ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣଙ୍କ ଏକ ଅଟୋ ଉପରେ ଏକ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଘର ନିର୍ମାଣ କରିଛନ୍ତି, ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା କହିଲେ -‘ ଭଲ ହେବ ବୋଲେରୋରେ କଲେ..’

ଅରୁଣ ପ୍ରଭୁ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଅଟୋରିକ୍ସାକୁ (autorickshaw)ଏକ ଚମତ୍କାର ଘରେ(mobile home) ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି। ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପରେ ବ୍ୟବସାୟୀ (business man) ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅରୁଣଙ୍କ କଳା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇପଡିଲେ।

ସମସ୍ତେ ଅଟୋରେ ଶୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ଭାବରେ ଦେଖିଥିବ, ଏବଂ ଅଧିକାଂଶ ଅଟୋ ଡ୍ରାଇଭର ନିଜ ଅଟୋକୁ ଘର ବୋଲି ଭାବନ୍ତି । ଦିନସାରା କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବା ପରେ, ଅଟୋ ଚଲାଇଥାଉ ଏବଂ ରାତିରେ ଆମେ ଏଥିରେ ଶୋଇଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି ଓ ଦେଖିଛନ୍ତି ଯେ କେହି ଅଟୋକୁ ଆଲିଶାନ ଘରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ଶୁଣି ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ, କିନ୍ତୁ ଅରୁଣ ପ୍ରଭୁ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ଅଟୋରିକ୍ସାକୁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଘରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି। ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ମଧ୍ୟ ଅରୁଣର କଳା ପ୍ରତି ଆକର୍ଷିତ ହୋଇ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଅରୁଣ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ କମ୍ ସ୍ପେସ୍ ତାଙ୍କ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି, ଯାହା କରୋନା ଅବଧି ପରେ ବୁଲିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଧାରା ହୋଇପାରିବ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଅରୁଣ ବୋଲେରୋ ପିକଅପ୍( Bolero pickup))ଉପରେ ଏହିପରି କିଛି କରି ପାରିବେ ତେବେ ସେ ଆହୁରି ଖୁସି ହେବେ। ଏହା ସହିତ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ଅରୁଣଙ୍କ ସହ ଯୋଡିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ଏହା ଏକ ମୋବାଇଲ୍ ହାଉସ୍ ଯାହା ଚେନ୍ନାଇର ଅରୁଣ ପ୍ରଭୁ ଦ୍ୱାରା ଡିଜାଇନ୍ କରାଯାଇଛି । ଅରୁଣ ତାଙ୍କ ଅଟୋକୁ ଏକ ଘରେ ରେ ପରିଣତ କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ସାଧାରଣ ଘର ଭଳି ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଏବଂ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଏବଂ ଭେଣ୍ଟିଲେସନ୍ ର ଏକ ଭଲ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଓ କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଝରକା ଏବଂ କବାଟ ସହିତ ଛାତ ଉପରେ ପୋଷାକ ଶୁଖାଇବା କୁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *