ବ୍ୟବସାୟୀ ଜଣକ ମୋଟା ରକମ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡରୁ ଡାକିଥିଲେ କଲ୍ ଗାର୍ଲ, ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କରୋନାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହେଲେ ପରେ କଲେ ଏମିତି…

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ କରୋନାର ପ୍ରଭାବ ଜାରି ରଖିଛି ଏବଂ ଏଥିମଧ୍ୟରେ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଏଭଳି ମୃ-ତ୍ୟୁ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯାହା ଜାଣି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ଲକ୍ଷ୍ନୌକୁ ଆସିଥିବା ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଦୁଇ ଦିନ ପରେ କରୋନାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ପୋ-ଲି-ସ ଉକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ଶ-ବ-ଦା-ହ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ମହିଳା ଜଣକ ଜଣେ କଲ୍ ଗାର୍ଲ୍ ଯାହାକୁ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଡକାଇଥିଲେ ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ପ୍ରାୟ 10 ଦିନ ପୂର୍ବେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କୁ ଜଣେ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପୁଅ ଲକ୍ଷ୍ନୌକୁ ଡକାଯାଇଥିଲା । ମହିଳା ଜଣକ ଗାଇଡ୍ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌକୁ ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଏଠାକୁ ଆସିବାର ମାତ୍ର 2 ଦିନ ପରେ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ରାମ ମନୋହର ଲୋହିଆ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ମହିଳା ଜଣକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ 3 ମଇରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ ।

ମହିଳାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ପୋ-ଲି-ସ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଦୂତାବାସ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ପରେ ଦୂତାବାସରୁ ଏକ ଚିଠି ଆସିଥିଲା । ଏହି ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଲା ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ତାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଦୂତାବାସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଭାରତରେ ମହିଳାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ଅସ୍ଥିକୁ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପଠାଇବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଦୂତାବାସର ଚିଠିରେ ଗାଇଡ୍ ସଲମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ।

ଥାଇଲାଣ୍ଡ ଦୂତାବାସ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ପ୍ରଶାସନ ଠାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ମଧ୍ୟ ମାଗିଛି । ଆଜ୍ ତକ୍ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରି ବିଭୁତି ଖଣ୍ଡ ପୋ-ଲି-ସ ଚନ୍ଦ୍ର ଶେଖର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ପୋ-ଲି-ସ ମହିଳାଙ୍କ ମୃ-ତଦେହର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରି ଦୂତାବାସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ତେବେ ଯଦି ପୋ-ଲି-ସ ସୂତ୍ରରୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ତେବେ ମହିଳାଙ୍କୁ କଲ୍ ଗାର୍ଲ କୁହାଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ପଛରେ କିଛି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସେ-କ୍ସ ରା-କେ-ଟ-ର ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇନାହିଁ । ଏହି ମାମଲାର ତଦ-ନ୍ତରେ ଏଲଆଇୟୁ ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *