ବିବାହ କରିବା ପାଇଁ ଝିଅ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଯୁବତୀଙ୍କ ଘରୁ ଚୋ-ରିକଲେ ମୋବାଇଲ ଆଉ ତାପରେ..

ଆଗ୍ରା ଜିଲ୍ଲାରେ ପୋଲିସ ଦୁଇଜଣ ଚୋ-ର-ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ଓ ସେମାନଙ୍କ କବଳରୁ ୧୧ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଲାପଟପ ଜବତ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏମାନେ ଦୁଇ ଜଣ ବହୁତ ଚତୁର ଚୋର ଅଟନ୍ତି। ଜଣେ ଏତେ ଚତୁର ଅଟେ ଯେ , ଯେଉଁ ଜାଗାରେ ଚୋ-ରଟିର ବିବାହ ଠିକ ହୋଇଥିଲା ସେହି ଘରୁ ସେ ମୋବାଇଲ ଚୋ-ରି କରିଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଏହି ଚୋ-ର ଦୁଇଜଣ ପୋଲିସ କବଳରୁ ଖସି ପଳାଇ ଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରି ଜେ-ଲକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ।

ଥା-ନା ଅଧିକାରୀ ବାରହାନ ବାହାଦୂର ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୁରୁବାର ରାତି ଆଠଟା ବେଳେ ସୂଚନାଦାତାଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ ଗାଢ଼ ସୁମ୍ମେର ଠାରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ମୋବାଇଲ ଲୁଟିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଦୁଇଜଣ ଚୋ-ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ଅଜୟ ବା ନାହନା ବା ଅଜଗର କୁରଗାଁ ଏବଂ ଶେଲେନ୍ଦ୍ର ବାସିନ୍ଦା ନାଗଲା ସିରଜୀ ଥା-ନାର ବୋଲି ବାରହାନର କହିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ୧୧ଟି ମୋବାଇଲ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଲାପଟପ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଅଜଗର ଏକ ଚତୁର ଚୋ-ର ଅଟେ। ଆଗରୁ ତା ନାମରେ ଅଭି-ଯୋଗ ରହିଛି।

ଅଜୟ ଅବା ଅଜଗରକୁ ପଚରା ଉଚରା କରିବା ପରେ ଜଣା ପଡିଥିଲା ଯେ ସେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବାହ କରି ନାହିଁ। ଯେଉଁଠାରେ ତା’ର ବିବାହ ଠିକ ହୋଇଥିଲା ସେହି ଘରେ ସେ ଝିଅ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସାଙ୍ଗରେ ଫେରିବା ବେଳେ ମୋବାଇଲ ଚୋ-ରି କରି ନେଇ ଆସିଥିଲା। ଏହା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ଝିଅ ଘର ଲୋକେ ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ। ଦୁଇ ଜଣ ମିଶିକରି ଅନେକ ଚୋ-ରି କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ କେଉଁ କେଉଁ ସ୍ଥାନରୁ ଚୋ-ରି କରିଛନ୍ତି ତାହା ତାଙ୍କର ମନେ ନାହିଁ।

ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇକି ଫେରାର ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

ସିଭିଲ୍ ପରିସରରୁ ଅଦାଲତରେ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ଆଣିଥିବା ଚୋ-ରିର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଜୟ ଏବଂ ନହାନା ପୋଲିସକୁ କବଳରୁ ଖସି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ପୋଲିସ ଅନେକ ଖୋଜି ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଧରି ପରି ନଥିଲେ। ପରେ ପୋଲିସ ନୂଆ ଆଗ୍ରା ଠାରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ପଠା ଯାଇଥିଲା। କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ବାରହାନ ଥା-ନା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଚୋ-ରି ହୋଇଥିବା ମୋବାଇଲ୍ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ସମ୍ୱନ୍ଧରେ ପୋଲିସ ଲାଇନରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀମାନେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ। ସଂଧ୍ୟା ସମୟରେ ପୋଲିସ ଦୁଇ ଆରୋପୀଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହଜାର କରିବା ପାଇଁ ନେଇଥିଲା। କୋର୍ଟରେ ଶୁଣାଣି ହେବା ପରେ ଦୁଇ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଚକମା ଦେଇ ଖସି ପଳାଇ ଥିଲେ। ଅଜୟ ସହିତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଆରୋପୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଧରିଥିଲା। ଜଣେ ଆରୋପୀ ଖସି ପଳେଇ ଯାଇଥିବା ଖବର ସାରା ସହରରେ ଖେଳେଇ ହୋଇ ଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଜି ପାଇ ନାହଁନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *