Mask ପିନ୍ଧିବାକୁ ମନାକରିବାରୁ Coupleଙ୍କୁ Planeରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପାଇଁ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା ବା-ଧ୍ୟ, Flight Attendant ଡ୍ୟାନ୍ସ କରି ଜଣାଇଲେ ଖୁସି

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଜୋରରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ କପଲ (Couple) ଙ୍କୁ ଫ୍ଲାଇଟରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପାଇଁ ଫ୍ଲାଇଟ-ଆଣ୍ଟେଣ୍ଡେଟ(Flight Attendant) ଖୁସିରେ ନାଚିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ। ଜଣା ଯାଉଛି କି କପଲ ଆରମ୍ଭରୁ ମାସ୍କ(Mask) ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ, ଯାହାକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଫ୍ଲାଇଟ-ଆଣ୍ଟେଣ୍ଡେଟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଜୋ-ର-ଦା-ର ଝ-ଗ-ଡ଼ା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ କପଲ ରା-ଗ-ରେ ଫ୍ଲାଇଟ(Flight)ରୁ ଓହ୍ଲେଇ ପଡ଼ିଥିଲେ। ଜଣା ଯାଉଛି କି କରୋନା ଭାଇରସରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ମଧ୍ୟ ମାସ୍କ ଅନିବାର୍ଯ କରିଛନ୍ତି। ପୂରା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ ଦିଆଯାଇଥାଏ।

ମାନି ନଥିଲେ COVID-19 ନି-ୟ-ମ

ବ୍ରେଣ୍ଡନ ଏଡଲର ନାମକTikTok ୟୁଜର ଏହି ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ, ଝ-ଗ-ଡ଼ା ସମୟରେ କରାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓରେ କପଲ ମାସ୍କ(Mask) ପିନ୍ଧି ଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଆରମ୍ଭରୁ ସେମାନେ COVID-19 ନି-ର୍ଦ୍ଦେ-ଶା-ବ-ଳୀ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ‘ଟାଇମ୍ସ ନାଓ’ର ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ବିମାନ ଉଡ଼ିବା ପୂର୍ବରୁ ଫ୍ଲାଇଟ-ଆଣ୍ଟେଣ୍ଡେଟ ସବୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପୂରା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧି ରହିବା ପାଇଁ ଉପଦେଶ ଦେଉଥିଲେ। ଯେଉଁ ବିମାନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଜଣେ କପଲ ବି-ରୋ-ଧ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିମାନରେ ହ-ଙ୍ଗା-ମା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି।

Passengers କରିଥିଲେ ବି-ରୋ-ଧ

ଫ୍ଲାଇଟ-ଆଣ୍ଟେଣ୍ଡେଟ କପଲଙ୍କୁ ବୁଝାଇବା ପାଇଁ ଚେ-ଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ କିଛି ବି ଶୁଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ବିମାନରେ ବସିଥିବା ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ। ସେ ଆ-ରୋ-ପୀ ମହିଳା-ପୁରୁଷଙ୍କୁ କହିଥିଲେ କି ଯଦି ସେ ମାସ୍କ ଲଗାଇବେ ନାହିଁ, ତାହେଲେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ଲେନରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଯିବାକୁ ପଡିବ। ଅନେକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବି-ବା-ଦ ହେବାପରେ ପରି-ଶେ-ଷରେ କପଲ ବିମାନରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପାଇଁ ହିଁ ନିଜ ଭଲ ବୁଝିଥିଲେ।

ତାଳିମାରି ବର୍ଣ୍ଣନା କଲେ ଖୁସି

ଯେମିତି ହିଁ ଆ-ରୋ-ପୀ କପଲ ବିମାନରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଥିଲେ ଲୋକମାନେ ତାଳିମାରି ନିଜ ଖୁସିର ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଏତିକି ନୁହେଁ ଫ୍ଲାଇଟ-ଆଣ୍ଟେଣ୍ଡେଟ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଖୁସି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବାରୁ ନିଜକୁ ରୋକି ପାରିନଥିଲେ। ଭିଡ଼ିଓରେ ଦେଖା ଯାଉଛି କି ଆ-ରୋ-ପୀ କପଲ ବିମାନରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପରେ ଫ୍ଲାଇଟ-ଆଣ୍ଟେଣ୍ଡେଟ ଡ୍ୟାନ୍ସ କରିଥିଲେ। ଗୈାରବର କଥା ହେଉଛି କି କରୋନା ମହାମାରୀ ପୁଣିଥରେ ପୂରା ଦୁନିଆକୁ ନିଜ କବଜାରେ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି। ପାଖାପାଖି ସବୁ ଦେଶରେ ସଂ-କ୍ର-ମ-ଣ-ର ମା-ମ-ଲା ବଢ଼ିବାକୁ ଲାଗିଛି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *