ଦଶ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ବିକିଲେ ତାଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ, କାରଣ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ଆପଣମାନେ ସମସ୍ତେ ଯୁଦାଇ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମନେ ରଖିଥିବେ। ସେହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରୀଦେବୀ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ (ଅନିଲ କପୁର)ଙ୍କୁ କିଛି ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ଉର୍ମିଲା ମାଟୋଣ୍ଡକରଙ୍କ ସହ ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବାସ୍ତବ ଜୀବନରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବାସ୍ତବରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜବଲପୁର ସହରରେ ଜଣେ ମହିଳା ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲେ।

ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ସ୍ୱାମୀ ପରିବାର ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗନ୍ତି। ପୁରୁଷଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଜିଦ୍ ଧରିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏହି ଡିଲକୁ ଅମାନ୍ୟ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ସେ ତାଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବା ଝିଅ ସହ ବିବାହ କରନ୍ତୁ। ଯେତେବେଳେ ଏହି ଚୁକ୍ତି ବଦଳରେ ମହିଳା ଜଣକ ଝିଅଠାରୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅଗ୍ରୀମ ନେଇଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ନିଜର ସବୁ ସୀମା ଟପିଯାଇଥିଲେ ବୋଲି ଜାଣିପାରିଲେ।

ପରିବାର ପରାମର୍ଶ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ଆବେଦନ ଅନୁଯାୟୀ ଯେଉଁ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଡିଲ୍ ବା ଚୁକ୍ତି ହୋଇଛି, ସେ ଜବଲପୁରର ଏକ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଘରୋଇ ବିଦ୍ୟାଳୟର କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ରୋଷେଇ କରନ୍ତି। ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଝିଅର ହୃଦୟ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଆସିଛି। ଏହି ଝିଅଟି ପ୍ରତିଦିନ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହାତ ତିଆରି ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିଲା। ସେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ହାତ ରନ୍ଧା ଖାଦ୍ୟକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ।

ଝିଅଟି କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ରୋଷେଇ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା। ତେଣୁ ସେ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ଦୁଇମାସ ପୂର୍ବେ ଦୁହିଁଙ୍କର ସାକ୍ଷାତ ହୋଇଥିଲା। ଝିଅଟି ଯୁଦାଇ ଫିଲ୍ମ ପରି ପୁରୁଷଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ୧୦୦୦୦୦୦ ଅଫର୍ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲା। ପତ୍ନୀ ଏହି ଅଫରକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଝିଅଠାରୁ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅଗ୍ରୀମ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ। ମହିଳାଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଅଛି।

ପତ୍ନୀ ଜଣକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରନ୍ତୁ। ସୂଚନାନୁସାରେ, ପ୍ରତିଦିନ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ସେହି ଲୋକ ଜଣକ ଝିଅଟିର ପସନ୍ଦର ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲା। ସେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ହାତ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ୱାଦ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଏହି ଗୁଣକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କାରଣ, ଝିଅକୁ ରାନ୍ଧିବା ଜନା ନାହିଁ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ରର ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ଅଜବ ମାମଲାରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ମହିଳା ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଶବାନା ପରଭେଜଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଆମେ ସ୍ୱାମୀଙ୍କଠାରୁ ଆବେଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଛୁ। ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭିତ୍ତିକ ଅଟେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଆମେ ସେହି ଝିଅ, ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଆବେଦନକାରୀ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଡାକିଛୁ। ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କର କାଉନସେଲିଂ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *