ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ: ଯୁବକମାନେ ହାତୀ ଉପରେ ପ-ଥ-ର ଓ ବା-ଡ଼ି-ରେ ଅ-ତ୍ୟା-ଚା-ର କଲେ

ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ରଗିଯିବେ। ଏହି ଅମା-ନୁଷିକ କାର୍ଯ୍ୟ ତିରୁପୁରର ଉଦୁମାଲପିଟର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। କେତେକ ଯୁବକ ପ-ଥ-ର-ରେ ଏକ ବଣୁଆ ହାତୀକୁ କେବଳ ମା-ରି-ନ-ଥିଲେ ବରଂ ଏହାକୁ ବହୁତ ଦୗେ-ଡାଇଥିଲେ।

ଏହି ଦୁନିଆରେ ମଣିଷ ଏବଂ ପଶୁମାନଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ସବୁଠାରୁ ଅନନ୍ୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଯଦିଓ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରର ଭାଷା ବୁଝିପାରନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ବନ୍ଧୁତ୍ୱର ଏପରି ଅନେକ କାହାଣୀ ଅଛି ଯାହା ସହଜରେ ଜଣକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦବ। ଅନେକ ଥର ମଣିଷ ପଶୁମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଉଦାରତା ଦେଖାଇଲା ବେଳେ ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ ପଶୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପ-ଦରେ ପକାଇ ଦିଏ। ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହିପରି ଅନେକ କାହାଣୀ ଶୁଣିଥିବେ । କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ଏକ ହାତୀ ଉପରେ ଅ-ତ୍ୟା-ଚା-ରର ଭିଡିଓ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓ ତାମିଲନାଡୁର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖି ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ କ୍ରୋ-ଧିତ ହୋଇଯିବେ । ଏହି ଅମାନୁଷିକ କାର୍ଯ୍ୟ ତିରୁପୁରର ଉଦୁମାଲପିଟର ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। କେତେକ ଯୁବକ ପଥରରେ ଏକ ବଣୁଆ ହାତୀକୁ କେବଳ ମା-ରି-ନ-ଥିଲେ ବରଂ ଏହାକୁ ବହୁତ ଦୗେ-ଡାଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ହାତୀକୁ ବା-ଡ଼ି-ରେ ପି-ଟି ଥିଲେ।

ଏବେ ଏହି ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ଯେଉଁମାନେ ହାତୀ ସହିତ ଅତ୍ୟା-ଚାର କରିଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଦ-ଣ୍ଡ ଦେବା ପାଇଁ ସୁପାରିସ କରାଯାଉଛି । ଘଟଣାର ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଲୋକମାନେ ଏହି ଯୁବକମାନଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ କଠୋର କା-ର୍ଯ୍ୟା-ନୁ-ଷ୍ଠା-ନ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ବନ ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଗୁରୁବାର ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର @mannar_mannan ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଭିଡିଓର କ୍ୟାପସନରେ @mannar_mannan ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ଥିରୁମୁର୍ତି ପାହାଡ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ବଣୁଆ ହାତୀକୁ କିଛି ଯୁବକ ହଇ-ରାଣ କରି ପଥର ଫିଙ୍ଗୁଥିବାର ଦେଖା ଗଲେ। ଏହି ୧ ମିନିଟର ଭିଡିଓରେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ପ୍ରଥମେ ସେମାନେ ହାତୀକୁ ବହୁତ ଦୌ-ଡାନ୍ତି ଏବଂ ପରେ ତା ଉପରକୁ ପଥରରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେଇ ଦାଉଛୁକି ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପଶୁଙ୍କ ସହ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ କରିଥିବା ଲୋକଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ କ-ଠୋର କା-ର୍ଯ୍ୟା-ନୁଷ୍ଠା-ନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଲୋକମାନେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସମାନ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *