କାଦୁଅରେ ଫଶିଥିବା ହାତୀର ବହୁତ ମୁସ୍କିଲରେ ବଞ୍ଚାଗଲା ଜୀବନ, ବନ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ପରି ଭାବରେ କରିଲେ ଉ-ଦ୍ଧାର: ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେଉଁ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ତାକୁ ସାରାଭାଇ ବର୍ସେଜ ସାରାଭାଇ ଅଭିନେତା ସତୀଶ ଶାହ ବୁଧବାର ଦିନ ଟୁଇଟରରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ। ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରା ଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରଠାରୁ ହିଁ ଏହି ଭିଡିଓ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରତିଦିନ ହାତୀମାନଙ୍କର ଅଗଣିତ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଥାଏ। ଏହି କଥା ସହିତ ତ ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜଡିତ ଅଟୁ କି ହାତୀ ଜଙ୍ଗଲର ସବୁଠାରୁ ବିଶାଳକାୟ ପଶୁମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଅଟେ। ଏଥିପାଇଁ ଏମାନଙ୍କ ଓଜନ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଅଧିକ ହୋଇଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଅନେକ ଥର ହାତୀ ନିଜ ଭାରୀ ଓଜନ କାରଣରୁ ସମସ୍ୟାରେ ଫଶି ଯାଇଥାଏ। ବର୍ତମାନ ଗୋଟିଏ ଏମିତି ହିଁ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମୁଖ୍ୟ ଖବର ପାଲଟିଛି।

ହାତୀମାନଙ୍କ ରାଗର ମଧ୍ୟ ଭିଡିଓ ଆପଣମାନେ ଦେଖିଥିବେ ଏବଂ ଅନେକ ଥର ହାତୀମାନଙ୍କୁ କାଦୁଅରେ ଫଶି ଯାଇଥିବାର ମଧ୍ୟ ଦେଖିଥିବେ। ବର୍ତମାନ ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ହାତୀର ଭିଡିଓ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯିଏ କାଦୁଅରେ ଫଶି ଯାଇଥିଲା। ଯାହାକୁ ବନ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତମାନ ହାତୀ ଉଦ୍ଧାରର ଏହି ଭିଡିଓ ଇଣ୍ଟରନେଟରେ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହି ସପ୍ତାହର ଆରମ୍ଭରେ ଏହି ଘଟଣା କର୍ଣ୍ଣାଟକର କୁର୍ଗରେ ଘଟିଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଗୋଟିଏ ଖାଇରେ ପଶି ଯାଇଥିବା ହାତୀକୁ ବନ ଅଧିକାରୀମାନେ ବଞ୍ଚେଇ ଥିଲେ।

ଏଠାରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଉଦ୍ଧାର ଭିଡିଓ

ଲୋକମାନେ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ଟିମର ବହୁ ମାତ୍ରାରେ କରିଲେ ପ୍ରଶଂସା

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେଉଁ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।ତାକୁ ସାରାଭାଇ ବର୍ସେଜ ସାରାଭାଇ ଅଭିନେତା ସତୀଶ ଶାହ ବୁଧବାର ଦିନ ଟୁଇଟରରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ।ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ହାତୀକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବା ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରା ଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରଠାରୁ ହିଁ ଏହି ଭିଡିଓ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଏହାପରେ ଏହି ଭିଡିଓ ଭାରତୀୟ ବନ ସେବା ଅଧିକାରୀ ସୁଧା ରାମେନ ଟୁଇଟରରେ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି।ଏହା ସହିତ ସେ କ୍ୟାପଶନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି- କୁର୍ଗରେ ହାତୀ ଉଦ୍ଧାର ଅଭିଯାନ।ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅପରେଶନ ପଶୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କାରକମାନଙ୍କ ଆଧାରରେ ଅଲଗା-ଅଲଗା ହୋଇଥାଏ।ପଶୁ ସୁରକ୍ଷା ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଟେ।

ଏହି ସୂଚନା ମୁତାବକ ଜଣା ଯାଉଛି କି ଗୋଟିଏ ହାତୀ ଭୁଲରେ ଖାଇରେ ପଡି ଯାଇଥିଲା। ହାତୀ ଖାଇରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରି ପାରୁନଥିଲା,କାରଣ ଖାଇରେ କାଦୁଅ ଭରି ହୋଇ ରହିଥିଲା। କାଦୁଅ ହେବା କାରଣରୁ ସେ ଲଗାତର ଖସି ଯାଉଥିଲା।ଏହି ଘଟଣାରେ ସୂଚନା ମିଳିବା ମାତ୍ରେ ବନ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନେ ହାତୀକୁ ବଞ୍ଚେଇବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଜେସୀବୀ ଲୋଡରର ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ଘଣ୍ଟାର ପରିଶ୍ରମ ପରେ ହାତୀକୁ ବାହାରକୁ ବାହାର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *