ଜଙ୍ଗଲ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅଚାନକ ଗାଡ଼ି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଗଲା ବାଘ, ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏବଂ ପୁଣି.. ଦେଖନ୍ତୁ Shocking Video

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (Maharashtra)ର ଟିପେଶ୍ୱର ୱାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ ସେଞ୍ଚୁରୀ (Tipeshwar Wildlife Sanctuary)ରେ ଜଙ୍ଗଲ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଏକ ବାଘ ଯାତ୍ରା ଗାଡ଼ିର ନିକଟରେ(Tiger Comes Close To Safari Jeep)ପହଞ୍ଚିଗଲା। ସୋସି-ଆଲ ମିଡିଆ (Social Media)ରେ ଭିଡିଓ ଭାଇ-ରାଲ (Viral Video) ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ (Social Media)ରେ ବାଘ (Tiger)ର ଅନେକ ବି–ପଦ-ଜ୍ଜନକ ଭିଡିଓ (Shocking Video) ଭାଇ-ରାଲ ହୋଇଛି, କେତେବେଳେ ବାଘକୁ ଶିକାର କରିବା ସମୟରେ ଦେଖା ଯାଇଛି ତ କେଉଁଠାରେ ମଜା କରିବାର ଦେଖାଯାଇଛି। ଜଙ୍ଗଲ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଅନେକ ଥର ଏମିତି ର୍ଦୁଘ-ଟଣା ଘଟିଥାଏ, ଯାହା ସୋସି-ଆଲ ମିଡିଆକୁ ଆ-ଶ୍ଚ-ର୍ଯ୍ୟ କରି ଦେଇଛି। ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପ୍ରାୟତଃ ପଶୁମାନେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି। ଏଥର ମଧ୍ୟ କିଛି ଏମିତି ହିଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ର (Maharashtra)ର ଟିପେଶ୍ୱର ୱାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ ସେଞ୍ଚୁରୀ ( Tipeshwar Wildlife Sanctuary)ରେ ଜଙ୍ଗଲ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଏକ ବାଘ ଯାତ୍ରା ଗାଡ଼ିର ନିକଟରେ (Tigers Comes Close To Safari Jeep) ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ଇଣ୍ଡିଆନ ଫରେଷ୍ଟ ଅଫିସର ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା (IFS Officer Susanta Nanda) ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଟୁଇଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଭିଡିଓରେ ଦେଖା ଯାଇଛି କି ଟିପେଶ୍ଵର ୱାଇଲ୍ଡ ଲାଇଫ ସେଞ୍ଚୁରୀରେ ଜଙ୍ଗଲ ଯାତ୍ରାର ଗାଡ଼ି ଛିଡ଼ା ହୋଇଛି। ସାମ୍ନାରୁ ଅଚାନକ ଏକ ବାଘ ଆସିଛି ଏବଂ ଗାଡ଼ି ପାଖକୁ ଆସି ଠିଆ ହୋଇଛି। ସେ ପ୍ରଥମେ ଡ୍ରାଇଭିଂ ସିଟ ଆଡ଼କୁ ଯାଇଛି ଏବଂ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଆଡକୁ ଚାହିଁବାର ଦେଖା ଯାଇଛି। ପୁଣି ସେ ଗାଡ଼ିର ପଛ ପଟକୁ ଯାଇ ଗାଡ଼ିକୁ ଛୁଇଁବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରଛି। ସେହି ସମୟରେ ଗାଡିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଶାନ୍ତ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସେ ସେଠାରୁ ଚାଲି ଯାଇଛି।

ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ଭିଡିଓଟିକୁ ସେୟାର କରି କ୍ୟାପସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ‘ସୁବିଧା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନଜର.. ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ଟାଇଗର ରିଜର୍ଭରେ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି, ଦୟାକରି ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ଦୂରତା ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ବି-ପ-ଜ୍ଜନକ ଏବଂ ବି-ନାଶ-କାରୀ ହୋଇପାରେ।’

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ସେ ୩୧ ଜାନୁଆରୀରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ, ଯାହାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ହୋଇ ସାରିଛି। ଏହା ସହିତ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲାଇକ ଏବଂ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ରି-ଟ୍ୱିଟ ହୋଇ ସାରିଛି। କମେଣ୍ଟ ସେ-କ୍ସ-ନ-ରେ ଲୋକମାନେ ଏପରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *