଲେମା ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗୀତ

ଆଇଏଏସ୍ ଅଧିକାରୀ ସୋନି ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍ ସହିତ କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହି ଗୀତ ୨୦୧୯ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା। ଏହି ଗୀତଟି ସ୍ଥାନୀୟ ଭାଷା ଜୁଲୁରେ ଅଛି । ଏହାର ରିଲିଜ୍ ପରେ ଗୀତଟି ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଗୀତଟି ଜେରୁସଲେମା ଡ୍ୟାନ୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ନାମକ ଏକ ନୃତ୍ୟ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜରେ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଥିଲା ​​।ଏହି ଭିଡିଓ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୬୮୦୦ ଥର ଦେଖାଯାଇଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଏହି ଭିଡିଓ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪୮୯ ଲାଇକ୍ ଏବଂ ୫୭ ରିଟ୍ୱିଟ କରାଯାଇଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *