ଏହି ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ସମାପ୍ତିର ଖୁସିକୁ ଏପରି ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି ଲୋକମାନେ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇରାଲ୍ ଫଟୋ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ବୁଲିବା, ନାଚିବା, ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବା ଭଳି ଅନେକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି ଏକ ଫଟୋ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ଏତେ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଫଟୋରେ ରାସ୍ତାରେ ଭିଡ଼ ଆଗରେ ଏକ ଦମ୍ପତି ଚୁମ୍ବନ ଦେଉଛନ୍ତି ।

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱକୁ ଏହାର ପ୍ରକୋପରେ ଧରି ରଖିଛି । ଭାରତକୁ ଆସିଥିବା କରୋନାର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗ ଏପରି ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି, ଯାହାକୁ କେହି କଳ୍ପନା ମଧ୍ୟ କରିନାହାଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏଥିମଧ୍ୟରେ ସ୍ପେନରୁ ଏପରି କିଛି ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି, ଯାହାକୁ ପଢ଼ିବା ପରେ ଲୋକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ନକା-ରା-ତ୍ମକ ପରିବେଶରେ ମଧ୍ୟ ଖୁସି ଅନୁଭବ କରିବେ । ବାସ୍ତବରେ, ସ୍ପେନରେ ଛଅ ମାସର ଲକଡ଼ାଉନ୍ ଶେଷ ହୋଇଛି, ଯାହା ପରେ ଲୋକମାନେ ଖୁସିରେ ଝୁମି ଉଠି ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ କରୋନା କାରଣରୁ 2020 ରୁ ନିଜ ଘରେ ବ-ନ୍ଦୀ ହୋଇଥିଲେ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନେକ ସମୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ବୁଲିବା, ନାଚିବା, ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବା ଭଳି ଅନେକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି ଏକ ଫଟୋ ଅଛି, ଯାହାକୁ ଲୋକମାନେ ଏତେ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହି ଫଟୋରେ ରାସ୍ତାରେ ଭିଡ଼ ଆଗରେ ଏକ ଦମ୍ପତି ଚୁମ୍ବନ ଦେଉଛନ୍ତି । ଲକଡାଉନ୍ ସରିବାର ଆନନ୍ଦ ଏହି ଉପାୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ।

ବାସ୍ତବରେ, ଏହିପରି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ସ୍ପେନର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସ୍ଥାନରୁ ମଧ୍ୟ ଆସୁଛି । ଅନ୍ୟ ଏକ ଭାଇରାଲ ଫଟୋରେ ଏହି ଦମ୍ପତି ପରସ୍ପରକୁ ଚୁମ୍ବନ ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ପୋ-ଲି-ସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପଛରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଲକଡାଉନ୍ ସରିବା ପରଠାରୁ ଲୋକଙ୍କ ଖୁସିର ଠିକଣା ନାହିଁ ଏବଂ ସ୍ପେନ ରାସ୍ତାରେ ଜୋରଦାର ପାର୍ଟି ଚାଲିଛି ।

କିନ୍ତୁ ଖୁସିରେ, ଲୋକମାନେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଭୁଲିଗଲେ ଯେ କରୋନା ଭାଇରସର ବି-ପ-ଦ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟଳି ନାହିଁ । ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ମଧ୍ୟ ଡାକିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକମାନେ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଉପାୟରେ ଖୁସି ପ୍ରକାଶ କରୁଛନ୍ତି । କିଛି ଲୋକ ଏହାକୁ ନିନ୍ଦା କରୁଥିବାବେଳେ କିଛି ଲୋକ ଏହି ସବୁକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକ ରାସ୍ତାରେ ଚୁମ୍ବନ ଦେଉଥିବା ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଲୋକମାନଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ କିଛି ଲୋକ କେବେବି ବୁଝିପାରିବେ ନାହିଁ ଯେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *