ଲକଡାଉନରେ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଯୁବକ ପୋ-ଲି-ସକୁ ମାଗିଲେ ସାହାଯ୍ୟ, ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ ଦେଲେ ଏମିତି ଉତ୍ତର ଜାଣିଲେ ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଆପଣ

ମୁମ୍ବାଇରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୀଆରପୀସୀର ଧା-ରା୧୪୪ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନେକ ନି-ୟ-ମା-ବ-ଳୀ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତିରେ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ସହିତ ଦେଖା ହେବାପାଇଁ ବ୍ୟାକୁଳ ଯୁବକ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ ଟୁଇଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ।

କୋରୋନା ଭାଇରସର ଘ-ଟ-ଣା ସାରାଦେଶରେ ଜୋରରେ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ସଂକ୍ରମଣର ଗତିକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟର ସରକାର କଡ଼ା ନି-ୟ-ମ ଲାଗୁ କରିଛନ୍ତି। ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଯେଉଁଠାରେ ଲକଡାଉନ, ଓ୍ବିକେଣ୍ଡ କର୍ଫ୍ୟୁ,ନାଇଟ କର୍ଫ୍ୟୁ ଲଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି, ସେଠାରେ ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ କଠୋରତା ଦେଖାଇବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ କୋରୋନାର ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ମୁମ୍ବାଇରେ ଧା-ରା୧୪୪ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଲକଡାଉନର ନି-ୟ-ମା-ବ-ଳୀ ମଧ୍ୟରେ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କୁ ବହୁତ ମିସ କରୁଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେ କିଛି କରିପାରି ନଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ ତ-ର-ଫ-ରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଜବାବ ଦିଆଯାଇଥିଲା ତାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି।

ମୁମ୍ବାଇରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୀଆରପୀସୀର ଧା-ରା୧୪୪ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଅନେକ ନି-ୟ-ମା-ବ-ଳୀ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ପୋ-ଲି-ସ ତତ୍କାଳୀନ ଏବଂ ଜରୁରୀ ସେବାରେ ଥିବା ଯାନ ପାଇଁ ଅଲଗା ଅଲଗା ରଙ୍ଗର ଷ୍ଟିକର ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏମିତି ଅବସ୍ଥାରେ ନିଜ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ସହିତ ଦେଖା ହେବାପାଇଁ ବ୍ୟାକୁଳ ଯୁବକ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଟୁଇଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡଲରେ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଥିଲେ। ଅଶ୍ଵିନୀ ବିନୋଦ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଟୁଇଟରରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କୁ ଟ୍ୟାଗ କରି ଟୁଇଟ କରିଥିଲେ, “ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ ମୁଁ ବାହାରକୁ ମୋ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହିତ ଦେଖା କରିବାପାଇଁ କେଉଁ ଷ୍ଟିକର ବ୍ୟବହାର କରିବି? ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ମିସ କରୁଛି।”

ଯୁବକଙ୍କ ଏହି ଦାବି ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ମଜାଳିଆ ଅନ୍ଦାଜରେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଶିକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ ରିପ୍ଲାଏରେ ଟୁଇଟ କରିଥିଲେ, “ଆମେ ବୁଝିପାରୁଛୁ କି ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ଅଟେ ସାର, କିନ୍ତୁ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ବଶତଃ ଏହା ଆମର ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ତତ୍କାଳୀନ ବର୍ଗରେ ଆସୁନାହିଁ। ଦୂରତା ହୃଦୟକୁ ପାଖକୁ ନେଇ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ ମଧ୍ୟ ରଖିବ। ଆମେ କାମନା କରୁଛୁ କି ଆପଣ ସବୁବେଳେ ସାଥି ହୋଇ ରୁହନ୍ତୁ। ଏହା କେବଳ ଗୋଟିଏ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅଟେ।”

ମୁମ୍ବାଇ ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ-ର ଏହି ମଜାଦାର ଜବାବ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ ଆସୁଛି। ପୋ-ଲି-ସ-ଙ୍କ-ର ଏହି ରିପ୍ଲାଏକୁ ଲୋକମାନେ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଲୋକ ନା କେବଳ ଏହି ଟୁଇଟକୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର କମେଣ୍ଟ ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଉଛନ୍ତି। କିଛି ୟୁଜର୍ସ ଯେଉଁଠାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଭଦ୍ରାମୀ ରଖିବାର ଉପଦେଶ ଦେବାର ଦେଖା ଯାଇଛନ୍ତି। ତ ଅନେକ ଲୋକ ତାଙ୍କ ବୋକାମୀ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘ-ଟ-ଣା-ଟି ଏମିତି ମୁଖ୍ୟ ସାଜିଛି କି ନା କେବଳ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାମ ବରଂ ତାଙ୍କ ଟୁଇଟର ଆକାଉଣ୍ଟ ମଧ୍ୟ ଟୁଇଟରରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛି। ଲୋକମାନେ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ମିମ୍ସ ଏବଂ ଜୋକ୍ଶ ସେୟାର କରୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *