ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କରୋନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ କହିଲେ ଅଦ୍ଭୁତ ଉପାୟ , ଏହି ଚିକିତ୍ସା ଶୁଣି ଯେକେହିବି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଏପରି ଅଦ୍ଭୁତ ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରଲ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ କରୋନାର ଅଦ୍ଭୁତ ଚିକିତ୍ସା ବିଷୟରେ ଦାବି କରି କୁହାଯାଇଛି । ବାସ୍ତବରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେଉଁ ଫୋଟ ଭାଇରଲ ହେଉଛି , ସେଥିରେ କରୋନା କୁ ନାଶ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଏପରି କଥା କୁହାଯାଇଛି ଯାହାକୁ ପଢ଼ିଲେ ଆପଣ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତ ଦେବେ ।

କରୋନା ଭୂତାଣୁ ମହାମାରୀ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ରାସ୍ତା କୁ ନେଇ ଆସିଛି । ଭାରତରେ ତ କରୋନା ର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚାଲିଛି । ଏମିତିରେ ତମାମ ଲୋକ କରୋନା ରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଉପାୟ ବିଷୟରେ କହୁଛନ୍ତି । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଏପରି ଅଦ୍ଭୁତ ପୋଷ୍ଟ ଭାଇରଲ ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ କରୋନା ର ଅଦ୍ଭୁତ ଚିକିତ୍ସା କହିବାର ଦାବି କରାଯାଉଛି । ବାସ୍ତବରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଯେଉଁ ଫୋଟ ଭାଇରଲ ହେଉଛି ସେଥିରେ କରୋନା କୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ କିଛି ଏପରି କଥା କୁହାଯାଇଛି , ଯାହାକୁ ପଢ଼ି କେହିବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଏଡ଼ ର ଫୋଟ ଚର୍ଚ୍ଚା ସୃଷ୍ଟି କରିଛି , ସେଥିରେ କରୋନା କୁ ଶେଷ କରିବାର ଉପାୟ ବିଷୟରେ କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ଏଡ଼ ରେ ଲେଖା ଯାଇଛି ଯେ ମହାମାରୀ ସେତେବେଳେ ଶେଷ ହେବ ଯେତେବେଳେ ଆମେ Corona କୁ Caronaa ଏବଂ Covid – 19 ସ୍ଥାନରେ Covviyd – 19 ଲେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରିବୁ । ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଉପାୟ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି ସେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ର ଅନନ୍ତପୁର ର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି । ଏବେ ତାଙ୍କର ଏହି ଅଦ୍ଭୁତ ଉପାୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି ।

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛି ଏହି ଏଡ଼ :-

ଭାଇରଲ ଏଡ଼ ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ , ” ଯଦି ଆପଣ CARONAA ଏବଂ COVVIYD – 19 କୁ ଉପଯୋଗ କରିବେ ତେବେ CARONAA ନା କେବଳ ଅନନ୍ତପୁର ରୁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯିବ ବରଂ ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରୁ ହିଁ ଅଦୃଶ୍ୟ ହୋଇଯିବ । ଯେତେବେଳେ କରୋନା ର ଚିକିତ୍ସା ଏତେ ଅଦ୍ଭୁତ ତେବେ ତାହାର ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବା ତ ସ୍ୱାଭାବିକ ଥିଲା । ଏହି କାରଣ ଅଟେ ଯେ ଏହି ଏଡ଼ କୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ଖବର ରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଗଲା । ଏବେ ଏହି ଏଡ଼ କୁ ସେୟାର କରି ଲୋକେ ମଜାକ ଉଡ଼ାଉଛନ୍ତି ।

ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ କରୋନା କୁ ହରାଇବା ପାଇଁ ଅନେକ ଅଦ୍ଭୁତ ଉପଚାର ର ଉପାୟ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାଇରଲ ହୋଇଛି । ସମଗ୍ର ଦୁନିଆର ଏକ୍ସପୋର୍ଟ ଙ୍କ ମୁତାବିକ କରୋନା ଠାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବୀ ଉପାୟ ଅଟେ , ଜରୁରୀ ସାବଧାନତା ରଖିବା । ପୁଣି କରୋନା ଟୀକା ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଭୟ-ଙ୍କର ଭୂତାଣୁ ସହିତ ଲଢ଼ି-ବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି । ଏମିତିରେ ଜରୁରୀ ଏହା ଯେ ଏପରି ନିରର୍ଥକ ଏଡ଼ କୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *