ଏହି କାରଣରୁ ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନେ ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, କାରଣ ଜାଣିଲେ ହୋସ ଉଡିଯିବ

ଦୁନିଆରେ ବିଭିନ୍ନ ଧର୍ମ, ରୀତିନୀତି, ପରମ୍ପରା ଏବଂ ସଂସ୍କୃତିରେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁଥିବା ଲୋକ ବସବାସ କରନ୍ତି।ବିବିଧତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ଏହି ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ବିବାହ କଥା ଆସେ, ସାରା ବିଶ୍ୱରୁ ଝିଅମାନଙ୍କର ଆଖି ଭାରତ ଆଡକୁ ଯାଏ।

ବାସ୍ତବରେ, ଆମେ ଏହା କହୁନାହୁଁ, କିନ୍ତୁ ଏକ ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ବିବାହ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ। ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ସବୁବେଳେ ନିଜ ସାଥୀମାନଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ସର୍ବଦା ତାଙ୍କ ସାଥୀରେ ଜୀବନ କଟାନ୍ତି।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଭାରତୀୟ ବାଳକମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେମାନେ ନିଜ ପରିବାରର ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ଘରର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ସେମାନଙ୍କର ଭଲ ସମ୍ପର୍କ ରହିଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତୀୟ ଝିଅ ତଥା ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନେ ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ନିଜ ଜୀବନସାଥୀ ଭାବରେ ବାଛନ୍ତି। ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ କାହିଁକି ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନେ ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏତେ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରଭାବିତ ହୁଅନ୍ତି।

ପରିବାରକୁ ସମର୍ଥନ ଦିଅନ୍ତି:

ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ମୂଲ୍ୟବୋଧଭିତ୍ତିକ, ତେଣୁ ସେମାନେ ନିଜ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଆଦୌ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗିବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହା ସହିତ ପିତାମାତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସୁଖ ଏବଂ ଦୁଃଖରେ ଏକାଠି ଠିଆ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ପରିବାର ଉପରେ ଆସୁଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିପଦର ସାମ୍ନା କରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ଯତ୍ନଶୀଳ ପ୍ରକୃତି ହେତୁ, ସେମାନଙ୍କର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖୁସି ନିରାମୟ ସୁନ୍ଦର୍ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ସାଥୀ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଅତ୍ୟନ୍ତ ମଜବୁତ ହୁଏ।

ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ନିଜ ସାଥୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଚ୍ଚୋଟ, ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନେ ଯାହା ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସଂଯୋଗ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସଚ୍ଚୋଟତାର ସହିତ ନିଭାଇଥାନ୍ତି।

ଦାୟିତ୍ଵକୁ ବୁଝିବା ଆବଶ୍ୟକ:

ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଦାୟିତ୍ଵ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି, ସେମାନେ କଦାପି ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ଭୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହି କାରଣରୁ ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କୁ ଚାହାଁନ୍ତି।

ଅନ୍ୟ ଦେଶର ପୁଅମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଯଦି କଥାବାର୍ତ୍ତା କରାଯାଏ , ସେମାନେ ନିଜ ପାରିବାରିକ ଦାୟିତ୍ଵରୁ ଦୂରେଇ ଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ନିଜ କ୍ୟାରିୟର ଏବଂ ଜୀବନ ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଦେଶୀ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ସ୍ୱାର୍ଥପର ବୋଲି କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ।

କିନ୍ତୁ ଯଦି ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା, ପରିବାର ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁକିଛି ଏବଂ ସେମାନେ ପରିବାରର ଦାୟିତ୍ୱରୁ କେବେବି ଦୂରେଇ ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପୁରା କରନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଇମ୍ପ୍ରେସ ହୁଅନ୍ତି।

ରୀତିନୀତିକୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଆବଶ୍ୟକ

ଭାରତ ଏକ ସାଂସ୍କୃତିକ, ରୀତିନୀତି ଏବଂ ଉତ୍ସବର ଦେଶ। ସମସ୍ତ ରୀତିନୀତି, ଉପବାସ ଏବଂ ପର୍ବ ପାଳନ କରିବା ପ୍ରଥା ରହିଛି।ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ଯେତେ ବଡ ଏବଂ ଧନୀ ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସଂସ୍କୃତି ଏବଂ ରୀତିନୀତି ଭୁଲନ୍ତି ନାହିଁ।

ସେଥିପାଇଁ ପୁଅମାନେ ନିଜ ସାଥୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମସ୍ତ ପର୍ବ ପାଳନ କରନ୍ତି । ଏହିପରି, ପୁଅମାନେ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ମାଧ୍ୟମରେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଏବଂ ପରିବାର ସହିତ ଏକାଠି ରୁହନ୍ତି।

ମିଳିତ ପରିବାରରେ ରହିବା

ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ଭାରତର ମିଳିତ ପରିବାରରେ ରୁହନ୍ତି। ଯଦିଓ ମିଳିତ ପରିବାର ପ୍ରାୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି, ତଥାପି ଏହି ପରମ୍ପରା ଭାରତରେ ବିଦ୍ୟମାନ ଅଛି।

ଭାରତରେ, ଆଜି ବି ଅନେକ ଲୋକ ମିଳିତ ପରିବାରରେ ରୁହନ୍ତି | ଏହିପରି ରହଣିରେ ସେମାନେ ସେମାନଙ୍କର ରୀତିନୀତି, ଧର୍ମ ଇତ୍ୟାଦି ଭଲ ଭାବରେ ଶିଖନ୍ତି। ପିଲାଦିନରୁ ସେହି ପରିବେଶରେ ଥିବାରୁ ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ଭଲ ସଂସ୍କାର ପାଇଥାନ୍ତି।

ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଏକତ୍ର ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି

ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ପୁରା ସାଥ ଦେବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ସେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ହୃଦୟରୁ ଜଡିତ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ବୁଝନ୍ତି ଯେ ଜୀବନରେ ଉତ୍ଥାନ-ପତନ ସାଧାରଣ, କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଏହି ଉତ୍ଥାନର ସାମ୍ନା କରନ୍ତି ଏବଂ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁ ଛାଡନ୍ତି ନାହିଁ। ସେମାନେ ସବୁବେଳେ ସାଥୀକୁ ଖୁସି ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ସହିତ ସମ୍ପର୍କକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି।

ସମ୍ମାନ ଦେବା

ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନେ ଅଧିକ ସଂସ୍କାରବାନ ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କିପରି ସମ୍ମାନ ଦେବେ ଜାଣନ୍ତି। ଏମାନେ ଘର ପରିବାରର ବୟସ୍କମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି।ଏହି କାରଣରୁ, ସେମାନଙ୍କୁ ଘରର ସମସ୍ତେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପାଆନ୍ତି।

ସେ କେବଳ ଘରର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନୁହେଁ ବରଂ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବିନା କଦାପି କିଛି କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏହି କାରଣରୁ ବିଦେଶୀ ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ପୁଅମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଏବଂ ଜୀବନ ସାଥି ଭାବେ ପାଇବାକୁ ଇଛା କରନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *