ମୁମ୍ବାଇର ଡ୍ରେନ୍‌ରେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ବୁଲୁଥିଲା 6 ଫୁଟର ଏକ କୁମ୍ଭୀର, ଲୋକମାନଙ୍କ ଉଡ଼ିଗଲା ହୋସ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭାଇ-ରାଲ ଭିଡିଓ

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନାଭି ମୁମ୍ବାଇର ବେଲାପୁର (ବେଲାପୁର) ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ନଳାରୁ ଏକ କୁମ୍ଭୀର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଜଣେ ବନ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ବନ ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ନାଭି ମୁମ୍ବାଇର ବେଲାପୁର (ବେଲାପୁର) ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ନଳାରୁ ଏକ କୁମ୍ଭୀର ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ଥା-ନା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୁମ୍ଭୀରଟି 6.43 ଫୁଟ ଏବଂ ଓଜନ 35.4 କିଲୋଗ୍ରାମ ଅଟେ । ଏହା ବହୁ ବର୍ଷ ଧରି ନାଭି ମୁମ୍ବାଇର ନଳା ଏବଂ ଖାଲରେ ବୁଲୁଥିଲା ଏବଂ ଏହାର ଅନେକ ଭିଡିଓ ଭାଇ-ରାଲ୍ ହୋଇଛି ।

ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ଜାରି ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ କୁମ୍ଭୀରଟି ଏକ ଖାଲରେ ବୁଲୁଥିଲା ଏବଂ ପରେ ମତ୍ସ୍ୟଚାଷ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ କୃତ୍ରିମ ପୋଖରୀରେ ବାସ କରିଥିଲା ।

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରବିବାର ଦିନ ନଳାରେ ଏକ ଟ୍ରାପ କେଜ୍ ଲଗାଯାଇଥିଲା ଏବଂ କୁମ୍ଭୀରକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଏହାକୁ ନିଆଯାଇଛି ଏବଂ ପରେ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ସ୍ଥାନକୁ ପଠାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଯଦି ଆମର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ ଟି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ଗୋଟିଏ ଲାଇକ ଏବଂ ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସେୟାର କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ। ଏହାକୁ ନେଇ ଆପଣଙ୍କ ମତା ମତ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏମିତି ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶ ଦୁନିଆ, ଜଣା ଅଜଣା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଇତ୍ୟାଦି ଖବର ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *