ବାଦଶାହଙ୍କ ସହିତ ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ, ସୀଏମଙ୍କ ସହିତ ମିଟିଂ, ପିଲାଟିର ଭାଗ୍ୟକୁ ବଦଳେଇ ଦେଇଥିବା ‘ବଚପନ କା ପ୍ୟାର’ର ଅସଲି ସିଙ୍ଗର କିଏ?VIDEO ଦେଖି ଜାଣନ୍ତୁ ସତ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ‘ସୋନୁ ମେରୀ ଡାର୍ଲିଂ, ବଚପନ କା ପ୍ୟାର ଭୁଲ ନେହିଁ ଜାନା ରେ।’ଗୀତ ବହୁତ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ଏହି ଗୀତର ଅସଲି ସିଙ୍ଗର କିଏ ଅଟନ୍ତି?

ଆଜିକା ସମୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଗୋଟିଏ ଏମିତି ମାଧ୍ୟମ ହୋଇଯାଇଛି, ଯାହା ରାତାରାତି କାହାର ମଧ୍ୟ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳେଇ ଦେଇପାରେ।ଆମ ସାମ୍ନାରେ ରାନୁ ମଣ୍ଡଳ, ବାବା ଜୈକ୍ସନ ଯେମିତି ଅନେକ ଉଦାହରଣ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଛି। ଏହି ତାଲିକାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଟିଏ ଛୋଟ ଛୁଆ ସହଦେବ କୁମାର ଦିର୍ଦୋଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଯୋଡା ହୋଇ ସାରିଛି। ଫେସବୁକ, ଟୁଇଟର, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଏବଂ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଭଳି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପିଲାଟିର ଗୀତ ଅଜବପ୍ରକାରର ଧୁମ ଖେଳାଇଛି। ଗୀତରେ ବୋଲିଛନ୍ତି ‘ସୋନୁ ମେରୀ ଡାର୍ଲିଂ, ବଚପନ କା ପ୍ୟାର ଭୁଲ ନେହିଁ ଜାନା ରେ।’

ଏହି ପିଲାଟିର ପ୍ରସିଦ୍ଧିର ଅନ୍ଦାଜ ଆପଣ ଏହି କଥାରୁ କରି ପାରିବେ କି ଆଜି ବଡ଼-ବଡ଼ ଷ୍ଟାର୍ସ ସେହି ପିଲାଟିର ଆବାଜର ଗୀତରେ ମ୍ୟୁଜିକ ଟଚ ଦେଇ ଏହା ଉପରେ ରିଲ୍ସ ବନାଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କଣ ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି ‘ବଚପନ କା ପ୍ୟାର’ ଗୀତର ଅସଲି ସିଙ୍ଗର କିଏ ଅଟନ୍ତି?ଯଦି ନୁହେଁ ତାହେଲେ ଚାଲନ୍ତୁ ଜଣିବା।

ଆପଣଙ୍କୁ ସୂଚନା ପାଇଁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ କି ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ଗୀତକୁ ଗୁଜରାଟର ଜଣେ ଆଦିବାସୀ ଲୋକଗାୟକ କମଲେଶ ବରୋଟ ଗାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଗୀତ ସେ ବର୍ଷ ୨୦୧୮ରେ ଲେଖିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଅହମଦାବାଦର ମୋଶବୋ ଫିଲ୍ମ ପ୍ରଡକ୍ସନ ହାଉସ କପିରାଇଟ୍ସ କିଣି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏହି ଗୀତକୁ ମୟୁର ନଦିୟା ମ୍ୟୁଜିକ ଦେଇଛନ୍ତି।ବଚପନ କା ପ୍ୟାର ହେର ଅସଲି ଗୀତକୁ ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ୪୭ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଥର ଦେଖା ଯାଇ ସାରିଛି।

ଏଠାରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଓରିଜନଲ ସଙ୍ଗ?

ମିଡ଼ିଆରେ କଥା ହେଉଥିବା ସମୟରେ କମଲେଶ କହିଛନ୍ତି କି ସେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ୬୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଗୀତ ଲେଖି ସାରିଛନ୍ତି।କମଲେଶ ନିଜେ ଗୁଜରାଟର ଆଦିବାସୀ ଲୋକ ଗାୟକ ଭାବରେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି।କମଲେଶ ନାଁ କେବଳ ଆଦିବାସୀ ଲୋକ ଗାୟକ ଭାବରେ ବରଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୋଜପୁରୀ ଗୀତରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ନାମ କମେଇ ସାରିଛନ୍ତି।

ଯଦି କଥା ହେବା ସହଦେବଙ୍କ ବିଷୟରେ ତାହେଲେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ଛୋଟ ଛୁଆଟିର ସମସ୍ତେ ଫ୍ୟାନ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ସିଙ୍ଗର ବାଦଶାହଙ୍କ ଠାରୁ ନେଇ ଛତିଶଗଡ଼ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବଘେଲ ମଧ୍ୟ ଏହି ପିଲାଟିର ଗୀତର ଫ୍ୟାନ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଦୁଇଜଣ ଯାକ ତା ସହିତ ଦେଖା ହୋଇଛନ୍ତି ଏବଂ ପିଲାଟିର ଗୀତର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *