ଘର କରିବାର ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା, ଟ୍ରଙ୍କ ରେ ରଖିଥିଲେ ପଇସା ଏମିତି ହୋଇଯାଇଛି ଅବସ୍ଥା ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ବି ଖରାପ ହୋଇଯିବ

କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆମେ ଦେଖିଛନ୍ତି ଯେ, କିଛି ଲୋକଙ୍କ ସଚ୍ଚୋଟତାର କାମରେ ଭାଗ୍ୟ ସାଥ ଦେଇନଥାଏ। ତେଣୁ ତାଙ୍କର ସ୍ବପ୍ନ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥାଏ। ଏହିଭଳି ଘ-ଟଣା ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର କୃଷ୍ଣା ଜିଲ୍ଲାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ସହ ଘଟିଥିଲା। ଜଣେ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତା ନିଜର ଏକ ସୁନ୍ଦର ଘର ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ଜମା କରୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କର ସବୁତକ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା।

ସ୍ବପ୍ନ ଗଲା ଭାଙ୍ଗି:

କୃଷ୍ଣା ଜିଲ୍ଲାର ମାଇଲବାରମର ଜଣେ ବିଦ୍ୟୁତ ଜମାଳୟ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତା ଘୁଷୁରୀ ମାନଙ୍କୁ କିଣା- ବିକା କରି ଯାହା ଲାଭ ମିଳେ ତାକୁ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ରଖିବା ବଦଳରେ ଘରେ ଥିବା ଟ୍ରଙ୍କ ରେ ଲୁଚାଇ ରଖୁଥିଲେ।

ସେ ଦିନେ ରଖୁଥିବା ପଇସା କୁ ଖୋଲିକରି ଦେଖିଲେ, କିନ୍ତୁ ତା’ର ସବୁତକ ପଇସା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସେ ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରଖିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାର ଆଖି ସାମ୍ନାରେ ନିଜର ଘର କରିବାର ସ୍ବପ୍ନ ଭାଙ୍ଗିଗଲା। ସବୁ ଟଙ୍କା ଚିରା-ଫଟା ଓ ସଡ଼ି ଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଘ-ଟଣା ବିଷୟରେ ପୋ-ଲିସ ଜାଣିଲେ:

ଏତେ ସବୁ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବାର ଦେଖି ବିଜଲୀ ଦୁଃଖ କରିଥିଲେ। କାରଣ ତାଙ୍କ ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ଏବେ ତାଙ୍କ କାମରେ ଆସିବ ନାହିଁ। ପରେ ଭାବିଲେ ଏହି ଟଙ୍କାକୁ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟିଦେଲେ ସେମାନେ ଖେଳନ୍ତେ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଖରାପ ସମୟ ଟଳି ନଥିଲା। ଛୋଟପିଲା ଅସଲି ନୋଟରେ ଖେଳିବାର ଦେଖି ଜଣେ କେହି ପୋ-ଲିସକୁ ଖବର କରିଦେଇଥିଲା।

ପରେ ପୋ-ଲିସ ଆସି ବିଜଲୀଙ୍କର ସମସ୍ତ ଟଙ୍କା ଯାଞ୍ଚ କରି ତାଙ୍କ ବି-ରୁଦ୍ଧରେ ଅଭି-ଯୋଗ ଦାଖଲ କଲେ। ଯାଞ୍ଚ କଲାବେଳେ ପଇସା ସବୁତକ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବାର ଦେଖି ପୋ-ଲିସ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *