ମାକୁ ଛୁଆର ପାଟିରେ ଦେଖାଗଲା ଏକ ଏପରି ଜିନିଷ, ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯିବାପରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଖୁଲାସା

ଜଣେ ମାଙ୍କ ପାଇଁ ତାର ସନ୍ତାନ ସବୁକିଛି ହୋଇଥାଏ । ଯଦି ପିଲାଟିକୁ ଟିକିଏ ଆଘାତ ଲାଗେ ସେ କାନ୍ଧିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି । ଏହି କାରଣ ଯୋଗୁଁ ସେମାନେ ନିଜ ପିଲାଙ୍କୁ ନେଇ ଅଧିକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା କରନ୍ତି । କିଛିଥର ଏହି ଅତ୍ୟାଧିକ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଭୁଲର କାରଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଇଂଲଣ୍ଡର ଏହି ଘଟଣାକୁ ନିଅନ୍ତୁ । ଏଠାରେ ଏକ ମହିଳାଙ୍କ 10 ବର୍ଷିୟ ସନ୍ତାନ ପାଟିରେ ସନ୍ଧାନ ମିଳିଲା । ମା ଭୟଭୀତ ହୋଇ ସନ୍ତାନକୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେଠାରେ ଯେଉଁ କଥାର ପ୍ରକାଶ କରାଗଲା ଏହାକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ହଁସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ଇଂଲଣ୍ଡର 24 ବର୍ଷିୟ ବାସିନ୍ଦା ବେକି ଷ୍ଟିଲସ ନିଜ 10 ବର୍ଷିୟ ପୁତ୍ର ହାର୍ଭେଙ୍କ ଡ଼ାଏପର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର ଲକ୍ଷ ପୁଅର ପାଟିର ଉପର ଭାଗକୁ ଗଲା । ଏଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଏକ Clue ପରି କିଛି ଦେଖାଗଲା । ଏହା ଦେଖି ସେ ଥରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ସେ ଏହି Clue କୁ ଛୁଇଁବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ପୁଆ ତାଙ୍କ ଉପରେ ପାଟି କରିବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ଏହାପରେ ସେ ପୁତ୍ରର ପିତାଙ୍କୁ ଡାକିଲେ । ସେ ଯେତେବେଳେ ପୁତ୍ର ପାଟିରେ ଟର୍ଚ୍ଚ ପକାଇ ଦେଖିଲେ ସେ ମଧ୍ୟ ଚକିତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ମୁଖରୁ ବାହାରିଲା ଯେ ‘ ଏହା କଣ ‘ ? ଉଭୟ କିଛି ବୁଝିପାରିନଥିଲେ । ଭୟ-ଭୀତ ହୋଇ ସେ ପିଲାଟିକୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଗଲେ । ନର୍ସ ଏଠାରେ 30 ସେକେଣ୍ଡ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲାଟିକୁ ନିରୀକ୍ଷଣ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ନର୍ସ ଯେଉଁ କଥା କହିଲେ ତାହା ଶୁଣି ମାତାପିତା ହସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ।

ନର୍ସ ପିଲାଟିର ମାତାପିତାଙ୍କୁ କହିଲେ ଯେ ସେ ଯାହାକୁ Clue ବୋଲି ଭାବୁଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରକୃତରେ ଏକ ଷ୍ଟିକର ଅଟେ । ପିଲାଟି ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଷ୍ଟିକରଟିକୁ ପାଟିର ଉପର ଭାଗରେ ଲଗାଇଦେଇଥିଲା । ସେହି ଷ୍ଟିକରଟିକୁ ଦୂରରୁ ଦେଖିଲେ Clue ପରି ଦେଖାଯାଉଥିଲା । ମାଆଙ୍କୁ ଜଣାନଥିଲା ଯେ ଏହା ଏକ ସାଧାରଣ ଷ୍ଟିକର ବୋଲି । ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ଯେ ଏହା ଏକ Clue ବୋଲି । ତେଣୁ ସେ ପିଲାଟିକୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଯାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଏହି କଥାଟିର ସତ୍ୟତା ପ୍ରକାଶ କରାଗଲା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏକ ହାସ୍ୟ ପରିବେଶରେ ପରିଣତ ହୋଇଗଲା ।

ଏହି ଘଟଣାଟି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ପିଲାଟି ପାଟିରେ ଥିବା ଏହି ଷ୍ଟିକରର ଫୋଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଯେତେବେଳେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଜଣାପଡିଲା ତେବେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ହଁସିବାକୁ ଲାଗିଲେ ଏବଂ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ କମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି , ‘ ମା ମା ହୋଇଥାଏ । ତାଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଉପରେ କିଛି ଘଟିବାର ଭୟ ଥାଏ । ସେଥିପାଇଁ ସେ ଷ୍ଟିକର ଏବଂ Clue ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ବୁଝିପାରିନଥିବେ । ଅନ୍ୟ ଏକ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ ଭଲକଥା ଯେ ଷ୍ଟିକରଟି ପାଟିରେ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ଯଦି ପିଲାଟି ଏହାକୁ ଗିଲି ଦେଇଥାଆନ୍ତା ତେବେ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥାନ୍ତା ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *