ପାହାଡ ଭୁଶୁଡି ଭାଙ୍ଗିଗଲା ପୋଲ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଡରାଉଛି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଏହି ଭୟଙ୍କର ଭିଡିଓ

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କିନ୍ନୌରରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍ଲାଇଡ କାରଣରୁ ଅନେକ ଟୁରିଷ୍ଟ ଗାଡ଼ିକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚିଛି ଏବଂ ଅନେକ ଆଘାତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଛାଇ ହୋଇ ରହିଛି।

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କିନ୍ନୌରରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍ଲାଇଡ କାରଣରୁ ଗୋଟିଏ ବଡ଼ ଦୁର୍ଘ-ଟଣା ହୋଇଛି। ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍ଲାଇଡ କାରଣରୁ ପାହାଡରୁ ବଡ଼-ବଡ଼ ଶିଳାଖଣ୍ଡ ଖସିଛି ଯେଉଁ କାରଣରୁ ବ୍ୟାଲି ବ୍ରିଜ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଛି। ସେଠାରେ ଏହି ଦୁର୍ଘ-ଟଣାରେ ଅନେକ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇ ଯାଇଛି ଏବଂ ଅନେକ ଆଘାତ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ପାହାଡକୁ ଖସୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି।

ଯେଉଁ ସମୟରେ ପାହାଡ଼ରୁ ଶିଳାଖଣ୍ଡ ଖସୁଥିଲା ସେହି ସମୟରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କର ଅନେକ ଗାଡ଼ି ଚିତକୁଲରୁ ସାଙ୍ଗଲା ଆସୁଥିଲା। ସେହି ସମୟରେ ହଠାତ ତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରେ ବଡ଼-ବଡ଼ ପଥର ଖସିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା। ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟଟକ କିଛି ସମୟ ପାଉଥିଲେ ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ପଥରରେ ଦବି ଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଆଖପାଖରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଅନେକ ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଭାବରେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା।ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଲୋକମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନାଁ କେବଳ ନିଜ ଜଣାଶୁଣା ଲୋକ ମାନଙ୍କର ଖୋଜ ଖବର ନେଉଛନ୍ତି ବରଂ ଦୁର୍ଘଟଣାର ପ୍ରତିଟି ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଅପଡେଟ ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି।ଏହା ସହିତ ହିଁ ଲୋକମାନେ ବର୍ଷା ଋତୁର ମୌସୁମରେ ପାହାଡ଼ ଉପରେ ଯାତ୍ରା ନକରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଏବଂ ଫଟୋ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍ଲାଇଡର ଭୟାନକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି।ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖି ପାରିବେ କି କେମିତି ବଡ଼-ବଡ଼ ପାହାଡ଼ ଏବଂ ଚଟାଣ ଭାଙ୍ଗି ଖସିବାକୁ ଲାଗିଛି। ଟୁରିଷ୍ଟଙ୍କର ଅନେକ ଗାଡ଼ି ମଧ୍ୟ ଏହି ପଥର ତଳେ ଦବି ଚୂନା ହୋଇଯାଇଛି।

ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।ଲୋକମାନେ ନାଁ କେବଳ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ସ୍ଲାଇଡର ଭିଡିଓ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି। ଦୁର୍ଘଟଣାର ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ପୋଲିସ-ପ୍ରଶାସନ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛନ୍ତି। ଏବେ ମଧ୍ୟ ପଥରରୁ ପାହାଡ଼ ଖସିବାର ସିଲିସିଲା ଜାରି ରହିଛି।ଏମିତି ଚାଲିବାରୁ ରେସ୍କ୍ୟୁ ଅପରେସନରେ ଅସୁବିଧା ହେଉଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *