ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର-ହେମାଙ୍କ ଝିଅ ମାନେ ଖୋଲିଥିଲେ ସ୍କୁଲ ସମୟର ରହସ୍ୟ, ପାପାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ପରିବାର ଉପରେ ସାଙ୍ଗମାନେ କଣ କମେଣ୍ଟ ଦେଉଥିଲେ

ଲୋକ ପ୍ରିୟ ସୁପରଷ୍ଟାର ହେମା ମାଳିନୀ ଓ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଯୋଡି ଏବେ ମଧ୍ୟ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଲୋକପ୍ରିୟ । ବୟସର ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଭୟଙ୍କ ପରସ୍ପର ସର୍ବୋତ୍ତମ ରୂପରେ କାଟୁଛନ୍ତି। ଦୁହେଁ ଅନେକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଏକାଠି କାମ କରିଥିଲେ ଏବଂ ପରେ ପରସ୍ପରର ନିକଟତମ ହୋଇଥିଲେ । ଦମ୍ପତିଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ଇଶା ଏବଂ ଅହାନା ଦେଓଲ। ରାମ କମଲ ମୁଖାର୍ଜୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଲିଖିତ ହେମା ମାଲିନିଙ୍କ କାହାଣୀ: ଡ୍ରିମ୍ ଗାର୍ଲ ପଛରେ ତାଙ୍କ ସାନ ଝିଅ ଅହାନା ଦେଓଲ୍ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ଅଧ୍ୟାୟ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତାଙ୍କ ପିଲାଦିନର ସ୍ମୃତି ଏବଂ ବାପା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହୁଅନ୍ତି। ଅହାନା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପାପ-ମମି ଏବଂ ବଡ ଭଉଣୀ ଇଶାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଅନେକ ପିଲାଦିନର ସ୍ମୃତି ମନେ ଅଛି । କିନ୍ତୁ ସେହି ସ୍ମୃତି ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଯାହା ତାଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ମନେପକାଇ ଦେଇଥଲା, ସ୍କୁଲ ସାଥୀମାନେ ପାପାଙ୍କ ଅନ୍ୟ ପରିବାର ବିଷୟରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ସେ ବିଲକୁଲ ଜାଣି ନଥିଲେ ।

ହେମାଙ୍କ ବଡ ଝିଅ ଇଶା 2 ନଭେମ୍ବର 1981 ରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଓ ସାନ ଝିଅ ଅହାନା 25 ଜୁଲାଇ 1985 ରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ବହିରେ ହେମା ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେବେଳେ ଅହାନା ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ନର୍ସ ତାଙ୍କୁ ମୋ ହାତକୁ ଯେତେବେଳେ ଦେଲେ, ମୁଁ ଅନୁଭବ କଲି ଯେ ଏଇ ମୋର ପୁରା ଦୁନିଆ । ମୁଁ ତାର ନାମ ଆହାନା ରଖିଲି, ଯାହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଆରମ୍ଭ । ତାର ହସ ମୋର ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲା।

ହେମାଙ୍କ ପରିବାରରେ ଜଣେ ଅହାନା ଅଛି ଯିଏ ସର୍ବଦା ଲାଇମଲାଇଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି । ବହିରେ ଅହାନା କହିଛନ୍ତି – ମୁଁ କାହିଁକି ଲୋକଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବି କିମ୍ବା ସମ୍ବାଦରେ କହିବି, କାରଣ ହେମା ମାଳିନୀ ଏବଂ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଝିଅ। ମତେ ଏସବୁ ବିଷୟରେ ବହୁତ ଖ-ରାପ ଲାଗେ।

ଅହାନା କହିଛନ୍ତି- ମା ଜଣେ ସେଲିବ୍ରିଟି ଥିଲେ, ତଥାପି ସେ ମତେ ଓ ଇଶାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ କାରରେ ସ୍କୁଲକୁ ଛାଡିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ । ଏକ କଥା ଯେ ସେ ଅନ୍ୟ ପିଲାମାନଙ୍କ ମମି ପରି କାରରୁ କେବେ ଓହ୍ଲାଇ ନାହାନ୍ତି । ଏହାର କାରଣ ଯେ ତାଙ୍କୁ ସୁଟରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ପଡୁଥିଲା ଏବଂ ସେ ଭାରି ମେକ୍ ଉପ ନେଉଥିଲେ।

ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୟରେ, କିଛି ସାଙ୍ଗ ପାପାଙ୍କ ଅନ୍ୟ ପରିବାର ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଥିଲେ। ଅହାନା କହିଛନ୍ତି- ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ଷଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲି, ମୋର ଜଣେ ସାଙ୍ଗ ନୀତି ପାପାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବିବାହ ବିଷୟରେ କହିଥିଲା। ମୁଁ ମୋ ବାପାମାଆଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଦୌ କହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ମୁଁ ଏ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ ନାହିଁ ।

ଅହାନା କହିଛନ୍ତି- ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅନେକ ସାଙ୍ଗ ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ମୋ ବାପାମାଆଙ୍କ ବିଷୟରେ ମୋ ଆଗରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିଲେ, ସେମାନେ କେବଳ ଏପରି କରୁଥିଲେ ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନେ ମନୋରଞ୍ଜନ ହେବ, ମତେ ଏମିତି କାଯ୍ୟ କଳାପ ଭଲ ଲାଗେ ନାହିଁ। ଓ ମୁଁ ଏହା ବିଷୟରେ ମୋ ମା’ଙ୍କୁ କେବେ ପଚାରି ନାହିଁ । ମୁଁ କଦାପି ମା’ଙ୍କୁ ସିଧାସଳଖ ପାପା ଅନ୍ୟ ପରିବାର ବିଷୟରେ ପଚାରି ନ ଥିଲି, କିନ୍ତୁ ମତେ ଦୁଃଖ ଲାଗେ ଯେ ଏ ବିଷୟରେ କେହି କେବେ କହି ନାହାଁନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ମୋତେ ମୋ ସାଙ୍ଗମାନେ ଠାରୁ ଏହି ସବୁ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ପଢିଥିଲା।

ଅହାନା କହିଛନ୍ତି- ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ସହନଶୀଳତା ଆଉ କରିପାରିଲି ନାହିଁ, ଦିନେ ମୁଁ ମୋ ମାଙ୍କୁ ପଚାରିଲି । ମୁଁ ମୋ ମାଙ୍କୁ ପଚାରିଲି ବାପା କାହିଁକି ଆମ ସହିତ ରହନ୍ତି ନାହିଁ?। ଏବଂ ସନ୍ନି ଭାୟା ଏବଂ ବବି ଭାୟା ଆମର କି ପ୍ରକାର ସମ୍ପର୍କୀୟ ଅଟନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ମାମା ମୋତେ କିଛି ଭଲ ଓ ଖୁସିର କାହାଣୀ କହି ମୋର ଧ୍ୟାନକୁ ତାଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ।

ଆହାନା କହିଛନ୍ତି- ଏସବୁ ସତ୍ତ୍, ମୋର ପିତାମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ଗର୍ବିତ ଅନୁଭବ କରେ । ଏବଂ ମୁଁ ଚାହେଁ ଭଗବାନ ମୋତେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜନ୍ମରେ ତାଙ୍କ ଝିଅ କରନ୍ତୁ । ସେ ମୋତେ ମୋର ପିଲାଦିନର ସ୍ମୃତି ବିଷୟରେ କହିଲା – ମୁଁ ସବୁବେଳେ ମୋ ବାପାଙ୍କ ପାଖରେ ରହୁଥିଲି ।ଯେତେବେଳେ ବି ପାପା ଘରକୁ ଆସୁଥିଲେ, ମୁଁ ଏବଂ ଇଶା ଏକ ବଡ ତକିଆରେ ବସି ପାପ ଙ୍କୁ କହୁଥିଲୁ ତକିଆ ଟାଣିବା ଓ ଆମ ଘର ସାରା ବୁଲାଅ । ସେ ଆମ ଖୁସି ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସେହିପରି କରୁଥିଲେ । ଆମେ ପାପାଙ୍କ କାନ୍ଧରେ ବସି, ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ନାଚୁ, ତାଙ୍କୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଗଳ କରିଦେଉଥିଲୁ କିନ୍ତୁ ସେ କେବେ ରା-ଗିନ୍ତି ନାହିଁ।

ଅନନ୍ୟା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି “ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଛୁଟିରେ ଲଣ୍ଡନରେ ଯାଇଥିଲୁ, ମୁଁ ବାପା ଏବଂ ମାମି ଇଶାଙ୍କୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଛାଡିକି ପଳେଇ ଅସିଥିଲୁ। “ସେ ଏକ ବଡ ବିଭାଗ ଷ୍ଟୋ-ର ଥିଲା । ପାପା ବହୁତ ନିରାଶ ହୋଇ ଷ୍ଟୋରର ମ୍ୟାନେଜରକୁ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ କହିଲା । ମ୍ୟାନେଜର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ହେମା ମଲିନୀ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଓ ଝିଅ ଏଠାରେ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଅନୁସନ୍ଧାନ କାଉଣ୍ଟରକୁ ଆସନ୍ତୁ ।

ଅହାନା କହିଛନ୍ତି – ଯେହେତୁ ଦୁହେଁ ସୁପରଷ୍ଟାର ଥିଲେ, ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଏକ ବଡ଼ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ମମି ଓ ଇଶାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ବହୁ ଜନସାଧାରଣ କାଉଣ୍ଟର ଏକାଠି ଗଲେ। ସମସ୍ତେ ସେମାନଙ୍କର ଫେଭର୍ଟ ଷ୍ଟା-ର ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ।

ବହିରେ ଅହାନା ସନି ଏବଂ ବବି ଦେଓଲଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି- ପିଲାଦିନରୁ ଆମେ ଅତି ନିକଟତର ହୋଇଥିଲୁ । ସନ୍ନି ଭାୟା ଆମର ବହୁତ ପାଖାପାଖି ରହୁ କିନ୍ତୁ ବବି ଭାୟା ବହୁତ ଲାଜୁଆ ଥିଲେ। ଆମେ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କ ସହ ଫୋନରେ ଯୋଗାଯୋଗରେ ରହିଛୁ ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅଛୁ।

କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେ ଅହାନା 2014 ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ବ୍ୟବସାୟୀ ବେଭଵ ଭୋହ୍ରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କର ତିନୋଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି, ପୁଅ ଡାରିଆନ୍ ଭୋହ୍ରା ଏବଂ ଯାଆଁଳା ଝିଅ ଆଡିଆ ଏବଂ ଆଷ୍ଟ୍ରିଆ ଭୋହ୍ରା । ଅହାନା ମଧ୍ୟ ମା ଏବଂ ଭଉଣୀ ପରି ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଅଟନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *