କୁକୁରକୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧାଇ ବସାଇଲେ କାନ୍ଧରେ, କହିଲେ- ‘ନିଜେ ମରିଜିବି, କିନ୍ତୁ…’- ଦେଖନ୍ତୁ Video

କୋରୋନା ଭାଇରସ(Coronavirus Pandemic)ର ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ନିଜ ସହିତ ନିଜ ପଶୁମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ ସୁ-ର-କ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି। ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ପାଳିତ ପଶୁକୁ ପାଳିଥାନ୍ତି ତ ତାର ଯତ୍ନ ନେବା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ଅଟେ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ କୁକୁରକୁ(Dog With Mask)ନିଜ ସହିତ ପାଳିବା ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। କୁକୁର(Dog Wearing Mask)ଙ୍କ ବିଶ୍ଵସ୍ତତା ଏବଂ କୋମଳତା କାରଣରୁ ମନୁଷ୍ୟ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ସେମାନଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହୋଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଏହି କାରଣରୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି, କାରଣ ଜଣେ ଗରିବ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କାନ୍ଧରେ କୁକୁରକୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧାଇ ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି।

କାନ୍ଧରେ କୁକୁରକୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧାଇ ବସାଇଛନ୍ତି

କୋରୋନା ଭାଇରସ(Coronavirus)ର ବଢୁଥିବା ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ନା କେବଳ ନିଜକୁ, ବରଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି। ଏତିକି ନୁହେଁ, କିଛି ଲୋକ ତ ନିଜ ପଶୁମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ମହାମାରୀରୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କିଛି ବି କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି। ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଏହି ଭିଡିଓରେ ଜଣେ ଗରିବ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ କାନ୍ଧରେ କୁକୁରକୁ ବସାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତା ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧା ଯାଇଛି। ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜଣେ ମଣିଷ କ୍ୟାମେରା ସାମ୍ନାରେ ନାମ ପଚାରିଥାନ୍ତି ଏବଂ କୁକୁରକୁ କାନ୍ଧରେ ଧରି ଚାଲିବାର କାରଣ ମଧ୍ୟ ପଚାରିଥାନ୍ତି।

ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜବାବ କରିଦେଲା ଚିନ୍ତାଶୀଳ

କାନ୍ଧରେ କୁକୁରକୁ ଧରି ଚାଲୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କୁ ପଚରା ଯାଇଥିଲା କି ‘କଣ ନାମ ଅଟେ ତୁମର?’ ତ ସେ କହିଥିଲେ କି ମୋହନ ଲାଲ ଦେବାଙ୍ଗନ, ପୁଣି ଯେତେବେଳେ କୁକୁରର ନାମ ପଚରା ଯାଇଥିଲା ତ ସେ କହିଥିଲେ କି ଏହାର ନାମ ପୁଋ ଅଟେ। ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପଚରା ଯାଇଥିଲା କି ସେ ନିଜେ ମାସ୍କ କଣପାଇଁ ପିନ୍ଧି ନାହାନ୍ତି ଏବଂ କୁକୁରକୁ କଣପାଇଁ ପିନ୍ଧାଇଛନ୍ତି? ଏହାପରେ ଯାହା ଜବାବ ମିଳିଥିଲା, ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତାଶୀଳ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ନିଜ ଜବାବରେ କହିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ମ-ରି-ଯି-ବି କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ମ-ରି-ବା-କୁ ଦେବି ନାହିଁ। ଛୁଆ ଅଟେ ମୋର… ପିଲାଦିନରୁ ପାଳିଛି।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *