ଓଲଟି ପଡିଲା କୁକୁଡ଼ା ଭରା ପିକଅପ ଗାଡି, ଲୋକମାନେ ଲୁଟ କରି କଲେ ହାଙ୍ଗାମା

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବଡବାନିରୁ ଏକ ନିଆରା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ କୁକୁଡ଼ା ଭର୍ତ୍ତି ଏକ ଛୋଟ ପିକଅପ୍ ଗାଡି ଓଲଟି ପଡି କୁକୁଡ଼ାମାନେ ଖସିପଡିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମରେ ଲୋକମାନେ କୁକୁଡ଼ା ଲୁଟିବା ପାଇଁ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଳେଇ ଆସିଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଦୁଇରୁ ତିନି ଜଣ ଲୋକ ବାଇକ୍ ରେ ଆସି କୁକୁଡ଼ାମାନଙ୍କୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ।

ଡ୍ରାଇଭର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗାଡ଼ିରେ ୧୦୦୦ କୁକୁଡ଼ା ଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ୩୦୦ ରୁ ୪୦୦ ବାକି ଅଛି। ଲୋକଙ୍କୁ ମନା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ରାଜି ହୋଇନଥିଲେ ଏବଂ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ନଥିଲା। ବାସ୍ତବରେ ସେଣ୍ଡୱା କୁଶଲଗଡ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥରେ ଥିବା ଡୋଣ୍ଡୱାରା ଗାଁ ନିକଟରେ କୁକୁଡ଼ା ଭରା ପିକଅପ୍ ଗାଡି ଓଲଟି ପଡିଥିଲା। ଏହା ପରେ ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମବାସୀ କୁକୁଡ଼ାମାନଙ୍କୁ ଚୋରେଇ ନେଇଗଲେ।

ଗାଡିର ଡ୍ରାଇଭର ସାନୁଲ୍ଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ମାଲେଗାଓଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କୁକୁଡ଼ା ନେଇ ଖିଲଚିପୁର ଯାଉଥିଲେ। ତା’ପରେ ଗୋରୁପଲ ଗାଁ ରାସ୍ତାରେ ଆସିଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଗାଡି ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଭାବରେ ଓଲଟି ପଡିଥିଲା।

ଡ୍ରାଇଭର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗାଡିଟି ଓଲଟି ପଡିବାରୁ ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ଏବଂ ଲୁଟ୍ ପରେ ୩୦୦ କିମ୍ବା ୪୦୦ ବାକି ରହିଥାନ୍ତା। ମନା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ଭିଡ଼ ଜମାଇ କୁକୁଡ଼ାମାନଙ୍କୁ ନେଇଗଲେ।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ କୁକୁଡ଼ାମାନଙ୍କୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଦୁଇରୁ ତିନି ଜଣ ଲୋକ ଏକ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ଆସି ହାତରେ କୁକୁଡ଼ା ରଖି ସେ ସ୍ଥାନ ଛାଡି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *