କଂଗ୍ରେସ ଦେଲେ ଅକ୍ଷୟ-ଅମିତାଭଙ୍କୁ ଧମକ, କହିଲେ- ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ ତାଙ୍କ ସିନେମାର ସୁଟିଂ

ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ମୌଖିକ ଯୁଦ୍ଧ ଜାରି ହୋଇଛି। ଦେଶରେ ଗତ ଅନେକ ଦିନରୁ ଲଗାତର ପୈଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ମୂଲ୍ୟର ବୃଦ୍ଧି ହେଉଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଏହାର ଆଧାରରେ ବିଜେପି ବିରୁଦ୍ଧରେ ଲଗାତର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି। ରାଜନୀତିର ଏହି ମୌଖିକ ଯୁଦ୍ଧ ବର୍ତ୍ତମାନ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ଦୁଇଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତା ମହାନାୟକ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ସୁପରଷ୍ଟାର ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଦେଶର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନାନା ପଟୋଲେ ତେଲର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଉପରେ ଲକ୍ଷ ସାଧନା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେ ଦୁଇ ସିନେମା କଳାକାରଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି କି, ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ସିନେମାର ସୁଟିଂ ହେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ। କଂଗ୍ରେସର ଏହି ମତ ଉପରେ ବିଜେପିର ଅମିତାଭ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଉତ୍ତର ଆସିଛି।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନାନା‌ ପଟୋଲେ (Nana patole) ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ (Amitabh Bachchan) ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର (Akshay Kumar) ଙ୍କୁ ନେଇ ନିରାଶ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଦୁଇଜଣଙ୍କ ଉପରେ ମହଙ୍ଗା ସମୟରେ ନିରବତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବାର କଂଗ୍ରେସ ତରଫରୁ ଆରୋପ ଲଗାଯାଇଛି। ନାନାଙ୍କର କହିବା କଥା ହେଉଛି କି, ଦୁଇ ଅଭିନେତା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଶାସନରେ ଏତେ ମହଙ୍ଗା ବଢୁଛି, ତାହା ଉପରେ କିଛି କହୁ ନାହାନ୍ତି। ଦୁଇଜଣ ନୀରବ ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯେତେବେଳେ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କର ଶାସନ ଥିଲା, ତ ଏମାନେ ବହୁତ ଯୁକ୍ତି କରୁଥିଲେ। ନାନା ଧମକ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି କି, ଅକ୍ଷୟ ଏବଂ ଅମିତାଭଙ୍କ ସିନେମାର ସୁଟିଂ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହୋଇ ପାରିବନାହିଁ।

ବିଜେପି କରିଲେ କାଉଣ୍ଟର ଆଟାକ…

ନାନା ପଟୋଲେଙ୍କ ମତ ଉପରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଏବଂ ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଛନ୍ତି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବିଜେପିର ନାମୀଦାମୀ ସଂସଦ ଏବଂ ବିଜେପି ପ୍ରବକ୍ତା ରାମ କଦମ କହିଛନ୍ତି କି, ‘ଦେଶର ପ୍ରତିଭାବାନ ଏବଂ ସମ୍ନାନିତ କଳାକାର ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ଏବଂ ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିନଦହାଡେ ଧ-ମକ ଦେଇଛନ୍ତି। କହୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ସିନେମାର ସୁଟିଂ ହେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ, ତାଙ୍କ ସିନେମାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ, କଣ ଦେଶର ହିତ ପାଇଁ ଯୁକ୍ତି କରିବା ଅପ-ରାଧ ଅଟେ?’

ସେଠାରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିର ଜଣେ ଅନ୍ୟ ନେତା ସୁଧୀର ମୁନଙ୍ଗଟୀବାର ମଧ୍ୟ ନାନା ପଟୋଲେଙ୍କ ମତ ଉପରେ ଅସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏହା ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବ୍ୟକ୍ତ କରି କହିଛନ୍ତି କି, ‘ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି କି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମିତି ଭାଷାର ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସର ଆତ୍ମା ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ଶାସକ ଭଳି ଅଟେ। ଚେହେରା ନକଲି ଲୋକତନ୍ତ୍ର ଭଳି ଅଟେ କାରଣ ତାଙ୍କ ଅଫିସ ଆକବର ରାସ୍ତା ଉପରେ ଅଟେ ତ ଏହା ଆକବରଙ୍କ ନୀତି ଉପରେ ହିଁ ଚାଲିବେ। ଅମିତାଭ ବଚ୍ଚନ ତାଙ୍କ ଧମକରେ ଡରିବା ଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ ନୁହନ୍ତି।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *