କେହି ଜଣେ ଫେଶନ୍ ଡିଜାଇନର ତ, କେହି ଜଣେ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ ଚଳାନ୍ତି, ଜାଣନ୍ତୁ ବଲିଉଡ ଗାୟକ ମାନଙ୍କ ପିଲାମାନେ କ’ଣ କରନ୍ତି

ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରେଟିଙ୍କ ବିଷୟରେ କିଏ ବା ନ ଜାଣନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଓ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ବିଷୟରେ ଛୋଟ କଥା ମଧ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୁଏ। ସମସ୍ତେ ସଂଗୀତ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଗାୟକ ମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ପରଦା ପଛରେ ଥିବା ଅଭିନେତା, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଅଧିକ ଲିକ୍ ହୋଇନଥାଏ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଏମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଗୁଗଲ ର ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ବିଶେଷ ରିପୋର୍ଟରେ କିଛି ବଲିଉଡ ଗାୟକଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଗାୟକଙ୍କ ପିଲାମାନେ କ’ଣ କରନ୍ତି।

ଅଲକା ୟାଗନୀଙ୍କ ଝିଅ:

୯୦ ଦଶକର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟିକା ଅଲକା ୟାଗନୀ ଏକ ରୁ ଏକାଧିକ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କର ସୁମଧୁର ଏବେବି ଲୋକମାନଙ୍କର ଅତିପ୍ରିୟ। ଅଲକା ୟାଗନୀ 1989 ମସିହାରେ ବ୍ୟବସାୟ ନୀରଜ କପୁର୍ ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ବିବାହ ଅଧିକ ଦିନ ତିଷ୍ଠି ପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ରହିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ଅଲକା ଓ ନୀରଜଙ୍କର ଏକ ଝିଅ ଅଛି ଯାହାର ନାମ ସାଇଶା।ସାଇଶା ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷେତ୍ର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟର ମାଲିକ

ଉଦିତ୍ ନାରାୟଣଙ୍କ ପୁତ୍ର:

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ତଥା ଲୋକପ୍ରିୟ ଗାୟକ ଉଦିତ ନାରାୟଣଙ୍କ ପୁଅ ଆଦିତ୍ୟ ନାରାୟଣଙ୍କୁ କିଏବା ନ ଜାଣେ। ସେହି ସମାନ ଆଦିତ୍ୟ ଯିଏ ଟିଭି ଶୋ ଆୟୋଜନ କରୁଥିବାର ଦେଖାଯାଏ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ playback ଗାୟକ ବି ଅଟନ୍ତି। ଆଦିତ୍ୟ,ଉଦିତ୍ ନାରାୟଣଙ୍କ ଦିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପୁଅ ଅଟେ।

କୁମାର ସାନୁଙ୍କ ପିଲାମାନ:

କୁମାର ସାନୁ ଅନେକ ଗୀତକୁ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍ୱର ଦେଇଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କର ଉଜ୍ବଳ ସ୍ୱର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଭଲ ଲାଗେ। ତେବେ କୁମାର ସାନୁ ଦୁଇଟି ବିବାହ କରିଛନ୍ତିି ଓ ତାଙ୍କର ପାଞ୍ଚଟି ସନ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି। ଆଜ୍ଞା ହଁ କୁମାର ସାନୁ ପ୍ରଥମ ଥର ରୀତା ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର ତିନି ପୁଅ ଜାନ୍ ଗିକୋ ଓ ଜେସି। ଏହାପରେ,ସାନୁ ସୋନାଲି ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ,ଯାହାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ଝିଅ ଶାନନ୍ ଓ ଆନା ଅଛନ୍ତି।

ଶଙ୍କର ମହାଦେବଙ୍କ ପୁତ୍ର:

ସଂଗୀତ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟକ ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ଶଙ୍କର ମହାଦେବ, ସଂଗୀତା ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ପୁତ୍ର ଶିବମ୍ ଓ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ । ଉଭୟ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଓ ଶିବମ୍ ଗାୟକ ଅଟନ୍ତି। ବଡ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ‘ଭାଗ୍ ମିଲ୍ଖା ଭାଗ୍’ଫିଲ୍ମର ‘ଜିନ୍ଦା’ ଗୀତରୁ ନିଜର କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ସାନପୁଅ ଶିବମ୍ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଧୁମ୍ 3 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ‘ବନ୍ଦେ ହେନ୍ ହମ୍’ ଗୀତ ଗାଇଛନ୍ତି।

ଜଗଜିତ ସିଂଙ୍କ ପିଲାମାନେ:

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗଜଲ୍ ଗାୟକ ଜଗଜିତ୍ ସିଂଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ଥିଲେ। ହଁ, ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ବଶତଃ ଉଭୟ ପିଲାଙ୍କର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘ-ଟଣାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।1990 ମସିହାରେ ଜଗଜିତ୍ ସିଂଙ୍କ ପୁଅ ବିବେକ ସିଂ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କରିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ଝିଅ ମୋନିକା ଚୈଧୁରୀ ମଧ୍ୟ 2009ରେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଥିଲେ।

ଅନୁ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଝିଅମାନେ:

ଗାୟକ ଅନୁ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଦୁଇଟି ଝିଅ ଯାହାଙ୍କ ନାମ ଅନମୋଲ ଏବଂ ଅଦା।ବଡ ଝିଅ ଅନମୋଲ୍ ପିତାଙ୍କ ପଦକୁ ଅନୁସରଣ କରି ଗାୟିକା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସାନ ଝିଅ ଜଣେ ଫ୍ୟାସନ ଡିଜାଇନର।

ସୋନୁ ନିଗମଙ୍କ ପୁଅ:

ସୋନୁ ନିଗମ 2003 ମସିହାରେ ମଧୁରିମା ନିଗମ୍ ଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏହାର ୪ବର୍ଷ ପରେ ଦୁହେଁ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନର ପିତାମାତା ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ପୁତ୍ରର ନାମ ନିଭାନ୍ ଅଟେ। ନିଭାନ୍ ନିଜର କଟୁତା ହେତୁ ଅନେକ ସମୟରେ ସମ୍ବାଦରେ ଥାଆନ୍ତି। ତେବେ କିଛି ଦିନ ଆଗରୁ ସୋନୁ ନିଭାନ୍ ବିଷୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯେ ମୋ ପୁଅ ଅନ୍ତତଃ ଏକ ଭାରତୀୟ ଗାୟକ ହେବ।

ଆଶା ଭୋସଲେଙ୍କ ପିଲାମାନେ:

ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଗାୟିକା ଆଶା ଭୋସଲେ ଆ.ର୍.ଡି ବରମନ୍ ଏବଂ ଗଣପତି ରାଓ ଭୋସଲେଙ୍କ ସହିତ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଆଶାଙ୍କର ତିନୋଟି ସନ୍ତାନ ହେମନ୍ତ, ଆନନ୍ଦ ଓ ବର୍ଷା। ବର୍ଷା ଓ ହେମନ୍ତ ଏବେ ଏ ଦୁନିଆରେ ନାହାନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *