କୋଲକାତା: ଚା’ବାଲା ୧ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଦିଅନ୍ତି ଗୋଟିଏ କପ ଚା, କାରଣ କରିଦେବ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚା ତାଙ୍କର ଜୀବନ ହୋଇଥାଏ! କିନ୍ତୁ କ’ଣ କେହି ଗୋଟିଏ କପ ଚାହା ପାଇଁ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରିବ? ବାସ୍ତବରେ କୋଲକାତାର ମୁକୁନ୍ଦପୁରରେ ଗୋଟିଏ ଏମିତି ଟି ଷ୍ଟଲ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ‘ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ’ ଚାହା ମିଳିଥାଏ। ଏହି ଛୋଟ ଦୋକାନରେ ୧୦୦ ପ୍ରକାରର ଚାହା ମିଳିଥାଏ। ଯଦି କିଛି ରିପୋର୍ଟସ କଥାକୁ ଦେଖିବା ତାହାଲେ ଏଠାରେ ଗୋଟିଏ କପ ଚାହା ୧୨ଟଙ୍କାରୁ ନେଇ ୧୦୦୦ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିଥାଏ। ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ ଚାହାର ନାମ Bo-Lay ଅଟେ, ଯାହାର ୧କିଲୋଗ୍ରାମ ପତି ୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ମିଳିଥାଏ।

ଏଠାର ଚାହା ଅଟେ ବହୁତ ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏହି ଦୋକାନରେ ଲୈଭେଣ୍ଡର ଚା, ଓକେଟୀ ଚା, ବାଇନ ଚା, ତୁଳସୀ ଅଦା ଚା, ହିବିସ୍କସ ଚା,ତୀସ୍ତା ବୈଲି ଚାହା, ମକଇବାରୀ ଚା,ଋବିଏସ ଚା,ସିଲ୍ବର ନୀଡଲ ହ୍ବାଇଟ ଚା,ଔଲ ବ୍ଲୁ ଟିଶ୍ୟନ ଚା ଭଳି ଅନେକ ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ ଚା ସାମିଲ ଅଟେ।

ବର୍ଷ୨୦୧୪ରେ ଖୋଲା ହୋଇଥିଲା ଏହି ଦୋକାନ

ଏହି ଦୋକାନର ମାଲିକ ପାର୍ଥ ପ୍ରାତିମ ଗାଂଗୁଲୀ ଅଟନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ସେ ଚାକିରି କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଫୀଲ୍ଡରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରେ ସେ ଚାକିରି ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ଟୁଇଷ୍ଟ ସହିତ ଚା ଦୋକାନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ବର୍ଷ ୨୦୧୪ରେ ସେ Nirjash ନାମରେ ନିଜର ଛୋଟ ଟି ଷ୍ଟଲ ଖୋଲିଲେ ଯାହା ଏବେ ବହୁତ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ହୋଇ ସାରିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *