ବୋହୂର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ,ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ପାଣି ପରି ବହାଇଥିଲେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ବିବାହର ନାମ ଶୁଣିଲେ, କିଛି ଲୋଭୀ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଯୌତୁକ ଶବ୍ଦ ଉଙ୍କି ମାରେ । ଲୋକମାନେ ଝିଅ ବଦଳରେ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଠାରୁ, ଟିଭି ଫ୍ରିଜରୁ କାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦାବି କରନ୍ତି । ତଥାପି, ସମସ୍ତେ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ଲୋଭୀ ନୁହଁନ୍ତି । ଏମିତି କିଛି ପୁଅ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ କେବଳ କନ୍ୟାର ଆନନ୍ଦ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଣିରେ ଭସେଇ ଦିଅନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜସ୍ଥାନର ସିକର ଜିଲ୍ଲାର ନିମକା ଥା-ନା ଅଞ୍ଚଳର ଲାଖା ଗାଁର ନାଙ୍ଗଲର ଏହି ମା-ମଲା ନିଅନ୍ତୁ । ଶଶୁର ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତର ବୋହୂର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ କନ୍ୟା ଜଣକ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବିମାନ ଯାତ୍ରା କରିନଥିଲେ । ସେ ଥରେ ପବନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ 3 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ କନ୍ୟା ବିଦାୟ ଏହି ହେଲିକପ୍ଟରରେ ହୋଇଥିଲା ।

ନାଙ୍ଗଲରେ ରହୁଥିବା ଟାଇଲ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର କୃଷ୍ଣ କୁମାରଙ୍କ ପୁଅ ରାହୁଲ ସେନାର ଜଣେ କିରାଣୀ । ନିକଟରେ ସେ ସର୍ଦ୍ଦାରପୁରର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସେନା ଅଧିକାରୀ ବିରେନ୍ଦ୍ର କୁମାରଙ୍କ ଝିଅ ମୋନିକାଙ୍କ ସହ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲେ । ଦୁହେଁ 2020 ରେ ବିବାହ କରିବାର ଯୋଜନା ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ଏହା ହୋଇପାରିନଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ରେ ରାହୁଲ ଙ୍କୁ ଛୁଟି ମିଳିନଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ, ସେମାନଙ୍କର ବିବାହ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ସମୟରେ, ରାହୁଲ ଏବଂ ମୋନିକା ନିଜ ମଧ୍ୟରେ ଫୋନରେ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ କରୁଥିଲେ । ଥରେ ରାହୁଲ ମୋନିକାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପଚାରିବା ପରେ ମୋନିକା ଉତ୍ତର ଦେଇଥିଲେ ଯେ ସେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବିମାନ ଯାତ୍ରା କରିନାହାଁନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ସେ ବିମାନରେ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ପରେ ରାହୁଲ ମୋନିକାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ବିଷୟରେ ତାଙ୍କ ଘରେ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମୋନିକାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ବିବାହ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ହେଲିକପ୍ଟର ବୁକ୍ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ହେଲିକପ୍ଟରଟି ନିମକା ପୋ-ଲିସ ଷ୍ଟେସନର ଲାଖାର ନାଙ୍ଗଲରୁ ଖେତଡିର ସର୍ଦ୍ଦାରପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 12 କିଲୋମିଟର ଯାତ୍ରା କରିବାର ଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟର ମାଲିକ 3 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଭଡ଼ା ନେଇଥିଲା । ରାହୁଲ ମୋନିକାଙ୍କୁ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସରପ୍ରାଇଜ ଥିଲା । ଦୁହେଁ 15 ଫେବୃଆରୀରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ପରଦିନ କନ୍ୟା ବିଦାୟ ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟରଟି ଆସିବା ମାତ୍ରେ ମୋନିକାଙ୍କ ଖୁସିର ଠିକଣା ନଥିଲା ।

କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ପରିବାରକୁ ବିଦାୟ ଦେଉଥିବା ମୋନିକାଙ୍କ ମୁହଁ ଖୁସିରେ ଫୁଲି ଉଠିଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେ ଖୁସିରେ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ବସି ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘରକୁ ଗଲେ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଗାଁରେ ହେଲିକପ୍ଟର ଅବତରଣ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *