ମାଆ COVID ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଲେ ଖାଦ୍ୟ, ତ ଛୁଆ ଜଣଙ୍କ Tiffinରେ ଲେଖିଦେଲେ- ‘ଖୁସିରେ ରୁହନ୍ତୁ’

କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀ (Covid-19 patients)ଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଖାଦ୍ୟର ଡବା(meal boxes) ଉପରେ ଜଣେ ପୁଅଙ୍କର ଲେଖା ହୋଇଥିବା ମେସେଜ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ହୃଦୟକୁ ଜିତି ନେଇଛି।

କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀ (Covid-19 patients)ଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ଖାଦ୍ୟର ଡବା(meal boxes) ଉପରେ ଜଣେ ପୁଅଙ୍କର ଲେଖା ହୋଇଥିବା ମେସେଜ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ହୃଦୟକୁ ଜିତି ନେଇଛି। ଖାଦ୍ୟର ଡବା ଉପରେ “ଖୁସି ରୁହ” ବା “ଖୁସି ରୁହନ୍ତୁ” ଲେଖିଥିବା ପୁଅଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଫଟୋ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନଲାଇନରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି – ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର୍ସ ପୁଅଙ୍କର ବିଚାରଶୀଳ ଭାବଭଙ୍ଗୀ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି। ଏମିତି ସମୟରେ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ କୋରୋନା ଭାଇରସର ବିନାଶକାରୀ ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହରୀ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି, ଅନେକ ଲୋକ କହିଛନ୍ତି, ଛୁଆଟିର ଏହି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଲୋକଙ୍କର ହୃଦୟକୁ ଜିତି ନେଇଛି।

ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ପୁଅଟିର ଫଟୋ ଦୁଇଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଫେସବୁକ, ରେଡିଟ ଏବଂ ଟୁଇଟର ଭଳି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଦ୍ଵାରା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ଏହା ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛି।

ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ଫଟୋରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରଙ୍ଗର ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ସ୍କୁଲରେ ପଢୁଥିବା ଗୋଟିଏ ଛୁଆକୁ ଗୋଟିଏ ଖାଦ୍ୟ ଡବାର ଢାଙ୍କୁଣି ଉପରେ “ଖୁସି ରୁହନ୍ତୁ” ଲେଖି ଥିବାର ଦେଖା ଯାଇଛି। ତା ପାଖରେ ଟେବୁଲ ଉପରେ ଅନେକ ଖାଦ୍ୟ ଡବା ଥୁଆ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକଟିଥିରେ ହିନ୍ଦୀରେ ଦୁଇଟି ଶବ୍ଦ ଲେଖା ହୋଇଛି, ଯାହା ପରେ ଗୋଟିଏ ସ୍ମାଇଲ ଚେହେରା ମଧ୍ୟ ବନା ହୋଇଛି।

ଟୁଇଟର ୟୁଜର ‘@ manishsarangal1’ ଫଟୋ ଶେୟାର କରିବା ସମୟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଏହି ପୁଅଙ୍କ ମାଆ କୋଭିଡ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସୁନ୍ଦର ପୁଅ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବକ୍ସରେ ‘ଖୁସି ରୁହନ୍ତୁ’ ଲେଖିଛନ୍ତି,”

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଫଟୋରେ ୧୨ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ୍ସ ଏବଂ ଶହଶହ କମେଣ୍ଟ ଆସି ସାରିଛି।

ଏଥିପାଇଁ ଏହି ଦୟାଳୁତାର ଏକମାତ୍ର ଛୋଟ କାର୍ଯ୍ୟ ନୁହେଁ ଯିଏ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ପାଉଛନ୍ତି। ବର୍ତମାନ କାନାଡାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କର ପୋଷ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ମୁସ୍କିଲ ସମୟରେ ଦୟା ଦେଖେଇବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରା ଯାଇଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *