ପୁଅର ନିଶ୍ଵାସକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବାପା ବ୍ଲାକରେ କିଣିଲେ ରେମଡେସିବିର ଦୁଇଟି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ, ଶିଶିରୁ ବାହାରିଲା ଗ୍ଲୁକୋଜ ପାଣି

ଇନ୍ଦୋରରେ ରେମଡେସିବିର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଶିଶିରେ ଗ୍ଲୁକୋଜ ପାଣି ଭରି ଠକେଇ କରିବାର ଘ-ଟ-ଣା ସମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏହାର ଖୁ-ଲା-ସା ସେତେବେଳେ ହୋଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଠକେଇ କରୁଥିବା ଲୋକ ଜଣେ ବାପାଙ୍କୁ ନିଜ ଶି-କା-ର କରି ନେଇଥିଲେ। ବାପା ଯୁବକଙ୍କ ଠାରୁ ନିଜ ପୁଅ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ କିଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଶିଶିରୁ ଗ୍ଲୁକୋଜ ପାଣି ବାହାରିଥିଲା।

ଇନ୍ଦୋର

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ସହରରେ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଚିକିତ୍ସାରେ ଜୀବନ ରକ୍ଷାକାରୀ ମାନେ ଯାଉଥିବା ରେମଡେସିବିର ଅଭାବ କାରଣରୁ ଏହାର କଳାବଜାରୀ ଏବଂ ଠ-କେ-ଇ-ର ଘ-ଟ-ଣା ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଦିନ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ସହରର ଲସୁଡିୟା ପୋ-ଲି-ସ ଜଣେ ଏମିତି ଯୁବକଙ୍କୁ ଧରିଛନ୍ତି ଯିଏ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଶିଶିରେ ଗ୍ଲୁକୋଜ ପାଣି ଭରି ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିଥିଲେ। ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଏହାର ଅ-ଭି-ଯୋ-ଗ ଜଣେ ବାପା କରିଥିଲେ ଯିଏ ନିଜ ପୁଅଙ୍କ ପାଇଁ ଯୁବକଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁଇଟି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ କିଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଡାକ୍ତର ଦେଖିଥିଲେ ତ ଶିଶିରୁ ଗ୍ଲୁକୋଜ ପାଣି ବାହାରିଥିଲା।

ଘ-ଟ-ଣା-ଟି ଇନ୍ଦୋରର ଲସୁଡିୟା ଥା-ନା କ୍ଷେତ୍ରର ଅଟେ। କୋରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଯୁବକ ବିଶାଳଙ୍କ ବାପା ଗଣେଶ ରାଓ କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ପୁଅ ଅକ୍ସିଜେନ ସପୋର୍ଟରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ଏଥିପାଇଁ ରେମଡେସିବିର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଖୋଜୁଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଦେଖା ଉଜ୍ଜବଲ ନାମକ ଯୁବକଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିଲା। ଉଜ୍ଜବଲ ତାଙ୍କୁ ନିଜର ଫୋନ ନମ୍ବର ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ କି ସେ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିପାରିବେ।

ଗଣେଶ ରାଓ ଉଜ୍ଜବଲଙ୍କ ସହିତ ଫୋନରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ ତ ସେ ୨୦ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଗୋଟିଏ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦେବାପାଇଁ କଥା ହୋଇଥିଲେ। କୈାଣସି ଉପାୟ ନପାଇ ସେ ଦୁଇଟି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ କିଣି ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ ନେଇ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଁଞ୍ଚିଥିଲେ। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡାକ୍ତର ଦେଖିଥିଲେ ତ କହିଥିଲେ କି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଶିଶିରେ ଗ୍ଲୁକୋଜ ପାଣିରେ ଭରି ହୋଇ ରହିଛି।

ଡାକ୍ତର ଇଞ୍ଜେକ୍ସନର ସିଲ ଦେଖିଥିଲେ ତ ସେଇଟା। ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିଲା। ସିଲକୁ ଫେବିକ୍ବିକରେ ଲଗା ଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଶିଶି ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ରବରର ଖୋଳା ଉପରେ ଛୁଞ୍ଚିର ଦାଗ ମଧ୍ୟ ଦେଖା ଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଡାକ୍ତର ବୃଦ୍ଧ ବାପାଙ୍କୁ ଠ-କେ-ଇ ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲେ।

ରାଗରେ ଗଣେଶ ରାଓ ଠକ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ ହାତରେ ଧରେଇବା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ସେ ଉଜ୍ଜବଲଙ୍କୁ ଫୋନକରି ଆଉ ଦୁଇଟି ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦରକାର ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଉଜ୍ଜବଲ ତାଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଆଣି ଆସିବା ପାଇଁ କହିଥିଲେ। ଗଣେଶ ରାଓ ତାଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଟଙ୍କା ଘରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିବାର ବାହାନା କରି ତାଙ୍କୁ ନିଜ ଗାଡିରେ ବସେଇ ଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସେ ତାଙ୍କୁ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରି ଦେଇଥିଲେ।

ପୋ-ଲି-ସ ଉଜ୍ଜବଲ ପଟେଲଙ୍କୁ ଗି-ର-ଫ କରି ନେଇଛନ୍ତି। ପଚରାଉଚରାରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଛି କି ସେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ଏପରି ଠକେଇ କରି ସାରିଛନ୍ତି। ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କ ସହିତ ଜଡିତ ଲୋକଙ୍କ ସୂଚନା ଏକଜୁଟ କରିବାରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛି |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *