ଧୁମଧାମ ରେ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି ଯାଉଥିଲେ, ପୋ-ଲି-ସକୁ ଦେଖି ଭ-ୟ-ରେ ଖସି ପଳେଇଲେ ବରଯାତ୍ରୀ, ଘୋଡି ଉପରେ ଏକୁଟିଆ ବସି ରହିଗଲା ବର

କରୋନା ଭୂତାଣୁ ର ଦ୍ୱିତୀୟ ତରଙ୍ଗକୁ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ବିପଜ୍ଜନକ ବୋଲି କୁହା ଯାଉଛି। ଏହି ଭୂତାଣୁ ବହୁ ଶୀଘ୍ର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଅନ୍ୟ ଜଣକୁ ବ୍ୟାପି ଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଏହି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିବାହ ସମାରୋହ ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଦ୍ୱାରା କରୋନା ବ୍ୟାପିବାର ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ବଢ଼ିଯାଏ । ଏହି କାରଣରୁ ଅନେକ ରାଜ୍ୟ ବିବାହକୁ ପ୍ରତିବନ୍ଧିତ କରିଛନ୍ତି ନହେଲେ ସୀମିତ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ ବିବାହ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ତଥାପି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହିପରି ଅନେକ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ ଦେଖାଯାଉଛି ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ଚୋରି ଚୁପି ବଡ଼ ଧୁମଧାମରେ ବିବାହ କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋ-ଧରେ ପୋ-ଲି-ସ ମା-ମ-ଲା ରୁଜୁ କରୁଛି। ଏବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋରର ଖୁଡେଲର ଏହି ବିବାହକୁ ନିଅ ।ବର ସୋମବାର ରାତିରେ ଇନ୍ଦୋରରୁ ଖୁଡେଲରେ ପହଞ୍ଚିଲା। ସେମାନେ କାରରୁ ଓହ୍ଲାଇବା ମାତ୍ରେ ଗାଁରେ ବଡ଼ ଧୁମଧାମର ସହିତ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଏହି ସମୟରେ କେହି ଜଣେ ପୋ-ଲି-ସ-କୁ ସୂଚନା ଦେଇଦେଲା। ପୋ-ଲି-ସ ଘ-ଟ-ଣାସ୍ଥଳରେ ଠିକ୍ ସମୟରେ ପହଞ୍ଚିବା ଦେଖି ବରକୁ ଛାଡି ବରଯାତ୍ରୀ ଏଣେତେଣେ ଦୗେଡିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ବର ଘୋଡି ଉପରେ ବସି ରହିଗଲା । ପୋ-ଲି-ସ ବର ଏବଂ ତା ପିତାଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରିଥିଲା। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଉଭୟ ବର ଏବଂ କନ୍ୟାର ପିତାଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ମହାମାରୀ ମା-ମ-ଲା ରୁ-ଜୁ କରିଥିଲା। ପୋ-ଲି-ସ ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାକୁ ମଝି ରାସ୍ତାରେ ଅଟକାଇଥିଲା। ତେବେ ପରେ ବର ଏବଂ ତାଙ୍କର ଗୋଟେ ଦୁଇଟି ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କୁ ବିବାହ ପାଇଁ ଝିଅର ଘରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲା।

ଖୁଡେଲ ସିଏସପି ଅଜୟ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ବର ଇନ୍ଦୋରର ଗ୍ରେଟର କୈଳାସ ହସ୍ପିଟାଲ ସମ୍ମୁଖରେ ରୁହନ୍ତି। ବରର ପିତାଙ୍କ ନାମ ତୋତାରାମ । କନ୍ୟାର ପିତା ମୁକେଶ ଜାମନ୍ୟା ଖୁଦର ବାସିନ୍ଦା। ପୋ-ଲି-ସ ଉଭୟଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧରେ ମା-ମ-ଲା ରୁଜୁ କରିଛି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ ପୋ-ଲି-ସ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ସେହି ସ୍ଥାନର ରଙ୍ଗ ଉଡିଯାଇଥିଲା। ସମସ୍ତେ ନର୍ଭସ ହୋଇ ଦୗେଡିବାକୁ ଲାଗିଲେ। ବରକୁ ଛାଡି ପଳାଇଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ପୁରା ଘ-ଟ-ଣା-ର ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇନ୍ଦୋର ପାଖରେ ଥିବା ରାଓ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋ-ଲି-ସ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ପହଞ୍ଚି ଆୟୋଜକଙ୍କ ବି-ରୋ-ଧ-ରେ ମା-ମ-ଲା ଦାୟର କରିଥିଲା। ଏଥି ସହିତ ଇନ୍ଦୋରର ଏରୋଡ୍ରମ୍ ପୋ-ଲି-ସ୍ ଷ୍ଟେସନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ପାଲାର ନାଗରର ୬୦ ଫିଟ୍ ରୋଡ୍ ହୋଟେଲ ଅମୃତ ଗ୍ରୀନ୍ ଠାରେ ୫୦ ଜଣ ଲୋକ ବିବାହ ପାଇଁ ଏକାଠି ହୋଇଥିଲେ। ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ପୋ-ଲି-ସ ମଧ୍ୟ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ପୋ-ଲି-ସ ଆସୁଛି, ସେତେବେଳେ ସମସ୍ତେ ସେଠୁ ପଳେଇ ଯାଇଥିଲେ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *