ନୀନା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ ବୟାନ ହେଲା ଭାଇରାଲ, କହିଲେ- ଏକୁଟିଆ ପଣକୁ ଶେଷ କରିବା ପାଇଁ ବାପାଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ

ସିନେମା ଜଗତର ପୁରୁଣା ସମୟ ମଧ୍ୟ ନିଜେ ନିଜ ଭିତରେ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ଯାଇଥାଏ, ସେହି ସମୟର ଅନେକ ଏମିତି ତାରକା ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଅଭିନୟ ଦ୍ଵାରା ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଦିଓ୍ବାନା କରିବା ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କ ଦିଓ୍ବାନା ଅଟନ୍ତି ଯଦିଓ ସେମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିନେମାରେ ଆସୁନାହାନ୍ତି। ଏମିତି ହିଁ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅଛନ୍ତି।ବାସ୍ତବରେ ୮୦ଦଶକରୁ ସିନେମା ଜଗତରେ ନିଜ ଅଭିନୟ ଦ୍ଵାରା ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟରେ ରାଜ କରୁଥିବା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଭିନେତ୍ରୀ ନୀନା ଗୁପ୍ତା ମହିଳା ସଶକ୍ତିକରଣର ଜଣେ ବହୁତ ଭଲ ଉଦାହରଣ ପାଲଟି ସାରିଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ନୀନା ସେହି ସମୟରେ ଝିଅ ମସାବାଙ୍କୁ ଜନ୍ମ ଦେଇ ଏକୁଟିଆ ମାଆ ହେବାର ରାସ୍ତାକୁ ବାଛି ନେଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ କି ସେହି ପ୍ରେମ ବିବାହକୁ ଠିକ ବୋଲି ମନାଯାଉ ନଥିଲା।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ କି ନୀନା ଗୁପ୍ତା ସିନେମା “ବଧାଇ ହୋ” ରୁ ସିନେମାରେ ବ୍ୟାକ କରିଥିଲେ।ସେଠାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ନୀନାଙ୍କ ସିନେମା ‘ସରଦାର କା ଗ୍ରାଣ୍ଡସନ’ ମୁକ୍ତିଲାଭ ହୋଇ ସାରିଛି। ଗୋଟିଏ ସମୟରେ, ସେ ବହୁତ ଏକୁଟିଆ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ,ନୀନା ଗୋଟିଏ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ ଜଣାଇଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ କି “ସେ ଅନେକ ବର୍ଷରୁ ଏକୁଟିଆ ରହୁଥିଲେ,” ନୀନା ଆଗକୁ କହିଥିଲେ କି ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କର କୈାଣସି ସ୍ବାମୀ କିମ୍ବା ପ୍ରେମୀକ ନଥିଲେ।”ଏମିତି ମୋ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଥର ହୋଇଛି,” ନୀନା କହିଛନ୍ତି କି କାରଣ କିଛି ବର୍ଷରୁ ମୋର କୈାଣସି ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ କିମ୍ବା ସ୍ବାମୀ ନଥିଲେ। ହେଲେ ସତ ତ ଏହା ଅଟେ କି ଯେତେବେଳେ ମୋତେ କୈାଣସି ଚାକିରି ମିଳୁନଥିଲା ତ ମୋ ବାପା ଘରେ ହିଁ ମୋ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ।

ବାସ୍ତବରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଗୋଟିଏ ଇଣ୍ଟରବ୍ୟୁରେ ନୀନା ନିଜ ଜୀବନ ସହିତ ଯୋଡା ରହସ୍ୟ ମିଡିଆ ସାମ୍ନାରେ ରଖିଥିଲେ।ନୀନା କହିଥିଲେ କି ସେ କେବେ ଏକୁଟିଆ ରହିନାହାନ୍ତି ଏବଂ କେବେବି ଅତୀତକୁ ନିଜ ଉପରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହେବାକୁ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଏଥିପାଇଁ ସେ ସବୁବେଳେ ଆଗକୁ ବଢ଼ିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥାନ୍ତି। ସୂଚନା ପାଇଁ ଜଣାଇ ଦେଉଛୁ,ସିଙ୍ଗିଙ୍ଗ ରିୟାଲିଟି ଶୋ ‘ଇଣ୍ଡିଆନ ଆଇଡଲ 11’କୁ ଯାଇଥିବା ନୀନା ଗୁପ୍ତା କହିଥିଲେ କି, “ମୋ ବାପା ସବୁବେଳେ ମୋ ସହିତ ଛିଡ଼ା ହୋଇଛନ୍ତି, ସେ ମସାବାକୁ ପାଳିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି।”ନୀନା କହିଛନ୍ତି, “ମୋ ଝିଅକୁ ପାଳନ କରିବାରେ ମୋ ବାପା ବହୁତ ମହତ୍ତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି” ସେ ମୋତେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କେବଳ ମୁମ୍ବାଇରେ ରହିବା ପାଇଁ ଆସିଥିଲେ।ସେ ମୋତେ ସବୁବେଳେ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି।

ହେଲେ ଯଦି ଏଠାରେ ନୀନା ଗୁପ୍ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ କଥା କୁହାଯିବ ତାହେଲେ ତାଙ୍କ ସିନେମା ‘ସରଦାର କା ଗ୍ରାଣ୍ଡସନ’ ଓଟିଟ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ ହୋଇ ସାରିଛି। ଏଥିରେ ଅର୍ଜୁନ କପୂର ଏବଂ ରକୁଲ ପ୍ରୀତ ସିଂହ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିବା ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି।ଲୋକମାନେ ନୀନାଙ୍କ ଅଭିନୟର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି।ନୀନାଙ୍କ ଆସିବାକୁ ଥିବା ସିନେମାର କଥା କୁହାଯିବ ତାହେଲେ ସେ କବୀର ଖାନଙ୍କ ’83’ ଏବଂ ‘ଡାୟଲ 100’ରେ ନଜର ଆସିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି।ଅଭିନେତ୍ରୀ ଏହି ବୟସରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଅଭିନୟ ଦ୍ଵାରା ଲୋକମାନଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଜିତୁଛନ୍ତି।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *