କରମଙ୍ଗା ର ଉପକାରିତା: କ୍ୟାନ୍ସର ଭଳି ରୋଗକୁ ଦୂରରୁ ହିଁ ବିଦାୟ କହିଦେବ, କରମଙ୍ଗା ର ଫାଇଦା ଯଦି ଜାଣି ଯିବା ତାହେଲେ ସବୁବେଳେ ଖାଇବ

କରମଙ୍ଗା ସାଇଟ୍ରିକ ଏସିଡ ରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ଏହା ଆମର ଶରୀରକୁ ଭିଟାମିନ-C ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଏବେ ଆପଣ ଅଳ୍ପ କିଛି ବୁଝିସାରିଥିବେ କି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କରମଙ୍ଗା ବିଷୟରେ କଣ ପାଇଁ କହୁଛୁ। ଆସନ୍ତୁ ଏହି ଫଳ ସହ ଯୋଡିହୋଇଥିବା କିଛି କଥା ଜାଣିବା, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଜରୁରୀ

କେମିତି ହୋଇଥାଏ କରମଙ୍ଗା :

ଯେମିତିକି ନାମରୁ ହିଁ ସଫା ଜଣାପଡୁଛି ଏ ଫଳ ଷ୍ଟାର ମାନେ ତରା ପରି ଦେଖାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ତରାର ଆକାର ଏହି ଫଳକୁ କାଟିଲେ ପରେ ଆସିଥାଏ। କାରଣ ଏହାର ବାହାର ପଟ ଏମିତି ହୋଇଥାଏ କି ଯେତେବେଳେ ତାକୁ ଛୋଟ ଛୋଟ କରି କଟାଯାଇଥାଏ ସେତେବେଳେ ସେ ସୁନ୍ଦର ତରାର ଆକାର ହୋଇଯାଏ। କରମଙ୍ଗା ଏବଂ ଅମରସ ଅଳ୍ପ ହଳଦିଆ ରଙ୍ଗର ହୋଇଥାଏ। ଏହା ଖାଇବାକୁ ଅଳ୍ପ ଖଟା ଓ ରସିଲା ଭଳି ଲାଗିଥାଏ। ପାଚିବାରୁ ଏହି ଫଳ ଅଳ୍ପ ପିଲେ ରଙ୍ଗର ହୋଇ ଯାଏ। ଆଉ ଯେତେବେଳେ ପୁରା ପାଚିଯାଏ ସେତେବେଳେ ଏହି ଫଳ ନାରଙ୍ଗୀ ରଙ୍ଗର ହୋଇଯାଏ। ତାହାସହ ଏହି ଫଳର ସ୍ଵାଦ ର ଖଟା ଅଂଶ କମିଯାଏ।

କରମଙ୍ଗା କେଉଁଠି ମିଳେ ?

କରମଙ୍ଗା ସାଧାରଣତଃ ସବୁ ଜାଗାରେ ମିଳିଥାଏ। ଏହା ଏକ ଏମିତି ଫଳ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇଥାଏ। କାରଣ ବର୍ଷକୁ ଏହାର ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ଫସଲ ଆସିଥାଏ। ଏହା ଭାରତୀୟ ଫଳ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଭାରତରେ ସବୁ ବର୍ଷ ମିଳିଥାଏ।

କରମଙ୍ଗା ର ଉପଯୋଗ ସାଧାରଣତଃ ସାଲାଡ଼ ଆଉ ଫ୍ରୁଟ ଚାଟ ଖାଦ୍ୟରେ କରାଯାଇଥାଏ। ଏହା ଖାଦ୍ୟକୁ ଗାରନିସ କରିକୀ ଆଉ ଚଟଣି ଆଦି ର ସ୍ଵାଦ ବଢାଇବାର କାମ କରିଥାଏ।

କରମଙ୍ଗା ଖାଇଲେ ଲାଭ କଣ ହୋଇଥାଏ:

ଯେମିତିକି ଆମେ କହିସାରିଛୁ କି ଏହି ଫଳ ସାଇଟ୍ରିକ ଏସିଡ ଯୁକ୍ତ ହୋଇଥାଏ ଆଉ ଆପଣ ଙ୍କ ଶରୀର ରେ ଭିଟାମିନ-C ର କାମ କରିଥାଏ। ଭିଟାମିନ-C ସେହି ଭିଟାମିନ ହୋଇଥାଏ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ କ୍ଷମତା କୁ ବଢ଼ାଇବାରେ କାମ କରିଥାଏ।

ପେଟର ସମସ୍ୟାରୁ ବଞ୍ଚାଇ ଥାଏ:

କରମଙ୍ଗା ଖାଇଲେ ପାଞ୍ଚମନ୍ତ୍ର ରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିବା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଏହି ଫଳରେ ଫାଇବର ଭଲ ମାତ୍ରାରେ ଥାଏ। ଏହାକୁ ସେବନ କଲେ ଏହାର ଲାଭ ସିଧା ଆପଣଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ତନ୍ତ୍ର କୁ ମିଳିଥାଏ। ଆପଣ କବ୍ଜ, ଲୁଜ ମୋଶନ,ଅଜିର୍ଣ୍ଣ, ଗ୍ୟାସ ଭଳି ପେଟର ସମସ୍ୟା ଗୁଡ଼ିକ ରୁ ବଞ୍ଚାଇ ଥାଏ।

ମନକୁ ସ୍ଵସ୍ତ ରଖିଥାଏ: ଆମ୍ବରସରେ ଭିଟାମିନ-B ରହିଥାଏ। ସାଥିରେ ଆଇରନ ଓ ମ୍ୟାଗନେସିୟମ ଭଳି ତତ୍ତ୍ଵ ପାଇଥାଉ। ଏସବୁ ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର କୁ ରକ୍ତ ପ୍ରବାହରେ ସହାୟକ କରିଥାଏ। ଏଥିରେ ହାର୍ଟ ଆଟକ୍ , ଷ୍ଟ୍ରୋଚ ଆଉ ରକ୍ତ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିବା ର ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ।

କ୍ୟାନ୍ସର ର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ କୁ କମ କରିଥାଏ:

ଆଜି କାଲି କ୍ୟାନ୍ସର ଭଳି ଭୟାନକ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସାମାନ୍ୟ ହୋଇପଡିଛି। କାରଣ ଆମ ସମାଜରେ କ୍ୟାନ୍ସର ରୋଗୀର ସଂଖ୍ୟା ଲଗାତର ବଢ଼ିଚାଲିଛି। କିନ୍ତୁ ଅମରସର୍ ସେବନ ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସହଜ ହୋଇଥାଏ।
କାରଣ ଏହି ଫଳରେ ବିଟା-କେରୋଟିନ ପାଇଥାଉ। ଏହା ଏକ ଏମିତି ତତ୍ତ୍ଵ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ରେ କ୍ୟାନ୍ସର ର ପ୍ରଭାବକୁ ରୋକିଥାଏ। ସାଥିରେ ଏହା ଏଣ୍ଟି ଏସିଡେଣ୍ଟସ ପରିକା କାମ କରିଥାଏ। ଏଥିରୁ ଶରିରକୁ ନିରୋଗ୍ୟ ରଖିବାକୁ ସହାୟତା ମିଳିଥାଏ।

ହାନିକାରକ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ କୁ ମାରିଥାଏ:

କରମଙ୍ଗା ଆମର ଶରୀରକୁ କ୍ଷତି ପହଁଞ୍ଚାଇଲା ଭଳି ହାନିକାରକ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ କୁ ମାରିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ତାହାସହ ଗୁଡ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ କୁ ମଜବୁତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ। ଏଥିରେ ଆମର ଶରୀର ବହୁ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱସ୍ତ ରହିଥାଏ ଆଉ ଛୋଟ ଛୋଟ ରୋଗ ଆମ ଶରୀର ଉପରେ କିଛି ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରନ୍ତି ନାହିଁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *