ଝିଅଟି ଅଣ୍ଡା ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ କରିଥିଲେ ଏପରି ଜୋଗାଡ, ଲୋକମାନେ କହିଥିଲେ- ‘ବାଃ କଣ ଆଇଡ଼ିଆ..’ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ପ୍ୟାନରେ ସିଧାସଳଖ ଅଣ୍ଡା ଭାଙ୍ଗିବାର ଏହି ନୂଆ ତରିକା ଅତ୍ୟନ୍ତ ମନୋରମ ଅଟେ | କେବଳ ଗୋଟିଏ ସୋପାନରେ ଆପଣ କେଶରକୁ ନଭାଙ୍ଗି (Cracking Eggs Without Breaking Yolk) ପ୍ୟାନରେ ରଖିପାରିବେ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ (Social Media)ରେ ଭିଡିଓ ଜୋରରେ ଭା-ଇ-ରା-ଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଆପଣ କୁକିଙ୍ଗ ହ୍ୟା-କ (Cooking Hack) ଦ୍ଵାରା ନିଜ ରୋଷେଇରେ ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନକୁ ସହଜ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ଇଣ୍ଟରନେଟକୁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇପାରିବେ | ଆମକୁ ଫଳ ଏବଂ ପନିପରିବାରୁ ଚୋପା ଛଡେଇବା ପାଇଁ ସହଜ ଉପାୟ ମିଳି ଯାଇଛି, ଆମେ କିଛି ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥକୁ ଶୀଘ୍ର ରାନ୍ଧିବା ପାଇଁ ସରଳ ଉପାୟ ଆବିଷ୍କାର କରିଛୁ, ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଣ୍ଡା ଭାଙ୍ଗିବାର ଏକ ନୂଆ ହ୍ୟାକ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଛି। ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ କିଛି ଅଣ୍ଡା ଭାଙ୍ଗିବା (Cracking Eggs) ବାଲା ହ୍ୟା-କ ଦିଆଯାଇ ସାରିଛି, ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ବାସ୍ତବରେ କାମ କରିଛି, କିନ୍ତୁ ପ୍ୟାନରେ ସିଧାସଳଖ ଅଣ୍ଡାର ଫାଟିଯିବାର ଏହି ନୂତନ ହ୍ୟାକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ଅଟେ। କେବଳ ଗୋଟିଏ ସୋପାନରେ ଆପଣ କେଶରକୁ ନଭାଙ୍ଗି (Cracking Eggs Without Breaking Yolk) ପ୍ୟାନରେ ରଖିପାରିବେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ (Social Media)ରେ ଭିଡିଓଟି ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇ-ରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଏହି ହ୍ୟା-କ ଅନୁଯାୟୀ, ଝିଅଟି ସିଧାସଳଖ ପଲମରେ ଅଣ୍ଡାକୁ ପକେଇ ଦେଇଥିଲେ। ଅଣ୍ଡାର ଫାଟଗୁଡିକ ଗୋଟିଏ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ଖୋଲି ଯାଇଥିଲା, ଏବଂ ଧୀରେ ଧୀରେ ଚୋପାକୁ ଉଠାଇ ନେଇଥିଲେ। ଅଣ୍ଡାର ଧଳା ଏବଂ ହଳଦିଆ ଅଂଶ ପ୍ୟାନରେ ଅକ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ରହିଥିଲା।ଅଣ୍ଡା ଭାଙ୍ଗିବାର ଏହି ହ୍ୟା-କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଧମାକା କରୁଛି। ରେଡିଓ ହୋଷ୍ଟ ଜ୍ୟାକି ‘ଓ’ ହେଣ୍ଡରସନ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାର ଏକ ଭିଡିଓ ନିଜ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ।

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kyle and Jackie O (@kyleandjackieo)

ଭିଡିଓଟି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ୟାନରେ ଅଣ୍ଡା ଭାଙ୍ଗିବା ସହିତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କହିଛନ୍ତି, “ଯଦି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଅଣ୍ଡାକୁ ପ୍ୟାନରେ ପକାନ୍ତି ତେବେ ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ।” ତାପରେ ଯାଇ ପ୍ୟାନରୁ ଚୋପା ଉଠା ଯାଇଥାଏ। ଧଳା ଏବଂ କେଶର ପ୍ୟାନ ଉପରେ ଥାଏ ଏବଂ ଚୋପା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ସେମାନଙ୍କ ହାତକୁ ଆସି ଯାଇଥାଏ।

ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏହି ହ୍ୟା-କ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସିଛି। କେହିକେହି ଏହାକୁ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ଆଇଡ଼ିଆ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ତ କେହିକେହି ଏହାକୁ ପରିହାସ କରିଛନ୍ତି। ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ଏକ ସୁନ୍ଦର ଆଇଡ଼ିଆ ଅଟେ, ମୁଁ ଏହାକୁ କରି ଦେଖିଛି ଏବଂ ବିଲକୁଲ ଏମିତି ହିଁ ହୋଇଛି।’ ସେଠାରେ, ଅନ୍ୟ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ତ ପ୍ୟାନର କୋଣରେ ପିଟିକି ଅଣ୍ଡା ଫାଟାଉଛି। ତାହା ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତମ ଉପାୟ ଅଟେ।’ତୃତୀୟ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଏହା ମୋ ପାଇଁ ଠିକ ହେବ ନାହିଁ।’

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *