ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଅଣ୍ଡା ଚୋରି କରୁଥିଲା ସାପ, କୁକୁଡ଼ାର ଦେଇଥିବା ଶିକ୍ଷାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି ଲୋକ, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ହୋଇଥିଲା ଘଟଣା

ଆମେରିକାର ଟେକ୍ସାସ ଠାରେ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ତା’ର ଅଣ୍ଡା ଚୋରାଉ ଥିବା ସାପକୁ ଜବରଦସ୍ତ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିଛି | ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଜୋରଦାର ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି |

କେବଳ ମଣିଷ ନୁହେଁ ବରଂ ପକ୍ଷୀ ମଧ୍ୟ ସାପକୁ ଭୟ କରିଥାଏ | ଏମିତିରେ ଯଦି କୌଣସି ଛୋଟ ପକ୍ଷୀ କୌଣସି ଭୟାନକ ସାପର ଭିଡ ଭିତରକୁ ଯାଏ ତେବେ ଆପଣ କଣ କହିବେ, ସେ ବି ନିଜ ଅଣ୍ଡାକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ | ବାସ୍ତବରେ ଆମେରିକାର ଟେକ୍ସସରେ ଏମିତି ହିଁ କିଛି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ କୁକୁଡ଼ା ତା’ର ଅଣ୍ଡାକୁ ଚୋରି କରୁଥିବା ସାପକୁ ଏପରି ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିଲା ଯାହାକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ ରହି ଯାଇଥିଲେ |

ଘଟଣାଟି ଆମେରିକାର ଟେକ୍ସସର ଅଟେ | ଯେଉଁଠାରେ ରହୁଥିବା ସାରା ଏଲିସନଙ୍କ ଘରେ ଏକ ସାପ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ କୁକୁଡ଼ାଟିର ଅଣ୍ଡା ଚୋରି କରି ନେଇଯାଉଥିଲା | ତାଙ୍କ କୁକୁଡ଼ାର ନାମ ବର୍ନାଡେଟ ଅଟେ | ଏଥର ଯେତେବେଳେ ବର୍ନାଡେଟ ଅଣ୍ଡା ଦେଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ତାହା ଉପରେ ବସି ଯାଇଥିଲା | ଏହି ଅବସରରେ ନାଗ ସାପଟି କୁକୁଡ଼ାର ଅଣ୍ଡା ଚୋରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆସିଥିଲା | ସେ ଏହି କଥାକୁ ଟିକେ ହେଲେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ନଥିଲା ଯେ ବର୍ନାଡେଟ ଅଣ୍ଡା ଉପରେ ବସିଛି |

ସାପଟି ଧୀରେ ଧୀରେ ଅଣ୍ଡା ଗୁଡିକ ମଝିରେ ପହଞ୍ଚିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ନାଡେଟ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ସହିତ ବସି ରହିଥିଲା | ସେ ସାହସର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସାପଟି ଆସିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସେଠାରୁ ଉଠିଥିଲା ନା କେଉଁଠାକୁ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲା | ଅଣ୍ଡା ଚୋରାଇବାକୁ ଆସିଥିବା ସାପକୁ କୁକୁଡ଼ାଟି ଏକ ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲା | କୁକୁଡ଼ାଟି ଚୁପଚାପ ନିଜ ଅଣ୍ଡା ଉପରେ ବସି ରହିଲା ଏବଂ ସାପଟି ସେସବୁ ତଳେ ଚାପି ହୋଇ ରହିଲା |

କିଛି ସମୟ ପରେ ବର୍ନାଡେଟ ସାପ ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ଉପରୁ ଉଠି ଯାଇଥିଲା | ଯେତେବେଳେ ସାରା ପହଞ୍ଚିଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ବର୍ନାଡେଟକୁ ସାପ ଏବଂ ଅଣ୍ଡା ଉପରେ ବସି ଥିବାର ଦେଖିଥିଲେ | ଏହାପରେ ସେ ନିଜର ମୋବାଇଲ ଫୋନରେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଶୁଟିଂ କରି ନେଇଥିଲେ | ସାରା ଏହି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣାକୁ ଫେସବୁକରେ ମଧ୍ୟ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ | ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ଏହି ଫୋଟୋ ଭାଇରଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ସାରା ନିଜ ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ସ୍ଥିତି ସହ କେଉଁ ଉପାୟରେ ଲଢ଼ିବେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଉଭୟ ପ୍ରାଣୀଙ୍କୁ କୌଣସି କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚିବ ନାହିଁ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *