ପ୍ରାଣପଣେ ଚୋର ଭାଙ୍ଗିଲା ATM, ପୁଣି କରିଥିଲା କ୍ୟାଶର ଲୁଟ, CCTVରେ କ-ଏ-ଦ ହୋଇଛି ପୂରା ଘ-ଟ-ଣା – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଗୁଜରାଟରୁ ଏଟୀଏମ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି କରିବାର ଘ-ଟ-ଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଏବଂ ପୋ-ଲି-ସ ଆ-ରୋ-ପୀ ଚୋରକୁ ଖୋଜିବାରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି। ଖବର ଅନୁ-ସାରେ ଅହମଦାବାଦର ବିରାଟ ନଗରରେ ଏହି ଚୋ-ରି ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ରୂପ ଦିଆଯାଇଛି। ଚୋର ଏଟୀଏମକୁ ଭାଙ୍ଗି ସେଥିରେ ରଖା ହୋଇଥିବା କ୍ୟାଶକୁ ବାହାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ପୁଣି ଘ-ଟ-ଣା ସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଏହି ପୂରା ଘ-ଟ-ଣା ସିସିଟିଭିରେ ବ-ନ୍ଦି ହୋଇ ଯାଇଛି ଏବଂ ସିସିଟିଭି ସାହାଯ୍ୟରେ ପୋ-ଲିସ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚୋ-ରକୁ ଧରିବାରେ ଲାଗି ପଡିଛନ୍ତି। ସିସିଟିଭିରେ ଦୁଇଜଣ ଲୋକ ଚୋ-ରି କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ମୁହଁକୁ କପଡ଼ାରେ ବା-ନ୍ଧି ରଖିଛନ୍ତି।

ଏହି ଚୋ-ରି ସହରର ବିରାଟ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏସବୀଆଈ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏଟୀଏମରୁ ହୋଇଛି ଏବଂ ଚୋରମାନେ ରାତି ବଦଳରେ ସକାଳୁ ଏହି ଘଟ-ଣାକୁ ରୂପ ଦେଇଛନ୍ତି। ବଦ-ମାସ ମାନେ ବିରାଟନଗର ଅଞ୍ଚଳର ଗାୟତ୍ରୀ ପାର୍କ ସୋସାଇଟି ପାଖକୁ ଲାଗିଥିବା ଏସବୀଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏଟୀଏମରେ ସକାଳ ୧୦ଟାରେ ପହଞ୍ଚି ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଥମେ ତ ଏଟୀଏମର ଶଟରକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ, ପୁଣି ୩୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋ-ରି-କରି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଆଗାମୀ ଦିନ, ଯେତେବେଳେ କର୍ମଚାରୀ ଏଟୀଏମ ମେସିନରେ କ୍ୟାଶ ଲୋଡିଙ୍ଗ ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଚୋ-ରିର ସୂ-ଚନା ମିଳିଥିଲା। ସେମାନେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଫୋନକରି ଚୋ-ରି ଘ-ଟ-ଣା ବିଷୟରେ ଜଣାଇଥିଲେ। ଯାହାପରେ ପୋ-ଲି-ସଙ୍କ ପାଖରେ ଅଭି-ଯୋଗ ଜ-ମା କରାଯାଇଛି।

ଅଭି-ଯୋଗ ଜମା ହେବା ପରଠାରୁ ପୋ-ଲି-ସ ନିଜର ତ-ଦ-ନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ CCTV ଫୁଟେଜର ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ଯାଞ୍ଚରୁ ଜଣା ପଡ଼ିଛି କି ବଦମାସମାନେ ସକାଳ ୧୦ଟା ପାଖାପାଖି ATM ସେଣ୍ଟରରେ ପଶି ପ୍ରଥମେ ମେସିନ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ। ଏହାପରେ ମେସିନରେ ଥିବା ୩୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଚୋ-ରି କରିଥିଲେ। ଓ-ଧ-ବ ପୋ-ଲି-ସ ଘ-ଟ-ଣା ପରେ ଚୋ-ରିର ମା-ମ-ଲା-କୁ ଜ-ମା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସିସିଟିଭି ଫୁଟେଜ ଆଧା-ରରେ ଆ-ଗା-ମୀ ଯା-ଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି। ଏହି ଚୋରିରେ ଦୁଇଜଣ ଲୋକ ସା-ମିଲ ଥିଲେ।

ଯେଉଁ ପ୍ରକାରରେ ସକାଳ ସମୟରେ ଏହି ଚୋ-ରି ଘ-ଟ-ଣା-କୁ ରୂପ ଦିଆଯାଇଛି, ସେଥିରୁ ସ୍ପ-ଷ୍ଟ ଜଣାପଡ଼ୁଛି କି ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ଚୋ-ର-ମାନଙ୍କର ପୋ-ଲି-ସଙ୍କୁ ଟିକିଏ ବି ଭ-ୟ ନାହିଁ ଏବଂ ଚୋ-ରି ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଯାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଏହାର ସୂ-ଚ-ନା ମିଳିଥିଲା। ସେଠାରେ ଏମିତି ଘ-ଟ-ଣା ପ୍ରଥମ ଥର ନୁହେଁ ଯେତେବେଳେ କି ଏମିତି ଘ-ଟ-ଣା ଏଠାରେ ହୋଇଛି। ଅନେକ ମାସରୁ ଗୁଜରାଟରେ ଏହି ପ୍ରକାର ଘ-ଟ-ଣା ହେଉଛି। କିନ୍ତୁ ପୁଣି ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର ଏଟୀଏମ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ ସୁ-ର-କ୍ଷା ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ରଖିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ଏହି ଚୋ-ରି ହୋଇଛି, ସେଠାରେ ଏଟୀଏମର ସୁ-ର-କ୍ଷା-ର ପାଇଁ କୈାଣସି ଗାର୍ଡ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ଘ-ଟ-ଣା ବିଷୟରେ ଡେରିରେ ଜଣା ପଡିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *