ବନ୍ଧୁଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଦେଇ ବସିଥିଲେ ୨୦ ବର୍ଷର ଝିଅ, ସମଲିଙ୍ଗୀ ସଂପର୍କ ମଧ୍ୟ ରଖିଥିଲେ, ପୁଣି ଗୋଟିଏ ଦିନ ଘରୁ ପଳାଇଥିଲେ ଏବଂ…

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ସାଗରରୁ ଗୋଟିଏ ବିଚିତ୍ର ଲଭଷ୍ଟୋରୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାର କୋଚିଙ୍ଗରେ ପଢ଼ାଉଥିବା ଜଣେ ଝିଅ ନିଜ ସାଥୀ ଝିଅଙ୍କ ସହିତ ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସାଧାରଣ ଭାବରେ ଏହା ଦେଖା ଯାଇଥାଏ କି ପ୍ରେମରେ ପଡି ଝିଅ କୈାଣସି ପୁଅ ସହିତ ପଳାଇ ଯାଇଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ତ ଜଣେ ଝିଅକୁ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଝିଅ ସହିତ ପ୍ରେମ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ପଳାଇଛନ୍ତି।

ଜଣା ଯାଉଛି କି ଦୁଇଜଣ ଝିଅଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସଂପର୍କ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଝିଅଟି ତିନିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନି-ଖୋ-ଜ ଥିଲେ କିନ୍ତୁ ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ତାଙ୍କୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିଥିଲେ। ଝିଅଟିର ବୟସ ୨୦ବର୍ଷ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ସେ ସିବିଲ ଲାଇନ ସଞ୍ଜୟ ନଗରରେ ରହୁଛନ୍ତି। ୨୨ମାର୍ଚ୍ଚରେ ସେ କୋଚିଙ୍ଗ ପଢ଼ିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତା ପରଠାରୁ ସେ ଫେରି ନାହାନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଖୋଜିବା ପରେ ସେ ମିଳିନଥିଲେ ତ ସେ ସିବିଲ ଲାଇନ ଥା-ନା-ରେ ନି-ଖୋ-ଜ ହେବାର ରି-ପୋ-ର୍ଟ ଜମା କରିଥିଲେ।

ପୁଣି ଆଗାମୀ ଦୁଇଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଝିଅଟିର ସୂ-ଚନା ମିଳିନଥିଲା। ଏହାପରେ ଝିଅଟିର ଘରଲୋକ ୨୪ମାର୍ଚ୍ଚ ଦ୍ୱିପ୍ରହରରେ ଏସପି ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଏବଂ ଝିଅଟିର ସାଙ୍ଗ ଉପରେ ଅପ-ହର-ଣ-ର ଆ-ରୋ-ପ ଲଗାଇଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ନିବେଦନ ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ଗୋଟିଏ ଥର ପୁଣି ଝିଅଟିକୁ ଖୋଜିଥିଲେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତାକୁ ଖୋଜି ବାହାର କରିଥିଲେ। ଝିଅଟି ଠିକଠାକ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସଙ୍କୁ ତଦ-ନ୍ତରୁ ଜଣା ପଡିଥିଲା କି ତାଙ୍କର ଖୁରଇରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଝିଅଙ୍କ ସହିତ ସମ-ଲିଙ୍ଗୀ ସଂପର୍କ ରହିଛି। ଏହି ଦୁଇଜଣ ନିଜ ସହମତିରେ ହିଁ ଘରୁ ପଳାଇଯାଇଥିଲେ।

ନି-ଖୋ-ଜ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ଝିଅଙ୍କ ବାପା କହିଛନ୍ତି କି ତାଙ୍କ ଝିଅ ଦୁଇ ଦିନରୁ ନି-ଖୋ-ଜ ଥିଲା। ତାଙ୍କ କୋଚିଙ୍ଗର ବନ୍ଧୁ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ନେଇ ପଳାଇଛନ୍ତି। ସେହି ଝିଅଟିର ମାଆଙ୍କ କହିବା କଥା ହେଉଛି କି ଏସପି ସାହେବ ତ-ଦ-ନ୍ତ କରିବା କଥା କହିଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ପୋ-ଲି-ସଙ୍କ ଠାରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋୖଣସି ବି ସହାୟତା ମିଳିନାହିଁ। ଏଡିଶନଲ ଏସପି ବିକ୍ରମ କୁଶବାହା କହିଛନ୍ତି କି ଝିଅକୁ ଖୋଜି ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି। ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କ ମତ ପରେ ହିଁ ଉଚିତ କାର୍ଯା-ନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ଏହି ପୂରା ଘ-ଟ-ଣା ନିଜ ଭିତରେ ବିଚିତ୍ର ଏବଂ ଆ-ଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଜନକ ଅଟେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଖ-ବର ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଯାଇଛି। କିଛି ଲୋକ ଝିଅ ଦୁହିଁଙ୍କର ପଳାଇବାକୁ ଭୁଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ କିଛି ଲୋକ କରିଛନ୍ତି କି ସମାଜରେ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସଂପର୍କକୁ ଖୋଲାଖୋଲି ନିଜର କରା ଯାଇନଥାଏ ଏଥିପାଇଁ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କୁ ଘରୁ ପଳାଇଯିବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହେବାକୁ ପଡିଥିବା।

ଏହାଛଡା ଏହି ପୂରା ଘ-ଟ-ଣାରେ ଆପଣଙ୍କର କଣ ମତ ରହିଛି? କ’ଣ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଏହି ପ୍ରକାରର କୈାଣସି ଘ-ଟ-ଣା ଦେଖିଛନ୍ତି? କଣ ଆପଣ ଦୁଇ ଝିଅଙ୍କର ପ୍ରେମକୁ ଠିକ ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି? ଆମକୁ ଆପଣଙ୍କ ଜବାବର ଅପେକ୍ଷା ରହିବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *