ଆପଣ କେବେ ‘ ସ୍ନେକ୍ ମସାଜ୍ ‘ କରିଛନ୍ତି କି? ଅଜଗର ପରି ୨୮ଟି ଭିନ୍ନ ଜାତିର ବିଷାକ୍ତ ସାପକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ, ଦେଖିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଆପଣ

ମସାଜ୍ ଶରୀରକୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଆପଣ କେବେ ନିଜ ଶରୀରକୁ ସ୍ନାକ୍ ମସାଜ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ସାପ ସହିତ ମସାଜ୍ କରିଛନ୍ତି କି? ଆପଣ କହିବେ ଯେ ସାପ ସହିତ କିଏ ଏତେ ସାହସ କରିପାରିବ? ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ୍ୟ ଅଟେ। ଇଜିପ୍ଟର ଏକ ସ୍ପା ରେ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ନେକ୍ ମସାଜ୍ ଦିଆଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ଶରୀରକୁ ବହୁତ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣାକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂର କରିଥାଏ ବୋଲି ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ରାଜଧାନୀ କାଇରୋର ଏକ ସ୍ପାରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏହି ପ୍ରକାର ସେବା ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ଯେଉଁଥିରେ ଲୋକମାନେ ବିଭିନ୍ନ ମସାଜରୁ ସ୍ନେକ ମସାଜ୍ ମଧ୍ୟ ବାଛି ପାରିବେ। ଏଥିରେ ବିଷାକ୍ତ ସାପ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ।

ସ୍ପା ରେ, ଜୀବନ୍ତ ସାପ ଲୋକଙ୍କ ପିଠି ଏବଂ ଚେହେରାରେ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଶରୀରରେ ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ରଏଟର୍ସଙ୍କ ଭିଡିଓ ଅନୁଯାୟୀ, ମାସେଜ୍ ପ୍ରଥମେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପିଠିରେ ତେଲ ଘଷେ ଏବଂ ପରେ ୩୦ମିନିଟର ମସାଜ୍ ଅଧିବେଶନରେ ପାଇଥନ୍ ଏବଂ ପ୍ରାୟ ୨୮ ଟି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବିଷାକ୍ତ ସାପ ଶରୀରରେ ଛାଡି ଦିଆଯାଏ। ସ୍ନାକ୍ସ ମସାଜର ଏହି ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅଧିକ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ସ୍ପା ମାଲିକ ସଫବତ ସିଦିକି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାପ ମସାଜ କରିବା ଦ୍ୱାରା ମାଂସପେଶୀ ଏବଂ ଗଣ୍ଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା କମିଯାଏ ଏବଂ ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ।

ସ୍ନେକ୍ ମସାଜ୍ କରିବା ସମୟରେ ସ୍ପା ର ଜଣେ ଗ୍ରାହକ ଦୀଆ ଜିନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ସାପଗୁଡ଼ିକ ତାଙ୍କ ପିଠିରେ ରଖାଗଲା, ସେତେବେଳେ ସେ “ଆରାମ ଅନୁଭବ କଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଯନ୍ତ୍ରଣା ମଧ୍ୟ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଗଲା।” ମୁଁ ପ୍ରଥମେ ବହୁତ୍ ଭୟଭୀତ ହୋଇଯାଇଥିଲି। ଅନେକ ସାପ କ୍ରଲ୍ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭୟ, ଚିନ୍ତା ଏବଂ ଉତ୍ତେଜନା କମିଗଲା ଏବଂ ଶେଷ ହେବା ପରେ ମୋର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ିଗଲା।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *