ବା-ରି-କଟି ଠିକ ଭାବରେ କେ-ଶ ନ କା-ଟିବାରୁ ପିଲାଟି ଜବ-ରଦ-ସ୍ତ ଉପାୟ ଲଗାଇଲା , ଘଟଣାଟିକୁ ଜାଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ଛୋଟବେଳେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ କେ-ଶ କା-ଟି-ବାକୁ ଭଲଲାଗେ ନାହିଁ । ବିଶେଷକରି ଯଦି ବା-ରିକ ପିଲାଙ୍କ ହିସାବରେ କେ-ଶ ନ କା-ଟେ ତେବେ ! ଛୋଟବେଳେ ଅପଣଙ୍କ ସହ ଏଭଳି କିଛି ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିବ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଟିକେ କ୍ରୋ-ଧି-ତ ହୋଇଯାଇଥିବେ ଏବଂ କ୍ରୋ-ଧରେ କହିବାକୁ ଲାଗିବେ ଯେ ଆଜିଠାରୁ ସେହି ବା-ରିକ ପାଖରେ ଆଉ ଚୁଟି କା-ଟିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ପରେ ଶାନ୍ତ ହୋଇଯାଅ । କିନ୍ତୁ ଏହି କେ-ଶ କାଟିବାକୁ ନେଇ ଚୀନରୁ ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯାହାକୁ ପଢି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ଏହି ଘଟଣାଟି ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ କ୍ଷେତ୍ରର ଅଟେ । ଅଂଶୁନ ନାମକ ସହରରେ ଏକ ପିଲାଙ୍କୁ ନିଜ ନୂଆ ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲ ଉପରେ ଏତେ କ୍ରୋ-ଧ ଆସିଲା ଯେ ସେ ବା-ରିକର ଏହି କାମକୁ ନେଇ ପୋ-ଲି-ସ-ରେ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଥିଲା । ଏହାପରେ ଯାହା ଘଟିଲା ଆପଣ ତାକୁ ଜାଣି କହିବେ ଏହା କେବଳ ଚୀନରେ ହୋଇପାରିବ ।

କେ-ଶ କ-ଟା ପସନ୍ଦ ନ ଆସିବାରୁ ପୋ-ଲି-ସ ଡାକିଥିଲେ :

ଦକ୍ଷିଣ ଚାଇନା ମର୍ନିଂ ପୋଷ୍ଟରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବରରେ ଅନୁସାରେ ଯେ ବା-ରିକ ପିଲାଟିର କେ-ଶ କାଟିଦେଲା ତେବେ ସେ ନିଜର କେ-ଶକୁ ଧ୍ୟାନର ସହ ଦେଖିବାକୁ ଲାଗିଲା । ଯାହାପରେ ସେ ନିଜ କେ-ଶକୁ ଦେଖି ଧୀରେ ଧୀରେ କ୍ରୋ-ଧିତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏହାପରେ ସେ ନିଜକୁ ଦର୍ପଣରେ ଦେଖି ଜୋରରେ ଚି-ତ୍କା-ର କରି କା-ନ୍ଧିବାକୁ ଲାଗିଲା । ଏହାପରେ ପିଲାଟି ପୋ-ଲି-ସ-ରେ ଅଭି-ଯୋଗ କରିଥିଲା ।

ପୋ-ଲି-ସ ଦୋକାନରେ ପହଞ୍ଚି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାଟିକୁ ବୁଝିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା । ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଘଟଣାଟିକୁ ବୁଝିଗଲେ , ସେମାନେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ପିଲାଟିର ବଡ଼ ଭଉଣୀକୁ ପଚାରିଲେ ଯେ ସେ କାହିଁକି ଏଥିରେ ହସ୍ତ-କ୍ଷେପ କଲେ ନାହିଁ ? ଏହାପରେ ଝିଅଟି ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ପ୍ରତି-ଶ୍ରୁତି ଦେଲା ଯେ ସେ ନିଜ ଭାଇକୁ ବୁଝାଇବ କି ଏହିଭଳି ଛୋଟ ଘଟଣାରେ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଡାକିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ।

ଏହି ମାମଲାଟି ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ନିଜ ମତାମତ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏକ ଧାରଣା ଅଛି , ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରସଂଶା କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବିଷୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ମତ ଅଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କେହି ବୋକା ବନାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *