ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ: ବାଇକରେ ଯାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚକ, ପରେ ଯାହା ଘ-ଟିଲା ଦେଖିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଦେହ ଶିହରି ଯିବ

ବାଇକ ଚଲାଇବା ସମୟରେ ଆମ୍ଭେମାନେ ହେଲ-ମେଟ ପିନ୍ଧନ୍ତି ନାହିଁ , କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓ ଦେଖିନେବେ ଯେଉଁ ସମୟରେ ଆପଣ ବାଇକ ଚଲାଇବେ ଆପଣ ହେଲମେଟ ନିଶ୍ଚି-ତ ପିନ୍ଧିବେ। ମୃ-ତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଫେରିଆସିଥିବା ଲୋକ ବୁଝିପାରେ ଯେ ରାସ୍ତାରେ ହେଲ-ମେଟ କାହିଁକି ଆବଶ୍ୟକ ? ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିନା ହେଲମେଟରେ ବାଇକ ଚଲାଉଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କର ଚା-ଲାଣ କା-ଟନ୍ତି ।

ରାସ୍ତାରେ ହେଲମେଟ ଏକ ଜୀବନ ର-କ୍ଷା କରିଛି :

କେବଳ ବିନା ହେଲମେଟରେ ଚାଲାଣ କଟିବାର ଭ-ୟ ଲୋକମାନଙ୍କ ମନରେ ଥାଏ କିନ୍ତୁ ବିନା ହେଲମେଟରେ ଦୁର୍ଘ-ଟଣାରେ ଜୀବନ ଯିବାର ଭ-ୟ ନଥାଏ । ଆମ୍ଭେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସିସିଟିଭି ଭିଡିଓ ଦେଖାଇବାକୁ ଯାଉଛୁ । ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଏକ ବାଇକ ଚାଳକ ନିଜ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ପିଲା ସହ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଛନ୍ତି । ସାମ୍ନାରେ ଆସିଥିବା ଟ୍ରାକ୍ଟରକୁ ଦେଖି ତାର ବାଇକ ଥ-ରିବାକୁ ଲାଗେ ଏବଂ ସେ ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯାଏ।

https://twitter.com/rupin1992/status/1439046345193517057?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439046345193517057%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fzeenews.india.com%2Fhindi%2Foff-beat%2Fman-fell-from-the-bike-then-tractor-wheel-mounted-on-his-head-watch-heart-wrenching-viral-video%2F988746

ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଭୁଲରେ ଜୀବନ ଚାଲି ଯାଇଥାଆନ୍ତା :

ଟ୍ରାକ୍ଟର ପଛ ଚକ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଚଢି ଯାଇଥିଲା । ହେଲମେଟ ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା ।ହେଲ-ମେଟ ନଥିଲେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚକରେ ଚୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ
ପାରିଥାଆନ୍ତା । କିଛି ସେକେଣ୍ଡରେ ବ୍ୟକ୍ତି ଛିଡା ହୋଇ ଚାରିଆଡ଼କୁ ଦେଖିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି । ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଆଇପିଏସ ଅଧିକାରୀ ରୁପିଂନ ଶର୍ମା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ,ଯାହା ଖବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରୀ ଅଟେ ।

ଏହାର କ୍ୟାପସନରେ ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି , ‘ ହେଲମେଟ ଲୋକମାନଙ୍କ ଜୀବନ ର-କ୍ଷା କରିଥାଏ । ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚକ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଚାଲିଗଲା କିନ୍ତୁ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କର କୌଣସି କ୍ଷ-ତି ହୋଇନଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *