ବାପା ଯୌତୁକରେ କାର ଦେଇଥିଲେ, ଝିଅଟିର ବ୍ୟାଙ୍କରେ ମଧ୍ୟ ଚାକିରି ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ଖେଳିଲେ ଏକ ଭୟ-ଙ୍କର ଖେଳ

ଲୋଭର କୌଣସି ସୀମା ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଲୋଭୀ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଯେତେ ମିଳେ ତାକୁ ସର୍ବଦା କମ୍ ମିଳେ ବୋଲି ଲାଗେ । ଯୌତୁକ ଲୋଭଗୁଡ଼ିକର ମଧ୍ୟ ସମାନ ଅବସ୍ଥା ଅଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ଖାଲି ବୋହୂର ବାପଘର ଟଙ୍କା ଦେଖାଯାଏ। କେତେକ ଯୌତୁକ ଲୋଭରେ ଏତେ ଅନ୍ଧ ହୋଇଯାଆନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ବୋହୂକୁ ନିର୍ଯା-ତନା ଦିଅନ୍ତି, ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ହ-ତ୍ୟା ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି । ଏବେ ହରିୟାଣାର ଗୁରୁଗ୍ରାମର ଏହି ଘ-ଟ-ଣାକୁ ନିଅ ।

ଏଠାରେ ଜଣେ ପିତା ନିଜ ଝିଅର ବିବାହ ବହୁତ ଧୁମ ଧାମ୍ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କୁ ଯୌତୁକ ରେ ସବୁକିଛି ଦେଲେ । ଏପରିକି ‘କ୍ରେଟା’ କାର ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ବୋହୂ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଙ୍କରେ କାମ କରୁଥଲା। ଏସବୁ ସତ୍ତ୍ୱେ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ବିବାହର ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ନିଜ ବୋହୂକୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଦେଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଅସହାୟ ପିତା ତାଙ୍କ ଝିଅର ହ-ତ୍ୟା-କା-ରୀ-ଙ୍କୁ କ-ଠୋ-ର ଦ-ଣ୍ଡ ଦେବାକୁ ନିବେ-ଦନ କରୁଛନ୍ତି।

ପ୍ରକୃତରେ ଗୁରୁଗ୍ରାମର ବିଲାସପୁର ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେ-ସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୬ ବର୍ଷିୟ ତନୁଜାଙ୍କର ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘରେ ସ-ନ୍ଦେ-ହ-ଜ-ନ-କ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ ମିଳିଥିଲା। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପୀ-ଡି-ତା-ଙ୍କ ବାପା ପୋ-ଲି-ସ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯାଇ ଝିଅର ଶାଶୁଘର ଲୋକଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ହ-ତ୍ୟା ମା-ମ-ଲା ଦା-ୟର କରିଦେଲେ। ଯୌତୁକ ଲୋଭୀ ଶାଶୁଘର ବାଲାଙ୍କୁ ଫା-ଶୀ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ବାପା ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଯେତେବେଳେ ପୋ-ଲିସ ମୃ-ତକଙ୍କ ପୋ-ଷ୍ଟ-ମ-ର୍ଟମ କରିଥିଲା ​​ସେତେବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା ​​ଯେ ସେ ବି-ଷା-କ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଯୋ-ଗୁଁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି।

ମୃ-ତ ତନୁଜା ଦଶ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ସନ୍ଦୀପ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହି ବିବାହ ୨୦ ମଇ ୨୦୨୦ ରେ ଲକଡାଉନ୍ ରେ ହୋଇଥିଲା, ଏକ ପ୍ରେମ ବିବାହ ଥିଲା । ତନୁଜା ସନ୍ଦୀପଙ୍କୁ ଭଲ ପାଉଥିଲେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପିତାମାତା ତାଙ୍କ ଝିଅର ଖୁସି ପାଇଁ ଝିଅକୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତେବେ ବିବାହ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଶା-ରୀ-ରିକ ତଥା ମା-ନ-ସିକ ନିର୍ଯା-ତନାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ଯୌ-ତୁକ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ତନୁଜା ଏହାକୁ ବି-ରୋ-ଧ କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମା-ଡ଼ ମାରିଥିଲେ ।

ଯୌତୁକ କୁ ନେଇ ତନୁଜାଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ନି-ର୍ଯା-ତନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଝିଅଟି ପିତାମାତାଙ୍କ ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ସବୁକିଛି ସହନ କରିବାକୁ ଲାଗିଲା । ତନୁଜାଙ୍କ ବାପାଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ତାଙ୍କ ଶାଶୁଘର ଲୋକେ ତା ଉପରେ ନି-ର୍ଯା-ତନା ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ନି-ର୍ଯା-ତ-ନାରେ ତାଙ୍କର ଅଭାବ ନଥିଲା। ତା’ପରେ ଦିନେ ଏହି ନି-ର୍ଦ-ୟୀ ମାନେ ମୋ ଝିଅକୁ ହ-ତ୍ୟା କରିଦେଲେ ।

ଏହା ବହୁତ ଲଜ୍ୟା-ଜନକ ବିଷୟ ଯେ ଆଜିବି ଆମ ଦେଶରେ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ଘ-ଟୁଛି। ଯୌତୁକ ବିରୋ-ଧରେ ଏକ କଠୋର ଆ-ଇନ ପ୍ରଣୟନ କରାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ଲୋକମାନେ ଏହାର ଲୋଭ ଛାଡି ନାହାଁନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *