ବାହାଘର ପରେ ପରେ ବର ଯୌତୁକରେ ମାଗିଲେ ବୁଲେଟ ବାଇକ, ଶଶୁରଘର ଲୋକେ ବଦଳରେ ଦେଲେ ଏହି ଦ-ଣ୍ଡ

ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଅମେଠୀରେ ଯୌତୁକ ଲୋଭି ବରଙ୍କୁ କନିଆଁଙ୍କ ବାପା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘରଲୋକ ଏମିତି ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ ଯେମିତି ସେ ସାରା ଜୀବନ ମନେ ରଖିବେ। ବାହାଘର ସମୟରେ ବରଙ୍କୁ ଯୌତୁକରେ ବାଇକ ବଦଳରେ ବୁଲେଟ ମାଗିବା ଭାରି ପଡି ଯାଇଥିଲା। କନିଆଁ ପକ୍ଷ ଲୋକମାନେ ଏହି କାରଣରୁ ନା କେବଳ ବରଙ୍କୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପିଟିଥିଲେ ବରଂ ତାଙ୍କୁ ପୋ-ଲି-ସ ଆସିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବାନ୍ଧି ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ। ବର୍ତମାନ ଯୌତୁକରେ ବୁଲେଟ ମାଗିଥିବା ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ମା-ଡ଼-ର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇ ଯାଇଛି।

ଏହି ଘଟଣା ଅମେଠୀର କେସରିୟା ସଲିମପୁର ଗାଁର ଅଟେ ଯେଉଁଠାରେ ୧୭ମଇକୁ ନସୀମ ଅହମଦଙ୍କ ଝିଅର ବାହାଘର ଥିଲା। ବରଯାତ୍ରୀ ରାୟବରେଲୀ ଜିଲ୍ଲାର ରୋଖା ଗାଁରୁ ଆସିଥିଲେ। ବର ମହମ୍ମଦ ଆମୀର ସାଜସଜ୍ଜା ହୋଇ ଷ୍ଟେ-ଜ ଉପରେ ବସିଥିଲେ ଏବଂ ବାହାଘରର ବିଧିବିଧାନ ଚାଲିଥିଲା।

ସୂଚନା ମୁତାବକ ବରଯାତ୍ରୀ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ କନିଆଁଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କର ଭଲ ଭାବରେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। ହସ ଖୁସିରେ ବାହାଘରର ବିଧିବିଧାନ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବରଯାତ୍ରୀମାନେ ଭୋଜି ଖାଇଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ବର ଖାଇବାର ବିଧି ସମୟରେ ଶଶୁରଘର ଲୋକଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ବାଇକ ବଦଳରେ ବୁଲେଟ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଝିଅଙ୍କ ବାପା ତାଙ୍କର ଏହି ଦାବିକୁ ମଧ୍ୟ ମାନି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ବୁକିଙ୍ଗ ହେବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ବୁଲେଟ ଦେବାପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

ଏଥିପାଇଁ କନିଆଁଙ୍କ ବାପା ବରଙ୍କୁ ଦୁଇଲକ୍ଷର ଚେକ ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପା ବୁଲେଟ ସହିତ ହିଁ କନିଆଁଙ୍କ ବିଦାୟ ସମୟରେ ଜିଦି କରି ବସିଥିଲେ। ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପା ନା କେବଳ ଦିଆଯାଇଥିବା ଚେକ ଚିରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ ବରଂ କନିଆଁ ପକ୍ଷଙ୍କ ଲୋକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବହୁ ପ୍ରକାରରେ ଗାଳି କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ। ଘଟଣା ଏତେ ବଢି ଯାଇଥିଲା କି କଥା ଛାଡ଼ପତ୍ର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ କନିଆଁ ପକ୍ଷ ଲୋକମାନେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ବରଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ମା-ଡ଼ ମାରିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଯେତେବେଳେ କନିଆଁଙ୍କୁ ଏହାର ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ତ ସେ ଯୌତୁକ ଲୋଭିଙ୍କ ଘରକୁ ଯିବାପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ।

କନିଆଁ ପକ୍ଷଙ୍କ ସୂଚନାରେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ପୋ-ଲି-ସ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଥା-ନା-କୁ ନେଇ ଆସିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋ-ଲି-ସ ବର ଏବଂ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ସମେତ ୭ଜଣ ଲୋକଙ୍କ ବି-ରୁ-ଦ୍ଧ-ରେ ଯୌତୁକ ନି-ର୍ଯା-ତ-ନା-ର କେ-ସ ଜମା କରିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ବରଙ୍କ ଅଭି-ଯୋ-ଗରେ କନିଆଁ ପକ୍ଷଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ମା-ଡ ମାରିବାର କେ-ସ ମଧ୍ୟ ଜମା କରାଯାଇଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *