କୁକୁରଟି ଏୟାରପୋଡ଼ ଗିଲିଦେଲା, ପେଟ ଭିତରେ ମଧ୍ୟ ହୋଇନଥିଲା ଖରାପ । ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ଦ୍ୱାରା ବାହାର କରାଗଲା

ପୋଷା କୁକୁରମାନଙ୍କ ଗତିବିଧି ବାରମ୍ବାର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାଏ । ଏହିଭଳି ଏକ ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ପୋଷା କୁକୁର ଏୟାରପୋଡ଼ଟିକୁ ଗିଲିଦେଇଛି । ଅସୁସ୍ଥ ହେବାପରେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିଲା କିନ୍ତୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ଯେ ଏହାପରେ ବି ଏୟାରପୋଡ଼ଟି ଚାଲୁଥିଲା ।

ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ଟି ବ୍ରିଟେନର ଅଟେ । ମେଟ୍ରୋ ଡଟ ୟୁକେ ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁସାରେ ରେଚେଲ ହୁକ ନାମକ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ପୋଷା କୁକୁର ଜିମ୍ମିକୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେବାକୁ ପଡିଥିଲା । କାରଣ କୁକୁରଟି ଏୟାରପୋଡ଼ ଗିଳି ଦେଇଥିଲା । ଯେତେବେଳେ କୁକୁରଟିର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଗଲା , ସେତେବେଳେ ଚକିତ କରିବା ଭଳି ମା-ମ-ଲା ସମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ।

ଡାକ୍ତର ଏହି କୁକୁରଟିକୁ ଯାଞ୍ଚ କଲେ । ଭ-ୟଥିଲା କି ବ୍ୟାଟେରୀରୁ ବାହାରିଥିବା ପଦାର୍ଥ ତା ପେଟକୁ ଚାଲିଯାଇଥିବାର , ଯାହା ଫଳରେ ତାହାର ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଜାଇପାରେ । ଏୟାରପୋଡ଼ କୁକୁରଟିର ପେଟ ଭିତରେ ସକ୍ରିୟ ଥିଲା ଏବଂ ଚାଲୁଥିଲା ।

ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁସାରେ , ତାଙ୍କ ଉପରେ କୁକୁର ଦାନ୍ତର କୌଣସି ଦାଗ ନଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ କୁକୁରଟି ଭଲ ଅଛି ଏବଂ ଘରକୁ ଆସି ସାରିଛି । ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସୁସ୍ଥ ହେବାକୁ ଲାଗୁଛି । କୁହାଯାଉଛି ଯେ କୁକୁରଟିକୁ ଠିକ ହେବାପାଇଁ ଆହୁରି କିଛି ଦିନ ଲାଗିବ ।

22 ବର୍ଷିୟ ରେଚେଲ ହୁକ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ କୁକୁରଟିର ନାମ ଜିମ୍ମି ଅଟେ । ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଖେଳୁଥିଲା ଏବଂ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ସେ ଡିଆଁ ମାରିଲା ତାଙ୍କ ଏୟାରପୋଡ଼ଟି ପକେଟରୁ ଖସି ପଡିଥିଲା । ଏହା ପଡିଯାଇଥିଲା ବୋଲି ସେ ଜାଣିପାରି ନଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ଜିମ୍ମି ଏୟାରପୋଡ଼ର ପୁରା ସେଟଟିକୁ ଗିଲିଦେଲା । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏକଥା ଜଣାପଡିଲା ତ ସେ ଅନୁମାନ କଲେ ଯେ ଏହିପରି କିଛି ହୋଇଥିବ । ଏହାପରେ ସେ ତୁ-ର-ନ୍ତ ଜିମ୍ମିକୁ ନେଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ପହଁଚିଥିଲେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *