ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିରାଶ ହେବା ଦ୍ଵାରା ମିଳିବାକୁ ଲାଗିଥାଏ ଏହି ସଙ୍କେତ, ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏଗୁଡ଼ିକୁ ଅଣଦେଖା..

ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ଯେଉଁ ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଥାଏ, ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଧନର କମି କେବେବି ହୋଇନଥାଏ। ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ବହୁତ ସରଳ ଅଟେ ଏବଂ ଯେଉଁମାନେ ତାଙ୍କ ପୂଜା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ପବିତ୍ର ମନରେ କରିଥାନ୍ତି ମାଆ ତାଙ୍କ ଘରେ ବାସ କରିଥାନ୍ତି ଏବଂ କେବେବି ତାଙ୍କ ଘରେ ଧନର ଅଭାବ ହୋଇ ନଥାଏ। ହେଲେ ଅନେକ ଥର ଆମର ଭୁଲ କାର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ଵାରା ମାଆ ନିରାଶ ମଧ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଚାଲି ଯାଇଥାନ୍ତି। ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିରାଶ ହେବା ଦ୍ଵାରା ଏବଂ ତାଙ୍କ ଘରୁ ଚାଲିଯିବା ଦ୍ଵାରା କିଛି ସଙ୍କେତ ମିଳିଥାଏ। ଏହି ସଙ୍କେତ ଆଧାରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣା ପଡିଥାଏ କି ମାଆ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରସନ୍ନ ଅଛନ୍ତି କି ନାହିଁ।

ଏହି ସଙ୍କେତ ଗୁଡିକୁ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଅଣଦେଖା –

ଶୁଖି ଯାଇଥାଏ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତା’ର ଦେଖାଶୁଣା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତାର ପତ୍ର ଗୁଡ଼ିକ ଶୁଖି ଯାଉଛି ତ ବୁଝି ଯାଆନ୍ତୁ କି ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନିରାଶ ଅଟନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କୁ ଆଗକୁ ଆସିବାକୁ ଥିବା ସମୟରେ ଧନ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯଦି ତୁଳସୀର ପତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟ ହଠାତ ଶୁଖିବାକୁ ଲାଗିଥାଏ ତ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ହାନିର ସଙ୍କେତ ହୋଇଥାଏ।

ଝିଟିପିଟି ଖସିବା

ଥରକୁ ଥର ଶରୀର ଉପରକୁ ଝିଟିପିଟି ଖସିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ହୋଇନଥାଏ। ଝିଟିପିଟି ଶରୀରର ଡାହାଣ ଅଙ୍ଗ ଉପରେ, ଡାହାଣ ଜଙ୍ଘ କିମ୍ବା ଡାହାଣ କାନ୍ଧ ଉପରେ ପଡ଼ିବା ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଆସିବାର ଇଶାରା ଦେଇଥାଏ।

କାଉର ଦିଗ

ଯଦି ଘରର ଛାତ ଉପରେ କାଉ ଦକ୍ଷିଣ ଦିଗ ଆଡ଼କୁ ମୁହଁ କରି ବସିବ ତାହେଲେ ଏହା ମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ହାନିର ଇଶାରା ଦେଇଥାଏ। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ ଟଙ୍କାର ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ବହୁତ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ।

ଜଳ ଲିକ ହେବା

ଘର କଳରୁ ଜଳ ଲିକ ହେବାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି କି ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାଆ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନିରାଶ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ପାଣି ଲିକ ହେବାକୁ ଶୁଭ ମନା ଯାଇନଥାଏ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ପାଣି କଳରୁ ଲିକ ହେବା ମାତ୍ରେ ତୁରନ୍ତ ତାକୁ ଠିକ କରି ନିଅନ୍ତୁ।

କାନ୍ଥରେ ଗାରେଇବା

ଚଟାଣ ଉପରେ ଯଦି ଛୁଆମାନେ ପେନସିଲ କିମ୍ବା ପେନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଗାରେଇବାକୁ ଲାଗନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହାମଧ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ହାନିର ସଙ୍କେତ ଦେଇଥାଏ। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି କି ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ନାହିଁ। ନାଲି ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଯେତେବେଳେ ଛୁଆମାନେ ଚଟାଣ କିମ୍ବା କାନ୍ଥ ଉପରେ ଗାରେଇବାକୁ ଲାଗନ୍ତି ତାହେଲେ ଏହାଦ୍ଵାରା ବାପାମାଆଙ୍କ ଉପରେ ଆର୍ଥିକ ବୋଝ ଆସିବାକୁ ଲାଗି ଯାଇଥାଏ। ଏହି ପ୍ରକାରରେ ଘରର କାନ୍ଥ ଉପରେ ଫାଟ ପଡ଼ିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ସଙ୍କେତ ହୋଇ ନଥାଏ।

କରନ୍ତୁ ଏହି ଉପଚାର ହୋଇଯିବେ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ-

ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନିରାଶ ହେବାକୁ ନେଇ ଦ୍ଵାରା ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି।ବାସ ତଳେ କୁହାଯାଇଥିବା ଉପାୟ ଗୁଡ଼ିକୁ କରନ୍ତୁ। ଏହି ଉପାୟକୁ କରିବା ଦ୍ଵାରା ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଯିବେ।

• ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ତିଷ୍ଠି ରହୁ। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମାଆଙ୍କୁ ପଦ୍ମ ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। ମାଆଙ୍କୁ ପଦ୍ମଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରିବା ଦ୍ଵାରା ତାଙ୍କ କୃପା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ତିଷ୍ଠି ରହିଥାଏ।

• ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମାଆଙ୍କର ବ୍ରତ କରିବା ଦ୍ଵାରା ମାଆ ପ୍ରସନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ବ୍ରତ କରି ପାରିବେ।

• ପିମ୍ପଳି ଏବଂ ଆକାଶିଆ ଗଛରେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଜଳ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ। କାରଣ ଏହି ଗଛ ଉପରେ ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବାସ କରିଥାନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଏ ଏବଂ ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ଵାରା ମଧ୍ୟ ଧନର ଅଭାବ ଆପଣଙ୍କର କେବେବି ହେବନାହିଁ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *