ରୋଗୀଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଗୁ-ଜ-ବ-ରେ ହସ୍ପିଟାଲ ଷ୍ଟା-ଫ-ଙ୍କୁ ଫ୍ୟାନ, ହେଲେମେଟ-ରଡରେ ପି-ଟି-ଲେ, Video ଭାଇରାଲ

ଆଗ୍ରାର ଗୋଟିଏ ପ୍ରାଇଭେଟ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଠାରେ କିଛି ଲୋକ ହସ୍ପିଟାଲ ଷ୍ଟା-ଫ-ଙ୍କ ସହିତ ମା-ଡ-ପି-ଟ କରିଥିଲେ। ଜଣା ଯାଉଛି କି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭାଗିଦାରିରେ ଜଣେ ମହିଳା ଷ୍ଟା-ଫ-ଙ୍କୁ ଅ-ଭ-ଦ୍ର ଭାବରେ ଲୁହା ର-ଡ, ହେଲମେଟରେ ମା-ରି-ଥି-ଲେ ଏବଂ ସେ ବେହୋଶ ହୋଇ ମାଟି ଉପରେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ରେ ପୋ-ଲି-ସ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରି ନେଇଛନ୍ତି।

ଏତିକି ନୁହେଁ ରୋଗୀଙ୍କ ଭାଗିଦାରିମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଭ-ଙ୍ଗା-ରୁ-ଜା କରିଥିଲେ। ଯାହା ହାତରେ ଯାହା ପଡ଼ିଥିଲା ସେ ତାର ବ୍ୟବହାର ମା-ଡ-ପି-ଟ ଏବଂ ଭ-ଙ୍ଗା-ରୁ-ଜା କରିବାରେ କରିଥିଲେ। ପୂରା ଡାକ୍ତରଖାନା ଗୋଟିଏ ଯୁ-ଦ୍ଧ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିଣତ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରଖାନାର କବାଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜିନିଷପତ୍ରକୁ ଖରାପ ଭାବରେ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଇଛି।

ଏହି ଘଟ-ଣା-ରେ ଏସପୀ ସିଟୀ ରୋହନ ପୀ ବୋତ୍ରେଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଉଛି କି ହରୀ ପର୍ବତ ଥା-ନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୋଟିଏ ଲୋଟସ ହସ୍ପିଟାଲ ରହିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ଇରଫାନ ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ସେପ୍ଟିକେମିଆ ହୋଇଛି। କେହି ଜଣେ ଗୁ-ଜ-ବ ଉଠାଇଥିଲେ କି ତାଙ୍କର ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଏହାପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ହସ୍ପିଟାଲ ଷ୍ଟା-ଫଙ୍କ ସହିତ ମା-ଡ-ପି-ଟ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ଜଣେ ମହିଳା ଷ୍ଟା-ଫଙ୍କୁ ଫ୍ୟାନ, ହେଲମେଟ-ରଡରେ ପିଟି ଦେଇଥିଲେ।

ପୋ-ଲି-ସ କହିଛନ୍ତି କି ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ରେ ଥା-ନା ହରୀ ପର୍ବତରେ ଏଫଆଇଆର ଜମା କରା ଯାଇଛି ଏବଂ ଚାରିଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରି ନିଆଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯିଏ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଗି-ର-ଫ କରି ନିଆଯିବ।

କୋରୋନା କାଳରେ ହସ୍ପିଟାଲ ଷ୍ଟା-ପ-ଙ୍କ ସହିତ ଭାଗିଦାରିମାନଙ୍କ ମା-ଡ-ପି-ଟ ଖବର ଅନେକ ଜାଗାରୁ ଆସୁଛି। ପ୍ରଶାସନ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ନେଇ ବହୁତ କଠୋର ଅଟନ୍ତି, ଯିଏ ମଧ୍ୟ ମେଡିକାଲ ଷ୍ଟା-ଫଙ୍କ ସହିତ ଏମିତି ହ-ର-କ-ତ କରିବ ତାଙ୍କ ଉପରେ କୋଠର କା-ର୍ଯା-ନୁ-ଷ୍ଠା-ନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସରକାର ଡାକ୍ତରଖାନା ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସୁ-ର-କ୍ଷା ପାଇଁ କଠୋର ଆ-ଇ-ନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *